Fałszywe twierdzenia: Microsoft ostrzega miliardy użytkowników Google Chrome, aby przestali go teraz używać

Technika

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Zdjęcia/Getty Images

Microsoft ostrzega użytkowników komputerów z systemem Windows, aby jak najszybciej przestali używać przeglądarki Google Chrome.

Firma twierdzi, że użytkownicy powinni teraz przejść na Edge.

Uruchomiona w 2015 r. Edge to własna przeglądarka Microsoftu, która, jak ma nadzieję, rzuci wyzwanie dominującej przeglądarce Google Chrome w systemie Windows 10 i niedawno wydanym systemie operacyjnym Windows 11.

W niekończącej się grze korporacyjnej Microsoft zaczął wysyłać alerty do użytkowników, którzy odwiedzają witrynę pobierania Google Chrome w celu zainstalowania przeglądarki.

Ktoś nalega: „Microsoft Edge działa na tej samej technologii co Chrome, z dodatkowym zaufaniem ze strony Microsoftu”.

Giganci technologiczni dodali także trochę niegrzecznego humoru do swoich wyskakujących okienek, mówiąc: „Ta przeglądarka jest z 2008 roku! Czy wiesz, co nowego? Microsoft Edge”.

Inne twierdzenie, które mówi: „Nienawidzę oszczędzania pieniędzy”, nikt nigdy nie powiedział. Microsoft Edge to najlepsza przeglądarka do zakupów online. „

W przeciwieństwie do starej przeglądarki Internet Explorer, Edge przyjmuje platformę Chromium stworzoną przez Google. Microsoft powiedział, że dzięki temu jest bardziej usprawniony i szybszy.

Ludzie wydają się niechętni do przenoszenia, a Edge nie ma jeszcze wpływu na Google Chrome Market.

Nowe twierdzenia Microsoftu pojawiły się ponad trzy lata po tym, jak firma po raz pierwszy zaczęła testować sposoby ostrzegania użytkowników systemu Windows 10 przed instalacją Chrome lub Firefox. Testy te nie zostały opublikowane publicznie, ale te komunikaty zaczynają się teraz pojawiać użytkownikom systemu Windows.

READ  Nowy URS LT BMC dodaje przednie zawieszenie do przyszłościowo myślącego roweru szutrowego

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top