Fijiana Drua wychodzi z tyłu, aby pokonać Waratahs 20-17 i zarezerwować miejsce w finale Super W

Rooster Chicken Fijiana Drua wyszedł z tyłu, aby przypieczętować zwycięstwo 20-17 nad Waratahami i zarezerwować sobie miejsce w wielkim finale Super W w przyszłym tygodniu.

Drua miał powolny początek meczu, tracąc 3 wczesne próby dla Waratahs, zanim przegrupowali się i zdobyli 2 próby, wspierając Siteri Rasolea i centrując Vani Arei, aby wypełnić lukę.

Waratahs prowadzili po pierwszej połowie 12:17.

Louisa Tesolo otworzyła wynik dla Drois w drugiej tercji po udanym rzucie karnym, po czym Ari cofnął ją w swoim drugim uderzeniu w 69. minucie, zapewniając również zwycięstwo gościom.

Drua zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału pomiędzy The Reds a Bromby w Wielkim Finale w najbliższą sobotę.

Aktualizacje meczów:

– Vigyana Droa Chicken Kicks kontra Waratah.

1. minuta: Waratahs zdobywają pierwszą szansę dzięki Desiree Miller. Konwersja powiodła się. Wojna 7-0 Drew

Czwarta minuta: Waratahowie strzelili drugą próbę z własnego terytorium przez Mayę Stewart. Konwersja nie powiodła się. Wojna 12-0 Drew.

– 16. minuta: Waratas traci piłkę na linii bramkowej po świetnej obronie Drew. Wojna 12-0 Drew

19. minuta: Adiana Talakai przejmuje trzecią próbę Waratasa, aby zwiększyć przewagę. Konwersja nie powiodła się. Wojna 17-0 Drew.

22. minuta: Siteri Rasolea zdobywa pierwszą próbę Druy. Konwersja powiodła się. Drew 7-17 wojny.

Dwudziesta piąta minuta: Fanny Ari zdobywa kolejne doświadczenie dla Drois po wspaniałej fazie gry z głębi ich terytorium. Konwersja nie powiodła się. Drew 12-17 wojny.

Minuta 33: Drua dokonuje zmiany. Evivi Senikaviri wszedł za Setaitę Railumu. Drew 12-17 wojny.

Połowa meczu: Vigiana Droa 12-17 Waratah.

Rzuty w drugiej połowie.

– Czterdziesta pierwsza minuta: Alwaraci ukarani za popełnienie faulu konsternacji. Drua wybiera strzał na bramkę. Rzut karny wykorzystała Luisa Tesolo. Drew 15-17 wojny.

READ  Zasłużony polski rekrut KW Siskins się opłaca

Czterdziesta siódma minuta: Durra naciska 5 metrów od linii Waratax. Senikarivi popełnia ogromny błąd i kosztuje Druę potencjalną próbę. Wojna Droi 15-17.

50. minuta: Duroh nadal wywiera presję wewnątrz 10-metrowej linii Waratas. Waratahowie dokonują zmiany. Drew 15-17 wojny.

– 61. minuta: Waratahs uderza piłkę na prawo od linii prób Druy, po imponującym wysiłku Druy. Drew 15-17 wojny.

69. minuta: Fanny Ari zdobywa drugą bramkę dla Drew, aby dać im prowadzenie. Konwersja nie powiodła się. Drew 20-17 Wojna.

Pełny etat: Fijiana Drua pokonała Waratahs 20-17.