Fałszywe wskazanie przyczyny katastrofy pociągu w Indiach, w której zginęło 300 osób

Fałszywe wskazanie przyczyny katastrofy pociągu w Indiach, w której zginęło 300 osób

Indyjski minister kolei powiedział w niedzielę, że wykolejenie pociągu we wschodnich Indiach, w którym zginęło ponad 300 osób, a setki innych zostało rannych, było spowodowane usterką elektronicznego systemu sygnalizacji, która doprowadziła pociąg do błędnej zmiany kursu.

Ashwini Vaishnau powiedział w wywiadzie dla New Delhi Television Network: „Kto to zrobił i jaki jest tego powód, wyjdzie z dochodzenia”.

Wyjaśnienie pojawiło się, gdy władze pracowały nad usunięciem wraku dwóch pociągów pasażerskich, które wykoleiły się w piątek wieczorem w dystrykcie Balasore we wschodnim stanie Odisha, w jednym z najbardziej śmiertelnych wypadków kolejowych w kraju od dziesięcioleci.

Agencja informacyjna Press Trust of India poinformowała wcześniej, że wstępne dochodzenie wykazało, że do Coromandel Express wysłano sygnał, aby wjechał na główną linię torów, ale sygnał został później anulowany. Agencja poinformowała, że ​​pociąg wjechał na inną linię, znaną jako Circle Line, i zderzył się z zaparkowanym tam pociągiem towarowym.

Piętnaście ciał zostało wydobytych w sobotę wieczorem, a wysiłki trwały przez całą noc, gdy użyto ciężkich dźwigów do usunięcia silnika, który utknął na wagonie kolejowym. Sudhanshu Sarangi, dyrektor generalny straży pożarnej i służb ratowniczych w Odisha, powiedział, że w silniku nie znaleziono ciał, a prace zakończyły się w niedzielę rano.

Do wypadku doszło w czasie, gdy premier Narendra Modi skupiał się na modernizacji brytyjskiej sieci kolejowej w czasach kolonialnych w Indiach, które stały się najludniejszym krajem świata z populacją 1,42 miliarda. Pomimo wysiłków rządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa kolei, każdego roku dochodzi do kilkuset wypadków na kolei indyjskiej, największej na świecie sieci pociągów zarządzanej przez jednego kierownictwo.

Chaotyczne sceny wybuchły w sobotę, gdy ratownicy wspinali się po wrakach pociągów, aby rozcinać otwarte drzwi i okna palnikami tnącymi, próbując uratować ludzi uwięzionych w taborze.

Modi odwiedził miejsce katastrofy w sobotę, aby sprawdzić działania pomocowe i porozmawiać z ratownikami. Odwiedził też szpital, gdzie wypytywał lekarzy o leczenie rannych, z niektórymi rozmawiał.

READ  Zakończono wybory prezydenckie na Tajwanie i trwa liczenie głosów

Modi powiedział dziennikarzom, że czuje ból tych, którzy ucierpieli w wypadku. Powiedział, że rząd zrobi wszystko, co możliwe, aby im pomóc i surowo ukarze każdego, kto zostanie uznany za odpowiedzialnego.

Wykoleiło się od 10 do 12 wagonów, a szczątki niektórych zniekształconych wagonów spadły na pobliski tor. Amitabh Sharma, rzecznik Ministerstwa Kolei, powiedział, że we wrak uderzył inny pociąg pasażerski jadący z przeciwnego kierunku, powodując wykolejenie aż trzech autobusów drugiego pociągu.

W 1995 roku dwa pociągi zderzyły się w pobliżu New Delhi, zabijając 358 osób w jednym z najgorszych wypadków kolejowych w Indiach. W 2016 roku pociąg pasażerski wykoleił się między miastami Indore i Patna, zabijając 146 osób.

Większość wypadków kolejowych w Indiach jest spowodowana błędem ludzkim lub przestarzałym sprzętem sygnalizacyjnym.

Ponad 12 milionów ludzi jeździ codziennie 14 000 pociągami przez Indie, pokonując 64 000 km torów.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *