Fauci „nieprzekonany” COVID-19 rozwinął się naturalnie

Dr. Anthony Fauci Mówi, że „nie jest przekonany”, że COVID-19 rozwinął się w sposób naturalny i wezwał do otwartego dochodzenia w sprawie pochodzenia wirusa.

„Wokół początków jest dużo mgły Covid-19 Mimo to chciałem zapytać, czy nadal jesteś pewien, że rozwinęło się to naturalnie? „Katie Sanders z PolitiFact zapytała głównego eksperta od chorób zakaźnych w kraju, Fakty o Stanach Zjednoczonych: Festiwal sprawdzania faktów Zdarzenie.

„Nie, naprawdę” – powiedział Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), około 12 minut później. Zrzuty ekranu Z wydarzenia, które miało miejsce na początku tego miesiąca, ale zostało przeoczone przez większość mediów. „Nie jestem o tym przekonany, myślę, że powinniśmy kontynuować badanie tego, co wydarzyło się w Chinach, abyśmy nadal odkrywali, co stało się najlepiej, jak potrafimy”.

Jasne, ludzie, którzy badali tę sprawę, powiedzieli, że możliwe, że wynurzenie się z akwarium dla zwierząt uderzyłoby później w jednostki, ale mogło to być coś innego i musimy się tego dowiedzieć. Więc wiesz, dlatego powiedziałem W pełni popieram wszelkie dochodzenia dotyczące pochodzenia wirusa ”.

Czy potrzebujemy szczepionek przypominających przeciwko COVID-19? Nie wiemy, mówi Fauci.

„Czy powiedziałbyś kategorycznie przed tą grupą, że wirus COVID-19 nie mógł pojawić się w wyniku seryjnego przejścia w laboratorium?” Fauci został zapytany przez senatora Rand Paula podczas przesłuchania w Senacie w ubiegły wtorek.

Fauci nie wykluczył wprost takiej możliwości: „Nie ponoszę odpowiedzialności za to, co mogli zrobić Chińczycy, iw pełni popieram wszelkie dalsze dochodzenia w sprawie tego, co dzieje się w Chinach” – powiedział. „Jednak powtórzę raz jeszcze, National Institutes of Health i NIAID nie sfinansowały ostatecznie wyników badań funkcjonalnych, które zostaną przeprowadzone w Wuhan Institute of Virology”.

Ball twierdził, że fundusze za pośrednictwem National Institutes of Health (NIH) zostały skierowane do kontrowersyjnego Instytutu Wirusologii Wuhan – chińskiego laboratorium, które prawdopodobnie odegrało rolę w początkowej epidemii COVID-19. Paul szczególnie skupił się na uzyskaniu funkcjonalnych badań, które mają na celu uczynienie patogenów bardziej śmiercionośnymi lub łatwiejszymi do przenoszenia. Twierdził, że amerykański wirusolog współpracował z Chińskim Instytutem nad takimi badaniami i powiedział, że są one finansowane przez National Institutes of Health.

READ  Misja NASA InSight Mars zakończyła się po 4 latach nasłuchiwania marsjańskich trzęsień ziemi

Fauci powiedział na spotkaniu weryfikującym fakty, że Paul „mieszał… w prawie nieodpowiedzialny sposób” we wspólnych badaniach nad SARS-CoV-1, które pojawiły się w Chinach na początku XXI wieku, z chińskimi uczonymi.

Urzędnicy administracji Trumpa i Republikanie z Hill od dawna argumentowali, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że COVID-19 może być wynikiem wycieku z laboratorium. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) Reklamować Teoria wycieku w laboratorium była „bardzo nieprawdopodobna” w zeszłym tygodniu, ale nawet dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział, że ocena zespołu badawczego dotycząca tego, czy wirus dostał się do populacji po wypadku laboratoryjnym, nie była .Wystarczająco szerokiWymaga dalszych badań.

Biały Dom nie powiedział jeszcze, czy widział dowody obalające teorię wycieku w laboratorium, ale przyłączył się do wezwań do niezależnego śledztwa.

Długotrwałe obawy związane z usuwaniem „niezrozumiałych” masek, FAUCI, WALENSKY MÓWI

Sekretarz prasowa Białego Domu Jane Psaki powiedziała w tym tygodniu, że administracja Bidena publicznie i prywatnie poinformowała, że ​​chiński rząd „nie był przejrzysty od samego początku”.

Ostatnie oświadczenia Fauci pokazują rozwój przekonań lekarza dotyczących pochodzenia koronawirusa w ciągu ostatniego roku. W maju 2020 roku Fauci w dużej mierze odrzucił teorię wycieku laboratoryjnego.

„Jeśli spojrzysz na ewolucję wirusa u nietoperzy i na to, co dzieje się teraz, [the scientific evidence] Jest do tego bardzo skłonny i nie mógł zostać sztucznie lub celowo zmanipulowany ” National Geographic na czas.

Pobierz aplikację FOX NEWS

„Wszystko, co dotyczy stopniowej ewolucji w czasie, zdecydowanie to sugeruje [this virus] Wyewoluowały w naturze, a następnie gatunki skakały ”- powiedział wówczas magazynowi, że opierając się na dowodach naukowych, nie myślał o teorii wycieku w laboratorium.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *