Emirates Team New Zealand z wyprzedzeniem prezentuje AC75

Emirates Team New Zealand z wyprzedzeniem prezentuje AC75

Puchar Ameryki: Emirates Team NZ wcześnie prezentuje AC75

Przez Sail-World.com/nz, 11 kwietnia, 18:56 PST
12 kwietnia 2024 r

Nowy Emirates Team New Zealand AC75 zostaje po raz pierwszy wypuszczony z szopy – 12 kwietnia 2024 r. © Hamish Hooper / ETNZ


Zespół Emirates Team New Zealand nieoczekiwanie wyciągnął z hangaru nowy AC75 w piątek podczas przerwy w burzy, która nawiedziła Auckland.

Ta łódź to druga nowa łódź AC75, która została zaprezentowana tydzień temu, po Ainghi Red Bull Racing. Włoska rywalka Luna Rossa Prada Pirelli zaprezentuje w sobotę w Cagliari na Sardynii nowy model AC75.

Na pierwszy rzut oka AC75 jest kontynuacją typu Te Rehutai i AC40, a nie krokiem w nowym kierunku konstrukcyjnym.

AC75 jest produktem szeroko zakrojonego 10-miesięcznego programu budowy, który zostanie uruchomiony i oddany do użytku w przyszłym tygodniu.

Został przeniesiony późnym rankiem w piątek, aby przygotować platformę i dokonać przeglądu w ramach przygotowań do wodowania i pierwszego wypłynięcia. Pierwszym zadaniem będzie próba oporu, która jest standardową praktyką w eksploatacji jednokadłubowca.

„To zawsze bardzo ważny moment dla każdego zespołu. To moment, kiedy ich łódź wyścigowa po raz pierwszy wychodzi z szopy i widzi światło dzienne. To pierwszy raz, kiedy ich łódź wyścigowa wychodzi z szopy i widzi światło dzienne” – powiedział Kevin Shoebridge, dyrektor operacyjny Emirates Team New Zealand.

„Te momenty to jedne z najbardziej odkrywczych momentów w każdej kampanii. Wiele kampanii Pucharu Ameryki odbywa się za zamkniętymi drzwiami i z zachowaniem najwyższej tajemnicy, aby chronić projekty i plany, ale zawsze nadchodzi czas, kiedy trzeba pokazać niektóre ze swoich kart Co prawda to, co dziś ujawniliśmy, to nie Wszystkie nasze karty, ale na pewno daje każdemu wskazówkę, jaką drogą projektową się kierujemy.

READ  Nowa Zelandia wygrywa długo oczekiwane tytuły kobiet i mężczyzn w Hong Kongu 7s

Obecnie AC75 płynie kursem E, czyli Back Paddock, przy wietrze od lądu o prędkości 10–15 węzłów i sporadycznych szkwałach deszczowych.

Gdy dostępne będą zdjęcia z rozpoznania, Sail-World zorganizuje kolejny specjalny puchar szpiegów.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *