Dlaczego Sky pokazuje niektóre z droższych sportów za darmo?

Dlaczego Sky pokazuje niektóre z droższych sportów za darmo?

Sky TV stała się wielką bestią płatnej telewizji, pokazując wyłącznie najpopularniejsze sporty w kraju bezpośrednio płatnym abonentom. W tym tygodniu nagle ogłosił, że najlepsze weekendowe mecze rugby, siatkówki i ligi będą również pokazywane bezpłatnie na jednym z jego własnych kanałów. Dlaczego?

Iriatara Inari z Moany Pasifika widziana jest podczas meczu Pacific Super Rugby pomiędzy Crusaders i Moaną Pasifika na stadionie Orangetheory w Christchurch, 7 kwietnia 2023 r.
zdjęcie: Sankha Widanagama

Ian Smith, były nowozelandzki bramkarz, który stał się komentatorem, pojawił się w zeszłym miesiącu w wiadomościach, prosząc o zaimprowizowany komentarz. W australijskiej telewizji.

Poproszony o komentarz na temat materiału TVNZ przedstawiającego oszałamiający połów w Super Smash T20 w Wellington, Smith powiedział, że ujęcie było świetne, ale komentarz był „niechlujny”.

Niewielu obecnych tutaj fanów krykieta widziałoby relację z przerwy na lunch podczas pierwszego testu pomiędzy Indiami Zachodnimi a Australią – musieliby też uważnie słuchać, aby dostrzec obrazę Smitha.

Ale TVNZ, która nabyła prawa do transmisji krajowego i międzynarodowego krykieta w zeszłym roku po zamknięciu Spark Sport, nie odpuściła.

Rzecznik powiedział: „Nowozelandczycy mają zdecydowane zdanie na temat komentarzy i żaden zespół nie zadowoli każdego widza – zwłaszcza gdy oglądalność przekracza milion”.

Milion za mecz Firebirds 20/20 w Basin Reserve na żywo w TVNZ Duke? Okazuje się, że jest to skumulowana liczba meczów Black Caps rozegranych od chwili nabycia przez TVNZ praw do transmisji.

Jednak prezes NZ Cricket, Scott Winick, powiedział niedawno, że jest bardzo zadowolony z wyświetleń meczu w telewizji ogólnodostępnej.

Przed Spark Sport Sky TV była jedyną grą w mieście dla lokalnych organizacji sportowych, ponieważ przychody, które gigant płatnej telewizji był w stanie im wypłacić, były niezwykle istotne.

Po tym, jak Sky kupił w 2006 roku bezpłatny kanał Prime (obecnie Sky Open), umieścił na nim szereg meczów na żywo z najlepszych lig i turniejów, aby zachwycić widzów przedsmakiem różnorodnej gamy sportów oferowanych przez Sky oferować swoim abonentom.

READ  Marcin Gortat wspomina konflikt: „Nigdy nie powiedziałem, że Mateusz Bonnetka zniszczył Polskie Terytorium Północne” / Aktualności

W grudniu ubiegłego roku Sky podwyższył cenę Sky Sports o 11 procent po tym, jak TVNZ uruchomiła internetowe centrum wszystkich bezpłatnych transmisji sportowych na żądanie i na żywo.

W czwartek Sky nagle ogłosiło, że mecze ligowe, rugby i siatkówki na żywo będą również transmitowane bezpłatnie w przyszłym sezonie w Sky Open.

Tak więc w Friday Night Footy zostanie wyświetlonych na żywo 25 meczów NRL, w tym siedem meczów Warriors. W Super Saturday Rugby będzie transmitowanych 19 meczów Super Rugby Pacific, począwszy od meczu Highlanders z Moaną Pasifika, który odbędzie się 24 lutego.

Dyrektor naczelna Sky, Sophie Moloney, określiła to jako „piękne zwycięstwo, zwycięstwo, zwycięstwo” dla Sky, jej akcjonariuszy i widzów.

Ale jak rozdać rzeczy, za które klienci płacą, aby „wygrać” dla Sky?

„Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są teraz portfele domowe i jest to sposób na dotarcie do szerszej bazy odbiorców” – powiedziała Newstalk ZB.

Jest to także sposób na przyciągnięcie większej liczby reklam.

„Bezpłatna transmisja strumieniowa nie generuje tego, co subskrypcja… ale z pewnością ma do odegrania pewną rolę. Reklamodawcom zależy na tym, aby dotrzeć do bardzo zaangażowanych oczu” – Moloney powiedział Newstalk ZB.

„Być może najbardziej wymowne jest poczucie nieuchronności faktu, że nowozelandzkie rugby nie ma innego wyjścia, jak tylko ponownie skalibrować swoją strategię transmisji i uwzględnić element umowy o wolnym handlu we wszystkich przyszłych umowach” – powiedział. Herold Nowej Zelandii Pisarz sportowy Gregor Bull, autor niedawnej serii o rugbyStrumieniowe wojny.'

„Sky prawdopodobnie spojrzał w kryształową kulę i zdecydował, że musi zapobiec możliwości budowania przez TVNZ swojej pozycji poważnej usługi transmisji strumieniowej wydarzeń sportowych”. on napisał.

Moloney ze Sky powiedział również, że skorzystają na tym przepisy sportowe, ale dla niektórych weekendowe występy na żywo również mogą stanowić problem.

READ  Zabierz swój manicure do salonu w domu z tymi niezbędnymi produktami

– powiedział dyrektor generalny Hurricanes Avan Lee ZB To było wspaniałe dla fanów, ale on był zaskoczony i „nie spodziewał się, że to nadejdzie”.

Bezpłatne transmitowanie na żywo dużych meczów w piątki i soboty może nie pomóc drużynie Super Rugby w zajmowaniu miejsc na stadionach. W ostatnich latach konkurencja znalazła się w ogniu krytyki, ponieważ nie była przekonująca.

Kiedy sezony rozpoczną się w tym miesiącu, na ekranie będzie o co grać – a Ian Smith będzie prawdopodobnie narzekał na jeszcze więcej.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *