Epidemia COVID-19 Omicron: 9390 nowych przypadków w społeczności, 13 zgonów

22 kwietnia 2022 | W dniu dzisiejszym należy zgłosić 9390 nowych przypadków Covid-19 w społeczności i 13 kolejnych zgonów. Wideo / Herold NZ

Osoba w wieku od 10 do 19 lat jest jedną z 13 osób, które dziś zmarły z powodu Covid-19.

Wśród innych zgonów, według Ministerstwa Zdrowia, pięć osób miało 70 lat, 6 lat 80, a 1 ponad 90.

Był jeden z Northland, sześciu z Auckland, jeden z Waikato, jeden z Lakes, jeden z Wanganui, jeden z Wellington i dwa z Canterbury.

Te liczby podnoszą liczbę zgonów do 646. Siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów wynosi 11.

W dniu dzisiejszym zgłoszono 9390 społecznych przypadków Covid, a 56 przypadków wykryto na granicy.

W sumie istnieje 57 138 aktywnych przypadków wirusa w społeczności.

Ministerstwo zgłosiło również 522 osoby w szpitalu z wirusem, w tym 15 na oddziale intensywnej terapii.

Średnia wieku osób przebywających w szpitalu to 59 lat.

Ostrzeżenie Anzaca

Departament poprosił osoby wyjeżdżające na weekend do Anzac, aby miały plany na wypadek, gdyby zawarli umowę z Covid-19 lub zostali kontaktami domowymi.

„Będziesz musiał się odizolować i prawdopodobnie pozostać w dowolnym miejscu, w którym uzyskasz pozytywny wynik testu lub staniesz się kontaktem domowym, więc mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z opłaceniem dodatkowego zakwaterowania i zmianą planów podróży”.

Osoby, które podróżowały własnym samochodem, mogą wrócić do domu, aby się odizolować i podjąć środki ochrony zdrowia publicznego, aby upewnić się, że nikogo nie zaraziły w drodze do domu, w tym zachować dystans społeczny i korzystać z samoobsługowych stacji benzynowych.

„Jeśli jednak korzystałeś z transportu publicznego lub podróżowałeś między wyspami, nie będziesz w stanie odizolować swojego domu. Dlatego ważne jest, aby mieć plan i być w stanie odizolować miejsce, w którym przebywasz na wakacjach, jeśli zajdzie taka potrzeba.”

Ministerstwo powiedziało, że trzy środki, które każdy może podjąć, aby pomóc chronić siebie i innych podczas długiego weekendu, to:

READ  Atak rekinów zabija pływaka w Zatoce Sydney

• Bądź na bieżąco ze swoimi szczepieniami, w tym szczepieniami przypominającymi, jeśli jeszcze ich nie miałaś. Jeśli planujesz wyjechać, skorzystaj z doładowania przed wyjazdem.

• Załóż maskę. Maski są nadal wymagane w wielu ustawieniach w pomieszczeniach. Dobrą zasadą jest noszenie maski w pomieszczeniach publicznych, ponieważ wiemy, że używanie maski zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 o połowę. Musisz również nosić maskę na twarz podczas wszystkich lotów, transportu publicznego, taksówek i wspólnych usług transportowych – chyba że jesteś zwolniony

• Zostań w domu i unikaj innych, jeśli jesteś chory, izolujesz się lub czekasz na wyniki testu Covid-19.

Podział przypadków COVID w szpitalach DHB to: Northland (45), Waitemata (84), Manukau (72), Auckland (80), Waikato (34), Bay of Plenty (28), Lakes (10), Tirawete (jeden). ), Hawkeye Bay (12), Taranaki (dziewięć), Wanganui (dwa), Central Central (11), Yarraba (cztery), Hot Valley (12), Capital and Coast (12), Nelson Marlborough (11), Canterbury ( 66) South Canterbury (pięć), Zachodnie Wybrzeże (jeden) i Południe (23).

Aktualne lokalizacje przypadków to: Northland (399), Auckland (2241), Waikato (731), Bay of Plenty (340), Lakes (179), Hawk’s Bay (316), MidCentral (353), Whanganui (128), Taranaki (266), Tairāwhiti (108), Wairarapa (117), Capital and Coast (537), Hutt Valley (282), Nelson Marlborough (317), Canterbury (1610), South Canterbury (224), South (1116) i West Wybrzeże (121).

Lokalizacja pięciu przypadków jest nieznana.

Przypadki szczepień dla osób w regionie północnym to:

• Nieszczepione lub niekwalifikujące się: 57 przypadków / 21 procent

• Częściowo ufortyfikowane

• Podwójne szczepienie co najmniej siedem dni przed zgłoszeniem: 79 przypadków / 29%

• Otrzymał dawkę przypominającą co najmniej siedem dni przed zgłoszeniem jako przypadku: 128 przypadków / 46%

• Nieznane: siedem przypadków / 3%

Do tej pory 95,2% kwalifikujących się Nowozelandczyków w wieku 12 lat i starszych otrzymało podwójną dawkę, a 71,2% otrzymało dawkę przypominającą.

READ  Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwołuje wszystkie ograniczenia COVID w Anglii, co budzi wątpliwości naukowców i przeciwników politycznych

W przypadku Maorysów 88,2 procent otrzymało dwie dawki, a 55,2 procent zostało wzmocnionych. W przypadku ludów Pacyfiku liczby te wynoszą odpowiednio 96,6 i 57,3 procent.

Spośród dzieci w wieku 5-11 lat 54,2% przyjęło pierwszą dawkę, a 22,1% dwie dawki.

Wczoraj w społeczności pojawiło się 10 294 nowych przypadków Covid-19.

Ponad 500 osób zostało również hospitalizowanych, w tym 14 na oddziale intensywnej terapii, a kolejne 18 zgonów związanych z Covid.

Zgony spowodowały wzrost liczby ofiar epidemii do 633, a siedmiodniowa średnia krocząca zgłoszonych zgonów do 12.

dwa razy pozytywne

W międzyczasie stwierdzono, że nastolatka z Auckland uzyskała pozytywny wynik testu na Covid dwa razy w ciągu sześciu tygodni – co rodzi pytania dotyczące oficjalnych porad zdrowotnych, że ludzie prawdopodobnie będą mieli dobrą odporność przez trzy miesiące po zakażeniu.

Po raz pierwszy uzyskał wynik pozytywny przy użyciu testu PCR w lutym, kiedy pojawiły się łagodne objawy, zanim w kwietniu został ponownie przetestowany za pomocą RAT, w którym to momencie miał znacznie gorszą grypę, która pozostawiła go przykuty do łóżka na kilka dni.

Jego ojciec powiedział Heroldowi, że 14-latek początkowo miał łagodny świszczący oddech i kaszel.

Rodzina została odizolowana przez 10 dni, a chłopiec wrócił do szkoły. Potem na początku kwietnia „wrócił do domu ze szkoły naprawdę, naprawdę niezły oszust, z bólem gardła i gorączką… klasyczne objawy”.

Szybki test antygenowy dał natychmiastowy wynik dodatni. Jego ojciec powiedział, że tym razem choroba była znacznie gorsza.

„Spędziłem dwa dni w łóżku, nie mogłem niczego posmakować przez około jeden dzień. Tym razem zdecydowanie cięższe objawy”.

Lekarz chłopca zasugerował, że wszystko mogło być częścią tej samej infekcji – że wirus utrzymywał się w jego organizmie i powodował późne objawy. Albo mógł wybrać różne warianty.

READ  Starsza pielęgniarka opiekuje się TikTok, aby ujawnić, co większość ludzi mówi przed śmiercią

Ojciec przyznaje, że nie sądzi, aby tak szybko ponowna infekcja była możliwa.

„Nie wiem, dlaczego to przetestowaliśmy [the second time] Bo właśnie to sprawiło, że w to uwierzyliśmy. A polityka szkoły była taka, że ​​gdy raz ją zdobędziesz, nie musisz się martwić przez następne trzy miesiące, nawet jeśli jesteś członkiem rodziny”.

Nie jest pewien, gdzie jego zaszczepiony syn zaraził się wirusem – żadne z rodziców go nie miało i nikt nie przyszedł do ich domu, kto dał wynik pozytywny.

Nastolatek w pełni wyzdrowiał i nie ma trwałych skutków, o których jest świadomy, więc w tym momencie nie martwią się przedłużającą się chorobą Covida.

Obecne wytyczne ministerstwa przewidują trzymiesięczne zwolnienie z połączeń domowych po zakażeniu Covid, ponieważ „ryzyko ponownego zakażenia w ciągu pierwszych trzech miesięcy po zarażeniu osoby omikronem jest bardzo niskie”.

Ojciec był ciekaw, czy rząd ponownie rozważył swoją radę, że ludzie prawdopodobnie nie złapią Covida w ciągu trzech miesięcy od zakażenia.

„Oczywiście możesz mieć to dwa razy. Jestem pewien, że nie tylko on.”

Obrażenia 14-latka zostały zarejestrowane w My Covid Record.

Jednak według rzeczniczki ministerstwa zdrowia, ministerstwo nie gromadzi danych o ponownym zakażeniu.

Powiedziała, że ​​ponowna infekcja miała miejsce podczas zagranicznej epidemii omikronów, ale zwykle była spowodowana złapaniem omikron po nabyciu wcześniejszego wariantu, takiego jak delta lub alfa.

„Ponowne zakażenie omikronem jest rzadkie, chociaż wykazano, że występuje”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top