Diagnoza raka u króla Karola: bitwa zdrowotna wywierająca presję na członków rodziny królewskiej – pierwsza strona

Diagnoza raka u króla Karola: bitwa zdrowotna wywierająca presję na członków rodziny królewskiej – pierwsza strona

Król Karol III opuszcza Clarence House w Londynie. Pałac Buckingham ogłosił w poniedziałkowy wieczór, że król rozpoczął ambulatoryjne leczenie nieznanego rodzaju nowotworu. Zdjęcie/AP

Mówi się, że król Karol jest „rozczarowany” diagnozą raka i tym, co to oznacza dla jego planów, aby odcisnąć piętno na jego czasach jako króla.

Pałac Buckingham ogłosił wczoraj, że u króla zdiagnozowano odmianę raka, którą wykryto podczas szeroko nagłośnionego leczenia powiększonej prostaty.

„Dzisiaj Jego Królewska Mość Król rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów, podczas którego lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych” – czytamy w oświadczeniu.

powiedział brytyjski korespondent Gavin Gray, przemawiając z Londynu pierwsza strona, OgłaszaćDaily News Podcast Wycofywanie się przed publicznością nie jest tym, czego król chciał, aby jego rok minął.

„To bardzo frustrujące, jak mówią wszystkie moje źródła. Jest sfrustrowany, ponieważ służył jako członek rodziny królewskiej i czekał najdłuższy okres w historii, jaki ktokolwiek czekał na objęcie tronu.

„Mieć 74 lata i czekać tak długo, prawie jak praktykant, musi być bardzo frustrujące, gdy są rzeczy, które chce się osiągnąć. Zaczyna twardo stąpać po ziemi. Desperacko pragnie obejść Wspólnotę Narodów. Desperacko pragnie odwiedzić Nową Zelandię i Australię jako swoją”, Ale teraz może to być zagrożone lub przynajmniej przełożone.

Dodał: „Jest tym bardzo rozczarowany i bardzo sfrustrowany tym, że nieco ponad rok po koronacji musiał natychmiast przerwać wiele planów”.

Wiadomość nadchodzi w tym samym czasie, że Katarzyna, księżna Walii, została zmuszona na kilka miesięcy ustąpić ze swoich obowiązków po tym, jak planowała poddać się w styczniu operacji brzucha. Po wyłączeniu książąt Harry'ego i Andrzeja liczba starszych pracujących członków rodziny królewskiej zmniejszy się w nadchodzących miesiącach.

„[It] Wywiera to dużą presję na księcia Williama, który właśnie wrócił do pracy, ponieważ wspierał swoją żonę i dzieci, ale także na księżniczkę królewską, księżniczkę Annę, aby dźwigała mnóstwo ciężkich rzeczy, i myślę, że to będzie wywierana na nich duża presja i będzie to dla nich bardzo rozczarowujące, a także dla króla.

READ  Piloci Ethiopian Airlines zasypiają w połowie lotu i latają nad lotniskiem

Chociaż królowa Camilla również będzie mogła przejąć obowiązki, konieczność jej zamieszkania w Londynie oznacza, że ​​król Karol albo będzie sam wracał do zdrowia w swojej ulubionej posiadłości w Sandringham, albo będzie musiał w tym czasie pozostać w Clarence House w Londynie. Co utrudnia sytuację.

Jeśli chodzi o przyszłość, Gray powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby określić, czy król Karol wyruszy w podróż po Pacyfiku, aby wziąć udział w październikowym posiedzeniu szefów rządów Wspólnoty Narodów.

Dodał: „Nie dajcie się zwieść, kolejność odwiedzania krajów jest we Wspólnocie ważna i nie chce on opuszczać jej na zbyt długo, zanim ponownie zobaczy Nową Zelandię i Australię”.

Posłuchaj całego odcinka Aby dowiedzieć się więcej o tym, co diagnoza raka oznacza dla króla Karola i szerszej rodziny królewskiej, w tym księcia Harry'ego, gdy wraca do Londynu, aby spotkać się z ojcem.

The Front Page to codzienny podcast informacyjny wydawany przez New Zealand Herald, którego można słuchać w każdy dzień powszedni od 5 rano. Ten odcinek został przedstawiony przez Chelsea Daniels, dziennikarkę z Auckland, mającą doświadczenie w wiadomościach ze świata oraz reportażach o przestępczości i wymiarze sprawiedliwości, która dołączyła do Newstalk ZB w 2016 roku.

Podcast możesz śledzić dalej Radio Serce, Podcast Apple, Spotifylub gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *