Firma Garmin zapewnia obsługę EKG dla zegarków Fenix ​​​​7 Pro, Epix Pro i innych zegarków w USA

Firma Garmin zapewnia obsługę EKG dla zegarków Fenix ​​​​7 Pro, Epix Pro i innych zegarków w USA
Firma Garmin ogłosiła, że ​​funkcja EKG jest teraz dostępna w urządzeniach/seriach Garmin Fenix ​​7 Pro, Garmin Epix Pro, Garmin Tactix 7 AMOLED i Garmin Venu 3/3S. Te cztery zegarki są wyposażone w optyczny czujnik tętna ELEVATE V5 firmy obsługujący EKG. Wcześniej tylko Garmin Venu 2 Plus miał funkcję elektrokardiogramu (EKG).

Funkcja EKG firmy Garmin może sprawdzić, czy masz prawidłowy rytm zatokowy lub migotanie przedsionków. W przeciwieństwie do innych inteligentnych zegarków, jest to operacja na żądanie, którą możesz zamówić w dowolnym momencie, a nie proces w tle 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nowy czujnik tętna Elevate v5, znajdujący się w tych modelach Garmin, umożliwia korzystanie z funkcji EKG. Otrzymując 30-sekundowe odczyty rytmu serca, możesz zapisać swoje dane w aplikacji Garmin Connect do późniejszego wykorzystania.

Po przeprowadzeniu 30-sekundowego testu wyświetli wynik i umożliwi wyeksportowanie pełnego raportu w formacie PDF, aby udostępnić go swojemu lekarzowi. Należy jednak pamiętać, że ta funkcja nie wykrywa ataków serca.

Venu 2 Plus ma te same funkcje, co wcześniej, ale pakiet optycznego czujnika tętna, z którego korzysta Garmin, został zmieniony. W rezultacie niektóre części certyfikatu FDA dotyczące funkcji EKG musiały zostać przeprojektowane lub uzupełnione.

poszerza się

Garmin wraz z innymi firmami, takimi jak Apple, Samsung, Fitbit i Google, przeszły formalny proces zatwierdzania przez FDA, który klasyfikuje aplikację EKG jako urządzenie medyczne. Obejmuje to przeprowadzenie pełnego badania z udziałem ponad 600 uczestników i spełnienie wszystkich innych wymagań niezbędnych do uzyskania odpowiedniej certyfikacji wyrobu medycznego.

Należy pamiętać, że klinicznie zatwierdzona aplikacja EKG jest obecnie dostępna wyłącznie dla kupujących w Ameryce.

Jak włączyć EKG w zegarkach Garmin
Aby włączyć funkcję EKG w zegarku Garmin, podczas wstępnej konfiguracji musisz fizycznie przebywać w Stanach Zjednoczonych, mieć jeden ze zgodnych zegarków oraz zaktualizować oprogramowanie i aplikację zegarka Garmin. Gdy aktywujesz funkcję EKG w swoim zegarku, możesz bez problemu korzystać z niego w dowolnym miejscu na świecie.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *