Firma Microsoft przedłuża obsługę starszej bazy danych Apache Cassandra 3.11 • Log

Firma Microsoft przedłuża obsługę starszej bazy danych Apache Cassandra 3.11 • Log

Microsoft twierdzi, że planuje nadal wspierać Apache Cassandra 3.11 po roku od daty wygaśnięcia… pod warunkiem, że będzie on uruchamiany jako zarządzana instancja platformy Azure.

Apache Cassandra to baza danych NoSQL o otwartym kodzie źródłowym. Zespół, który za tym stoi, powiedział niedawno, że komponenty wersji 3.0 i 3.11 zostaną wkrótce wycofane po wydaniu wersji 5.0, na pewno do końca roku.

Wersja 4.0 będzie jeszcze działać jeszcze przez jakiś czas – aż do pojawienia się wersji 5.1. Oczekuje się, że wsparcie zakończy się około lipca 2024 r.

Problem w tym, że przynajmniej wersja 3.11 pochodzi z 2017 roku, co zapewnia administratorom częstotliwość aktualizacji, z której mogą nie być zadowoleni.

Chociaż Microsoft chce, aby użytkownicy przeszli na Cassandrę 4.0 lub 4.1, będzie nadal wspierać Cassandrę 3.11 do końca 2024 roku. Powiedział: „Pomoc obejmie wszelkie wymagane poprawki CVE, a także wszelkie poprawki błędów powodujące problemy w środowisku produkcyjnym.”

Microsoft planuje także udostępnienie aktualizacji administratorom, którzy chcą nacisnąć duży czerwony przycisk. Ta funkcjonalność jest obecnie dostępna w prywatnej wersji zapoznawczej, ale powinna być wkrótce dostępna i wyeliminować nieuniknione problemy związane z aktualizacją.

Musi jednak działać jako wystąpienie zarządzane na platformie Azure.

„Jeśli samodzielnie hostujesz Apache Cassandra w wersji 3.11 (lub nowszej), możesz przejść do tej usługi, konfigurując klaster hybrydowy, co umożliwi nowo wdrożonym centrom danych dołączenie do istniejącego pierścienia Apache Cassandra” – powiedział Microsoft. „Dane będą przesyłane strumieniowo na platformę Azure za pośrednictwem replikacji plotek”. To tak, jakby dodać centrum danych do istniejącego klastra!”

Pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko przeniesieniu swoich danych na platformę Azure i wrzuceniu dodatkowych pieniędzy do i tak już wypchanych kieszeni Microsoftu za ten przywilej. Ale hej, przynajmniej powinieneś odłożyć tę aktualizację na kolejny rok.

READ  Darmowe kody Garena Fire na 26 grudnia: DARMOWE skórki, broń i nie tylko w sprzedaży już dziś!

Firma Microsoft nie jest niczym niezwykłym w udostępnianiu opcji rezygnacji w celu przedłużenia wsparcia. Inna popularna baza danych typu open source, MySQL, przestanie w tym miesiącu obsługiwać wersję 5.7. Przejście do wersji 8.0 wiąże się z własnymi wyzwaniami. Rezultatem jest duża liczba instalacji 5.7 w środowisku naturalnym, które wymagają wsparcia.

Percona na przykład Będzie kontynuować naprawy Przez kolejne trzy lata. Jeśli nie masz nic przeciwko samodzielnemu tworzeniu plików binarnych, poprawki będą również dostępne jako oprogramowanie typu open source.

Posunięcia firmy Microsoft i innych firm odzwierciedlają wyzwania stojące przed administratorami i organizacjami w miarę wzrostu częstotliwości wydawania krytycznych aktualizacji oprogramowania. W wielu projektach brakuje zasobów do obsługi produktów przez wiele lat po ich wydaniu.

Jednakże ciągły cykl aktualizacji – zwłaszcza gdy następują drastyczne zmiany – jest słabym punktem dla użytkowników. Dla wielu wybór jest prosty: zapłacić, aby działać trochę dłużej, lub wydać zasoby na aktualizację wcześniej niż później. ®

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *