Dramat Alexa de Minaura i Thanasiego Kokkinakisa zadziwił tenisowy świat podczas Miami Open

Alex de Minaur i Thanasi Kokkinakis przegrali w trzech setach w Miami Open. Zdjęcie: Getty

Tenis W sobotę kibice i komentatorzy nie mogli uwierzyć własnym oczom Otwarte Mistrzostwa Miami Australijskie supergwiazdy Alex De Minaur i Thanasi Kokkinakis przegrali w emocjonujących trzech setach, z których każdy zawierał trzy dogrywki. De Minaur i Kokkinakis walczyli na boisku przez prawie trzy i pół godziny, ale zostali wysłani odpowiednio przez Quentina Halysa i Huberta Hurkacza.

De Minaur, 18. najwyżej sklasyfikowany Australijczyk na świecie, rozpoczął dzień dramatu, kiedy został znokautowany przez nierankingowego Halysa 6-7 (5-7) 7-6 (7-3) 7-6 (10-8) ). Był to gorzki cios dla de Minaura, biorąc pod uwagę, że jego przeciwnik był 50 miejsc niżej od niego na 70. miejscu na świecie.

niedobrze: Jelena Ostapenko przyłapana na dramacie „obrzydliwych” fanów

’bardzo smutny’: Kibice tenisa wyszli zdruzgotani wiadomością o Idze Świątek

Serwis obu graczy został złamany trzykrotnie w sadze trzech setów, a de Minaur nie był w stanie zamienić dwóch punktów meczowych w decydującym secie. Hales zaserwował 21 asów w porównaniu do dwóch z De Minaur, podczas gdy Francuz wygrał 57-33, ale popełnił prawie dwa razy więcej niewymuszonych błędów niż 24-letni Australijczyk. De Minaur, rozstawiony z 15. miejscem, również został odsunięty na tym samym etapie w Indian Wells w zeszłym tygodniu i oczekuje się, że spadnie o jedno miejsce w rankingu ATP.

Potem sytuacja australijskiej drużyny pogorszyła się w Miami, kiedy Kokkinakis stracił pięć punktów meczowych i przegrał 6-7 (8-10) 7-6 (9-7) 7-6 (8-6) z ósmym rozstawionym Hurkaczem. Kokkinakis myślał, że nawet nie zagra W głównym losowaniu w Miami po przegranej w kwalifikacjach, ale wykorzystał w pełni dziką kartę szczęściarza przegranego, aby awansować do 1/8 finału.

Jednak Hurkacz zatrzymał prowadzenie po miażdżącej porażce, która wprawiła fanów tenisa i komentatorów w osłupienie. Australijczyk uratował sześć punktów meczowych, aby wygrać pierwszego seta, a mistrz z 2021 roku Hurkacz obronił trzy punkty meczowe w drugim secie i dwa kolejne w ostatnim secie.

READ  Wielki NRL Andrew Jones był leczony w szpitalu z powodu Covid-19

„Trudno mi to wytłumaczyć” – powiedział po meczu Hurkacz. „Starałem się tam zostać, rywalizować i oddać kilka dobrych strzałów.”

Hubert Hurkacz, na zdjęciu, zmierzy się z Tanasi Kokkinakis na Miami Open.

Hubert Hurkacz vs Tanasi Kokkinakis w Miami Open. (Zdjęcie autorstwa Tima Nwachukwu/Getty Images)

Kokkinakis serwował 6:4 w dogrywce w ostatnim secie, ale Hurkacz stworzył oszałamiającego zwycięzcę linii, który obrócił impet na swoją korzyść. Polska gwiazda zdobyła kolejne trzy punkty, by ostatecznie wygrać, a mecz, który trwał trzy godziny i 31 minut, był najdłuższym jak dotąd trzyosobowym meczem w lidze.

Po kolejnym ciosie dla Kokkinakisa, oczekuje się, że australijski zawodnik spadnie o dziewięć miejsc na 103. miejsce na świecie po tym, jak niedawno wrócił do czołowej 100. „Czułem się naprawdę szczęśliwy na boisku przez ostatnie kilka tygodni i „Zawarłem pakt ze sobą, że przynajmniej będę rywalizował, bez względu na to, jak się czuję”. Po wygraniu pierwszej rundy.

„Mój tenis jest w porządku, to tylko moja głowa. Po prostu staram się dać sobie każdą szansę. Tłum stał za mną i bez nich nie poszedłbym dalej. Cieszę się, że żyję, by walczyć kolejny dzień”.

Carlos Alcaraz i Daniil Miedwiediew na tempomacie

W niedzielę numer jeden na świecie Carlos Alcaraz awansował do 1/8 finału po pokonaniu Serba Dusana Lajovica 6:0, 7:6 (7-5) w jego dążeniu do ukończenia Sunshine Double. 19-letni Hiszpan Pokonał Daniila Miedwiediewa i zdobył tytuł w Indian Wells W zeszłym tygodniu wyglądał na całkowicie opanowanego, gdy pokonał Lajovica w pierwszym secie, aby utrzymać obronę tytułu Miami na dobrej drodze.

„Wszystko było pod kontrolą, a przynajmniej tak mi się wydawało, ale wiesz, w meczu wcale nie było łatwo” – powiedział Alcaraz. „Nerwy były na wyczerpaniu. Popełniłem kilka błędów, których nie popełniłem przez cały mecz. Więc trudno było wygrać mecz. Ale jestem naprawdę zadowolony z poziomu, na którym gram i to był dobry mecz. „

READ  Nowe malowanie Pye Camaro Supercar na targach AGP

Miedwiediew ledwo się spocił, pokonując w sobotę specjalistę od kortów ziemnych Roberto Karpelesa Baenę 6:1, 6:2 w zaledwie 62 minuty. Porażka Rosjanina z Alcarazem w finale Indian Wells zakończyła jego passę 19 zwycięstw w ATP Tour.