Elon Musk reaguje na mapę pokazującą, jak w linii prostej przepłynąć z Indii do Stanów Zjednoczonych

Elon Musk reaguje na mapę pokazującą, jak w linii prostej przepłynąć z Indii do Stanów Zjednoczonych

Zdjęcie wyświetlono w serwisie X ponad 6 milionów razy.

Zdjęcie mapy przedstawiającej trasę morską z Indii do Stanów Zjednoczonych przykuło uwagę miliardera Elona Muska. Mapa, którą wyświetlono na X (dawniej Twitterze) ponad 6 milionów razy, pokazuje możliwość przepłynięcia z Indii do Stanów Zjednoczonych w linii prostej, bez kolizji z jakimkolwiek kawałkiem lądu. Pokazuje zakrzywioną niebieską linię łączącą oba kraje – od Bombaju po Alaskę przez Madagaskar.

„Nie dotykając ani jednego kawałka lądu, można przepłynąć z Indii do Stanów Zjednoczonych po idealnie prostej linii” – czytamy w podpisie postu. W odpowiedzi na zdjęcie Elon Musk napisał: „Wow”.

Spójrz poniżej:

Tymczasem inni użytkownicy mediów społecznościowych zwrócili uwagę, że mapa wygląda nieco mniej przejrzyście. Niektórzy użytkownicy X zastanawiali się również, czy osoba tworząca mapy naprawdę wie, o czym mówią. „Ta linia nie jest prosta” – napisał jeden z użytkowników. „To jednak nieprawda” – skomentował inny zdezorientowany użytkownik.

Przeczytaj także | X dzieli się tym, jak mógłby wyglądać alert „Shadowban”.

Jednakże, chociaż linia może nie wyglądać prosto na mapie 2D, wygląda prosto, gdy jest narysowana na kuli ziemskiej. Oznacza to, że linia nie skręca w lewo ani w prawo, lecz tworzy ciągłą linię w jednym kierunku.

Jeden z użytkowników udostępnił krótki film przedstawiający trasę morską na globusie 3D. „Ponieważ Ziemia jest kulą, a to jest projekcja 2D, tak naprawdę wygląda ścieżka” – napisał użytkownik.

Obejrzyj poniższy film:

Osoby w mediach społecznościowych dziękowały Użytkownikowi X za nadanie perspektywy podróży, podczas gdy inni krytykowali tych, którzy uznali oryginalne zdjęcie za mylące. „Dziękuję. Od pół minuty jestem płaskoziemcą i nie mogę sobie z tym poradzić” – napisał jeden z użytkowników. Inny powiedział: „Cieszę się, że przeczytałem komentarze, zanim napisałem„ to nie jest prosta linia ”.

READ  Strategia czasu rzeczywistego Warpaws między psami i kotami zapowiedziana na PS5, Xbox Series, Switch i PC

Jednak niektórzy użytkownicy nadal twierdzili, że linia nie jest prosta, ponieważ podąża za krzywizną Ziemi.

Kliknij, aby uzyskać więcej trendów

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *