Delta epidemii COVID-19: Wskaźniki szczepień nauczycieli wydane przez Ministerstwo Edukacji

Delta epidemii COVID-19: Wskaźniki szczepień nauczycieli wydane przez Ministerstwo Edukacji

Alternatywna szczepionka daje osobom dotkniętym szczepieniem kolejną opcję zachowania pracy.

Według Ministerstwa Edukacji, uważa się, że zdecydowana większość nauczycieli i innych pracowników szkół została zaszczepiona.

Od 15 listopada wszyscy pracownicy szkół i ośrodków nauczania początkowego muszą otrzymać co najmniej jedną dawkę szczepionki, aby chronić siebie i dzieci pod ich opieką przed Covid.

Większość nauczycieli zgadzała się z tym mandatem, ale niektóre szkoły obawiały się, że zostaną mocno uderzeni przez nauczycieli niechętnych do dźgania.

Ale nowe dane pokazują, że kompensatory szczepionkowe stanowią bardzo małą, choć słyszalną, mniejszość.

Czytaj więcej
Do tych, którzy zostali: list otwarty od matki do zaszczepionych nauczycieli Aotearoa
Jak zaszczepieni nauczyciele mogą prowadzić trudne rozmowy z niezmotywowanymi kolegami?
Nakazy dotyczące szczepień rozprzestrzeniły się w Europie i poza nią
Pożegnanie z wykładowcami przed upływem terminu zlecania szczepionki

Ministerstwo Edukacji zaczęło prosić szkoły od 19 listopada o podsumowanie stanu szczepień zarejestrowanych nauczycieli i innych pracowników etatowych.

Wśród szkół, które udzieliły odpowiedzi, 97,6 procent nauczycieli przyjęło co najmniej jedną dawkę — znacznie powyżej średniej krajowej wynoszącej 93 procent kwalifikującej się populacji.

Jest to mniej więcej zgodne z aktualnym badaniem przeprowadzonym przez Federację Menedżerów Nowej Zelandii w zeszłym miesiącu, w którym stwierdzono: tylko 2 procentlub co dziesiąty wykładowca nie był szczepiony.

Ministerstwo stwierdziło, że dane nie są ostateczne, ale otrzymało odpowiedzi od 93,6% szkół. Nie mógł ich zmusić do odpowiedzi, ponieważ ministerstwo nie było ich pracodawcą.

Grupę prowadził Wellington, a następnie Canterbury, Auckland, Otago i Southland – gdzie co najmniej 98 procent nauczycieli zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką.

Niedaleko jest Hawk’s Bay Tairawhiti, a za nim Waikato. Tai Tokerao było najsłabiej ufortyfikowanym obszarem (93,3%).

READ  Koronawirus COVID-19: Victoria zgłasza 1220 nowych przypadków, nasilenie epidemii

Menedżerowie Northland mają wyrażone Obawy Obszar ten zostałby mocno dotknięty przez państwo z powodu niskich wskaźników szczepień.

Ale nawet na północy wskaźnik szczepień nauczycieli nadal jest wyższy od średniej krajowej wynoszącej 93 procent — i znacznie powyżej wskaźnika Northland DHB . stawka 85 proc.

Według strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, na koniec 2020 r. pracowało około 71 700 nauczycieli, w tym 9 000 nauczycieli pomocy. Jeśli 2,4 procent z nich nadal nie jest entuzjastycznie nastawionych, oznacza to, że około 1700 nauczycieli nie ma wstępu do szkół. *

Aby umieścić to w kontekście, 6 445 osób weszło do kadry edukacyjnej W 2019 i 5545 odeszła, jak podaje portal Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ubiegłym roku na rynek pracy weszło 5821 nauczycieli – brak danych o liczbie pozostałych nauczycieli.

Niektóre szkoły trzymają na razie niezmotywowanych nauczycieli na liście płac lub na bezpłatnych urlopach, mając nadzieję, że zmienią zdanie.

Ostateczny termin, w którym personel szkoły otrzyma drugą dawkę szczepionki, upływa 1 stycznia, co oznacza, że ​​niezmotywowani nauczyciele mogą nadal wycisnąć pierwszą dawkę do 10 grudnia i otrzymać podwójną dawkę do nowego roku.

Wysokie wskaźniki szczepień mogą maskować różnice między regionami

Dane ministerstwa nie rozkładają wskaźników szczepień według przedmiotu lub typu szkoły, a niedobór prawdopodobnie skoncentruje się w niektórych obszarach.

Nie przeprowadził też badania sektora wczesnego dzieciństwa.

Niektóre raporty przed rozpoczęciem delegacji wskazywały, że nie było Ogromna różnica między szkołami Wskaźniki szczepień wahają się od 100 procent do prawie Wszyscy pracownicy odmawiają dziurkacz.

Wskaźniki zaszczepienia wśród personelu pomocniczego również mogą powodować problemy. Pięć procent asystentów nauczycieli — czyli jeden na 20 — w badanych szkołach nie otrzymało szczepienia.

Wskaźniki Tai Tokerao były ponownie najniższe – 89,1 procent asystentów nauczycieli otrzymało pierwszą dawkę, podczas gdy Auckland ma najwyższy wskaźnik szczepień wspomaganych przez nauczycieli, wynoszący 96,5%.

READ  Przepis na biszkoptowy deser z warstwami śmietany i brzoskwiń

Mandat edukacyjny dotyczy również pracowników Biura Przeglądu Oświaty i Departamentu Oświaty, jeżeli przebywają w szkole w tym samym czasie co dzieci. Ministerstwo podało, że 100 procent dotkniętych problemem pracowników w URE i 97 procent w ministerstwie otrzymało pierwszą dawkę.

Ministerstwo Edukacji pochwaliło kadrę edukacyjną za „dawanie przykładu”.

Rzecznik Sean Teddy powiedział, że wydział docenia szkoły dostarczające informacje w wyjątkowo napiętym czasie.

„Zebrane informacje nie są ostateczne i nie mogą być zgłaszane jako takie. Jednak potwierdzają to, co już słyszeliśmy, że w swoich rolach jako nauczycieli, wychowawców i personelu pomocniczego dają przykład, aby dać swoim społecznościom uczniów, rodziców i samych siebie pewność bycia w szkole”.

Koronawirus choroba

Powiedział, że większość szkół nie potrzebuje pomocy w rozwiązywaniu problemów kadrowych po rozpoczęciu zlecania i prowadzi je przy użyciu istniejących zasobów dydaktycznych.

Teddy, który jest kierownikiem operacyjnym i integracyjnym, powiedział, że pracownicy ministerstwa prowincji skontaktowali się ze szkołami i kurą w miarę zbliżania się terminu mandatu, aby mogli pracować z tymi, którzy przewidywali problemy kadrowe.

„Odkryliśmy, że zdecydowana większość szkół i kura jest zarządzana za pomocą dostępnych zasobów i pracowaliśmy nad zapewnieniem dodatkowego wsparcia w razie potrzeby”.

Wśród nich byli pracownicy pomocy humanitarnej, nauczyciele, którzy zazwyczaj pracowali w wielu szkołach oraz wykwalifikowany personel pomocniczy.

„Nasi pracownicy biura regionalnego będą nadal współpracować ze szkołami i kurą, aby znaleźć rozwiązania wszelkich problemów, jeśli się pojawią. Do tej pory większość z nich nie poprosiła nas o żadne wsparcie, co jest bardzo uspokajające i świadczy o wspaniałej pracy szkół a kura robią, aby zmniejszyć zakłócenia w nauczaniu i uczeniu się”.

* We wcześniejszej wersji tego artykułu podano, że w zeszłym roku było 14 000 nauczycieli pomocy humanitarnej. Ten numer został pobrany ze strony internetowej Education Counts, ale wydaje się być nieprawidłowy.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *