Elastyczne taryfy Air New Zealand zmieniają się od poniedziałku w przypadku podróży krajowych

podróż

Nowa struktura taryf krajowych Air New Zealand wchodzi w życie w poniedziałek. Zdjęcie/Daniel Morris, Unsplash

Podróżni próbujący zmienić rezerwację lotów od poniedziałku mogą wpaść w panikę.

Krajowe zasady elastycznej taryfy Air New Zealand wygasną w Halloween, 31 października.

Polityka rezerwacji, która pozwalała podróżnym „zmienić rezerwację krajową lub wybrać kredyt w dowolnym momencie” została wprowadzona w 2020 r., po ciągłych zakłóceniach spowodowanych przez Covid 19.

Został on wprowadzony „aby zapewnić klientom elastyczność i wybór” w pierwszych dniach pandemii, powiedziała Lianne Geraghty, szefowa działu obsługi klienta i sprzedaży linii lotniczej.

Po długotrwałym zakłóceniu podróży krajowych program ten został przedłużony, ale linia lotnicza potwierdziła, że ​​ostatecznie zakończy się w poniedziałek.

„Stosowanie normalnych zasad taryfowych dla podróży krajowych ma zostać wznowione od 1 listopada” – powiedział Giragati.

Zamiast tego pasażerowie będą musieli rezerwować taryfy z ochroną w przypadku odwołania lub zmiany harmonogramu.

Te nowe rodzaje taryf („Elastyczny transfer” lub „Elastyczny fundusz”) zostały wprowadzone pod koniec zeszłego miesiąca dla podróżnych, którzy zarezerwowali taryfy od listopada.

Chociaż może to być szokiem dla niektórych ulotek, którzy są przyzwyczajeni do elastyczności jako standardu, być może jest to wotum zaufania, że ​​minęły już najgorsze zakłócenia związane z Covidem?

niekoniecznie.

Air New Zealand będzie nadal wspierać za pośrednictwem swojego internetowego narzędzia kredytowego loty, na które bezpośrednio wpływa Covid, ale nie „dobrowolne zmiany podróży”, ponieważ klienci nie chcą już podróżować.

„Nasza polityka Covid, która ma zastosowanie szczególnie w okresach zakłóceń lotów z powodu Covid, pozostaje w mocy, jednak nasza nowa struktura taryf zapewnia większą elastyczność od samego początku, czego nasi klienci powiedzieli nam, że chcą” – powiedział Geraghty.

READ  Nowozelandzkie Stowarzyszenie Medyczne stoi w obliczu „tragicznej” likwidacji po 136 latach

Imprezy i festiwale są nadal odwoływane lub przekładane w okresie letnim z powodu lokalnych ograniczeń podróży z Auckland. Pasażerowie prawdopodobnie nie będą w stanie odwołać lotów, których już nie potrzebują.

Co możesz zrobić?

Chociaż zwolnienie jest poniedziałkowe, linia lotnicza może nadal mieć pewną elastyczność, mówią menedżerowie wydarzeń.

Duże wydarzenia w listopadzie, które zostały przełożone, zalecały uczestnikom skontaktowanie się z linią obsługi klienta linii lotniczych.

Maraton Queenstown przełożony z 20 listopada na 19 marca 2022 r. jest jednym z wydarzeń, których dotyczy.

Rzecznik organizacji liczącej 10 000 członków powiedział, że biegacze nie mają problemu z przełożeniem swoich przejażdżek.

„Słyszeliśmy o niektórych, którzy początkowo mogli nie kwalifikować się do otrzymania kredytu na lot, aby przenieść się na nową datę, ale skontaktowali się z Air New Zealand i problem został rozwiązany”.

Chociaż może się zdarzyć, że zapłacisz różnicę w taryfie lub opłatę za zmianę, nadal możesz zmienić swoje loty na inny dzień lub miejsce docelowe. Jednak w przypadku podróży krajowych zakończył się system kredytów bez zadawania pytań.

Program elastyczności taryf międzynarodowych wygaśnie w lutym.

Wczoraj Air New Zealand przeprosił klientów, których loty do Auckland zostały odwołane w ostatniej chwili.

Dyrektor generalny Air New Zealand, Leeanne Langridge, napisała, aby wyjaśnić pasażerom, których dotyczy problem.

„Uznaliśmy, że otwarta podróż do iz Auckland przed 6 grudnia jest mało prawdopodobna. Z tego powodu zadzwoniliśmy do odwołania tych lotów, co daje więcej czasu na przełożenie podróży na datę, w której podróż jest prawdopodobna” – powiedziała.

Langridge powiedział, że pasażerowie, którzy zmienią rezerwację lotów, nie będą musieli płacić więcej za kolejne loty. Linia lotnicza pomaga zmienić rezerwację niezbędnych podróży dla tych, którzy nadal muszą podróżować.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top