Donosi, że Nintendo Switch mija dożywotnią sprzedaż Nintendo Wii

W pewnym momencie musiało się to wydarzyć, ale wygląda na to, że Nintendo Switch wyprzedził Nintendo Wii, jeśli chodzi o sprzedaż życia konsoli. Po kolejnym silnym sezonie świątecznym dla Switcha do końca 2021 roku, Nintendo wreszcie udało się pobić swój sztandarowy wyczyn sprzedaży jednostek sprzętowych. I chociaż ten wyczyn sam w sobie jest już całkiem spory, jeszcze bardziej imponujące jest to, że Switch był w stanie osiągnąć ten wyczyn w prawie ułamku czasu.

Według nowych szacunków z VGChartzNintendo Switch zdołało sprzedać 1,16 mln sztuk w jednym z ostatnich tygodni grudnia 2021 roku. Tym samym całkowita dożywotnia sprzedaż nowej platformy wyniosła 101,88 mln sztuk. Do tej pory Nintendo Wii sprzedało się na całym świecie 101,63 miliona sztuk, co oznacza, że ​​teraz dzieje się za Switchem. Ponownie, warto zauważyć, że te liczby nie są oficjalne od Nintendo, ale VGChartz wydaje się być dość dokładny, jeśli chodzi o te dane. Samo Nintendo powinno wkrótce opublikować oficjalne statystyki sprzedaży, aby sprawdzić, czy jest to realistyczne.

Jak wspomniano, najbardziej niesamowitą rzeczą w Nintendo Switch było tempo, w jakim sprzedawano go konsumentom na całym świecie. Nintendo Wii zostało po raz pierwszy wydane w 2006 roku i nie zostało oficjalnie wycofane przez Nintendo aż do 2013 roku. Z drugiej strony Switch pojawił się na początku 2017 roku, co oznacza, że ​​nie miał nawet pełnych pięciu lat dostępności w momencie pisania tego tekstu. . Aby Nintendo odniosło największy sukces z Wii, to szybko jest całkiem niesamowite.

Chociaż Nintendo Switch jest teraz najlepszą konsolą domową, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Nintendo, wciąż ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim przejdzie inny sprzęt od japońskiego wydawcy. Game Boy i Game Boy Color łącznie sprzedały się w ciągu swojego życia 118 milionów sztuk, co oznacza, że ​​jest to kolejna platforma Nintendo, którą Switch będzie chciał prześcignąć. I choć do przekroczenia tego limitu jest jeszcze długa droga, Nintendo DS jest nadal najlepiej sprzedającą się platformą, jaką Nintendo kiedykolwiek wyprodukowała w liczbie prawie 154 milionów sztuk/

READ  Kuo: zestaw słuchawkowy Apple AR dostępny pod koniec 2022 r. z mocą obliczeniową na poziomie komputera Mac

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top