Dlaczego szczepionka Covid-19 może być niezbędna w podróży do 2022 r.

Świat szybko się kurczy dla nieszczepionych podróżników. Zdjęcia/Getty Images

„Zaskakujące” ogłoszenie, że Stany Zjednoczone otworzą swoje granice dla zaszczepionych gości, pojawiło się bez ostrzeżenia, ale nie bez precedensu.

Kraje takie jak Izrael, a nawet Wyspy Cooka, powiedziały, że chcą dowodu szczepienia na Covid, zanim Kiwi zarezerwują tam lot. Jednak stany są zdecydowanie największe, które sugerują podróże bez kwarantanny w oparciu o historię szczepionki.

Koordynator odpowiedzi White House Covid-19, Jeffrey Zentes, od co najmniej początku miesiąca pracuje nad projektem mającym na celu uproszczenie złożonych wymagań wstępnych. Nie spodziewano się jednak ogłoszenia w poniedziałek.

Zenz powiedział, że jego „nowy system” ma zastąpić zestaw wymagań dotyczących kwarantanny i całkowitych zakazów podróżowania, które obowiązywały od poprzedniej administracji.

Zmusiło to podróżnych z Europy, Wielkiej Brytanii, Indii, Chin i innych krajów do rezygnacji z podróży do Ameryki lub zmierzenia się z długimi 14-dniowymi postojami w krajach trzecich.

Szczepionki są wymogiem realizacji celu Nowej Zelandii polegającego na wprowadzeniu do połowy przyszłego roku podróży bez kwarantanny.  zdjęcie/plik
Szczepionki są wymogiem realizacji celu Nowej Zelandii polegającego na wprowadzeniu do połowy przyszłego roku podróży bez kwarantanny. zdjęcie/plik

Wczoraj ogłosił, że do listopada Stany Zjednoczone przyjmą zaszczepionych podróżnych.

„Opiera się to na podejściu indywidualnym, a nie państwowym, więc jest to silniejszy system” – powiedział Zenz.

Powiedział, że w pełni zaszczepieni pasażerowie nie będą musieli poddawać się kwarantannie.

Chociaż wiadomość została przyjęta najgłośniej wśród transatlantyckich linii lotniczych, takich jak British Airways, wydaje się, że wymogi wjazdowe oparte na szczepionkach będą prawdopodobnie normą w przypadku podróży międzynarodowych.

Shay Weiss, dyrektor generalny Virgin Atlantic, nazwał to „głównym kamieniem milowym” w dziedzinie podróży w ogóle.

To ścieżka lotu z zamieszania podróży międzynarodowych w środku pandemii. Jednak nadal istnieją pewne pytania, które należy rozstrzygnąć, zanim koła zostaną wycofane z podróży międzynarodowych w oparciu o szczepionki i ponownie otwarte granice.

Już zaszczepieni turyści mogą wypoczywać w
Zaszczepieni turyści mogą już spędzić wakacje w poddanej kwarantannie „piaskownicy” w Phuket. Baba Beach Club, Phuket, Tajlandia. Załączone zdjęcie

Wracamy do pytania, w jaki sposób pasażerowie będą mogli nosić podręcznik szczepień.

READ  COP26: Nowa Zelandia zdegradowana do statusu „partnera” w koalicji na rzecz likwidacji paliw kopalnych

Czy będzie to standardowy dokument, taki jak „paszport szczepionkowy” dostarczany przez linie lotnicze, czy też musimy zwracać uwagę na to, które kraje mogą używać pieczątki Kiwi Vax?

Departament Zdrowia obecnie twierdzi, że „nie jest w stanie zagwarantować, że inne kraje uznają Twój list dotyczący szczepień przeciwko Covid-19 jako oficjalny dowód szczepienia”.

W listopadzie, czy papierowy list o szczepieniach wystarczy, aby otworzyć drzwi dla zaszczepionych podróżnych wyjeżdżających za granicę?

Gdzie potrzebujesz paszportu szczepionki, aby odwiedzić?

Izrael był jednym z najszybciej przyjmujących system paszportów szczepionek. Zaszczepieni podróżni powracający z krajów o niskim ryzyku muszą izolować się tylko przez 24 godziny, w porównaniu do 14 dni w przypadku osób powracających nieszczepionych.

Niektórzy podróżujący do Izraela otrzymują wizy, ale list z Ministerstwa Zdrowia nie zaprowadzi Cię daleko. Obecnie stan akceptuje tylko rejestry osób, które zostały zaszczepione w Izraelu.

Singapur to kolejny popularny port dla podróżnych z regionu Kiwi. Nowa Zelandia była do niedawna jednym z niewielu miejsc, w których lubiłem podróżować bez kwarantanny. Obecnie obowiązuje siedmiodniowy okres izolacji (lub wypowiedzenie pobytu w domu) dla przyjezdnych z Nowej Zelandii pod wybrany przez siebie adres.

Jednak od początku tego miesiąca Pollinator Travel Card otworzyła kraj dla gości z Niemiec i Brunei. Szczepione pasy podróżne (VTL) na lotniskach zostały otwarte, aby umożliwić odwiedzającym ominięcie kwarantanny, z negatywnym wynikiem testu przed odlotem i przylotem.

W fazie pilotażowej VTL nie został jeszcze otwarty dla podróżnych z obszaru Kiwi. Celem jest zdigitalizowanie procesu, aby umożliwić odwiedzanie większej liczby zaszczepionych gości z innych krajów.

Singapur jest w trakcie testowania zaszczepionych korytarzy podróżnych dla niektórych międzynarodowych gości.  Zdjęcie/Lincoln Tan
Singapur jest w trakcie testowania zaszczepionych korytarzy podróżnych dla niektórych międzynarodowych gości. Zdjęcie/Lincoln Tan

Pudełko z piaskiem na Phuket to poligon doświadczalny w Tajlandii dla zaszczepionych podróżników.

W lipcu Tajlandia otworzyła kurort na wyspie dla w pełni zaszczepionych gości i uruchomiła podobne programy na Koh Samui i Koh Phangan. Chociaż turyści mogą cieszyć się plażą w Phuket bez kwarantanny, w rzeczywistości jest to uroczy, zaciszny kurort.

READ  „Wciąż czekam na pieniądze z ropy, ponieważ „Michael Walker domaga się długu zwycięzcy Melbourne Cup”

Turyści chcący odwiedzić resztę Tajlandii zmierzą się z testami i możliwą kwarantanną.

Lista ryzyka

Maroko to jeden z krajów, który już rozróżnia turystów zaszczepionych i nieszczepionych. Odwiedzający z krajów „czerwonej listy” wysokiego ryzyka będą mogli ominąć 10 dni zarządzanej kwarantanny z dowodem szczepienia.

Podczas gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że otworzą granice dla chronionych turystów, wiele krajów już wymaga ukarania amerykańskich gości.

Kilka krajów europejskich, a nawet sąsiednia Kanada, wymagają dowodu szczepionki dla odwiedzających ze Stanów Zjednoczonych, które wciąż znajdują się na ich listach „wysokiego ryzyka”.

Premier Wysp Cooka ogłosił w zeszłym tygodniu, że kiedy w Nowej Zelandii zostanie wznowiona bańka bez kwarantanny, przyjmie ona tylko zaszczepionych gości.

Nowa Zelandia?

Nawet podróżni, którzy są obecnie zaszczepieni, muszą zarezerwować dokładny MIQ po powrocie do Nowej Zelandii.

„Bez względu na to, jaką szczepionkę otrzymałeś za granicą lub w Nowej Zelandii, nadal istnieją ograniczenia na granicach Nowej Zelandii” – mówi Departament Zdrowia.

Jednak plan opracowania cyfrowych świadectw szczepień i dostosowanych do ryzyka ścieżek wjazdu do Nowej Zelandii sugeruje, że system wjazdu oparty na szczepionkach może zostać wprowadzony na początku przyszłego roku.

W zeszłym miesiącu, w planie optymistycznie nazwanym „Planem ponownego połączenia Nowej Zelandii ze światem”, biuro premiera poinformowało, że indywidualne ograniczenia graniczne oparte na ryzyku zostaną wprowadzone na początku 2022 roku.

Ograniczenia dotyczące testów na Covid i wymogów izolacyjnych nadal mogą być nakładane z krajów „wysokiego ryzyka”. 14-dniowa kwarantanna będzie wymagana dla wszystkich odwiedzających powracających z tych krajów, w tym osób z dowodami szczepień.

Jednak ostatecznym celem było zapewnienie czegoś w rodzaju otwartych granic dla podróżnych z zatwierdzonych „bezpiecznych” krajów.

„Trasa niskiego ryzyka pozwoli na wjazd bez kwarantanny zaszczepionym podróżnym, którzy byli w krajach niskiego ryzyka” – powiedział premier.

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: 9953 nowych przypadków Covid 19, 32 zgony, 20 na OIOM

Ale to, co stanie się „dowodem na szczepienia” dla przyjeżdżających podróżnych, nie zostało jeszcze udowodnione.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top