First Union: Szczury w Dunedin South Odliczanie Problemy ze zdrowiem i bezpieczeństwem

First Union: Szczury w Dunedin South Odliczanie Problemy ze zdrowiem i bezpieczeństwem

Obraz pliku. W listopadzie sfotografowano mysz na bekonie podczas odliczania w South Dunedin.
zdjęcie: 123RF

Istnieją obawy, że klienci, którzy mają problem ze szczurami, mogą kupować w sklepie w Dunedin skażoną żywność i produkty.

Ministerstwo Przemysłu Podstawowego (MPI) kontynuuje dochodzenie w Countdown South Dunedin po tym, jak zostało powiadomione o skargach na szczury regularnie wędrujące po sklepie.

Firma Woolworths New Zealand, właściciel Countdown, potwierdziła wzrost „aktywności szkodników” w sklepie Andersons Bay Road, co skłoniło wykonawców zajmujących się zwalczaniem szkodników do codziennych wizyt na miejscu.

Wygląda na to, że problem występuje od co najmniej kilku miesięcy. Sieć supermarketów potwierdziła, że ​​zdjęcie myszy siedzącej wśród produktów z bekonu w dziale delikatesowym supermarketu zostało zrobione w listopadzie.

„Od tego czasu podjęliśmy szereg kroków, aby rozwiązać problem gryzoni” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik firmy.

„Warto również zauważyć, że mysz na zdjęciu odbija się w lustrze na końcu korytarza chłodniczego, więc jest tylko jedna mysz, a nie dwie”.

Firma Woolworths New Zealand odrzuciła wiele próśb RNZ o rozmowę i przedstawiła jedynie oświadczenie.

Rzecznik powiedział, że po zobaczeniu szczura produkt został wyrzucony, a półki wyczyszczone przed ponownym zaopatrzeniem.

Zdjęcie zostało opublikowane w Dzienne czasy Otago Piątek.

Rzecznik Woolworths powiedział: „Aby mieć pewność, że nasz sklep jest bezpieczny zarówno dla naszych klientów, jak i naszego zespołu, zwiększyliśmy regularne sprzątanie naszego sklepu, dodaliśmy dodatkowe dokładne czyszczenie i umieściliśmy dodatkowe stanowiska z przynętami”.

„Zachęcamy również nasz zespół do zgłaszania wszelkich działań szkodników lub oznak ich działania, abyśmy mogli w razie potrzeby w dalszym ciągu dostosowywać nasz plan”.

Organ rządowy odpowiedzialny za bezpieczeństwo żywności stwierdził, że sklep radzi sobie z problemem.

Zastępca dyrektora generalnego Nowej Zelandii ds. bezpieczeństwa żywności, Vincent Arbuckle, wyraził zadowolenie, że supermarket pilnie zajął się tą sprawą.

READ  Posiadacze kredytów hipotecznych przygotowują się na więcej bólu, gdy stopy procentowe rosną

„Myszy mogą zanieczyszczać żywność i powierzchnie, dlatego nie powinny przebywać w pobliżu żywności. Firmy spożywcze mają obowiązek ograniczać ryzyko dla bezpieczeństwa żywności, w tym opracowywać plany zarządzania wtargnięciami szkodników.

„Bezpieczeństwo żywności jest naszym priorytetem numer jeden. Uważnie monitorujemy wdrażanie procedur firmy, aby ocenić, czy potrzebne są dalsze kroki.”

Pierwszy prezydent Unii Bill Bradford powiedział, że pracownicy supermarketów są zaniepokojeni.

„Myślę, że zawsze będzie to stanowić problem… jeśli masz myszy w spiżarni, oczywiście będziesz martwić się o bezpieczeństwo znajdującej się w niej żywności” – dodał.

„Jest to zdecydowanie istotne zarówno dla firmy, jak i dla nas, może mieć wpływ na klientów”.

Pracownik po raz pierwszy złożył skargę do Związku Szczurów w grudniu, co skłoniło kierownictwo supermarketu do zapytania.

„Według nich (Countdown) nie było to łatwe” – powiedział Bradford.

„Próbowali różnych rzeczy, żeby sobie z tym poradzić. Zajęło to trochę czasu”.

Bradford powiedział, że pracownicy są zaniepokojeni tą sytuacją.

„Jeśli nie uda nam się znaleźć rozwiązania, stanie się to poważnym problemem dotyczącym zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i klientów.

„Pracownicy się martwią – nikt nie chce widzieć biegających szczurów”.

Wiadomo, że szczurów nie widziano od „kilku dni”.

To weszło Dzienne czasy Otago Jeden z pracowników, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, prowadził „niezręczne” rozmowy od czasu pojawienia się wiadomości o infekcji.

„Personel jest szczęśliwy, że ktoś coś powiedział. My po prostu chcemy coś zrobić”.

„Nie potrzebujemy szczurów w supermarkecie ani żadnego innego rodzaju bagażu”.

Inny pracownik powiedział ODT Ostrzegli kierownictwo o problemie „miesiące temu”.

Twierdzą, że kierownictwo zdecydowało się nie kontynuować dezynfekcji supermarketu, ponieważ nie był przygotowany na zamknięcie na dłuższy okres.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *