Folau Vakatava strzelił dramatyczne gole w końcówce, gdy Highlanders pokonali the Reds 35:30 w ostatnim meczu u siebie Aarona Smitha.

Na stadionie Forsyth Barr w Dunedin. Górale 35 (Juna Nariki 16 min, Hugh Renton 25 min, Sola Mao 59 min, Conor Garden-Patchup 68 min, Folau Vakatava 79 min; Sam Gilbert 4 min, Freddie Burns con) Czerwoni 30 (Liam Wright, spróbuj 7 minut, Jake Upfield 11 minut, Sulice Funivalu spróbuj 39 minut; Tom Lynage, 3 oszustwa, 3 długopisy) HT: 14-21.

Może jednak bajki się spełniają.

Highlanders wciąż żyją w Super Rugby – tylko – po ostatniej sekundzie próby z Folau Fakatava, Aaron Smith przypieczętował zasłużone zwycięstwo w swoim ostatnim meczu u siebie w Forsyth Barr w Dunedin.

Rzut karny Toma Lynagha na sześć minut przed końcem zdawał się zepsuć zabawę, ale znakomity bieg Vakatavy do rzutu rożnego sprawił, że Zoo – i Smith – stanęli na nogi.

Smith otrzymał owację na stojąco, kiedy został zmieniony w 66. minucie, ale przez większość meczu Górale nie mogli znaleźć występu, którego szukali.

The Reds dobrze rozpoczęli po dwóch próbach w ciągu pierwszych 11 minut, a drugą był wspaniały wynik drużyny z 80 metrów, rzucony przez Harry’ego Wilsona z numerem 8.

Kibice gospodarzy byli nieugięci, że numer 12 The Reds, James O’Connor, nawiązał kontakt podczas przygotowań, ale powtórki pokazały, że usunął ładunek, zanim jego ręka dotknęła murawy, a próba została uznana.

The Highlanders – którzy nosili czarne opaski po tym, jak młodszy brat Jocka Dixona, Sam, zmarł w czwartek na raka – wrócili do gry ze swoim scrumem.

Juna Nariki z Górali świętuje po zdobyciu przyłożenia przeciwko The Reds.

Joe Allison/Getty Images

Zachęcony przez wibrujący tłum 14 200 kibiców, Juna Nariki również dwa razy z rzędu niefortunnie obronił, blokując próbę The Reds na 10 minut przed przerwą, co było oznaką desperacji górali.

READ  Angielska gwiazda Raheem Sterling opuszcza mistrzostwa świata po tym, jak włamano się do domu jego rodziny

Jednak nie byli w stanie otrząsnąć się z szeregu błędów, które nękały ich sezon i po raz kolejny byli winni frustrującej niezdolności do otrząśnięcia się z dobrej passy.

Pomimo utraty obu asyst – Liama ​​Wrighta i Tate’a McDermotta – z powodu kontuzji, The Reds prowadzili po pierwszej połowie 21:14, odzwierciedlając dominację w parterze i posiadaniu piłki.

Wyglądało na to, że Highlanders nie zdołali odrobić straty w trzeciej kwarcie, ponieważ The Reds nadal utrzymywali przewagę nad piłką, wygrywali kopnięcia i dostarczali więcej w ofensywie dzięki ostrzejszej grze zrzutowej.

Jednak gra została wywrócona do góry nogami, gdy Clark Dermody wszedł z ławki, a ławnicy przynieśli prawdziwą pilność.

Gigant Saola Mao uderzył z bliskiej odległości, a Connor Garden-Pashop wyprowadził Highlanders na prowadzenie o jeden punkt na około 10 minut przed końcem gry po zmianie Jonaha Lowe’a.

Doprowadziło to do dramatycznego zakończenia Vakatava, w którym pałeczka przeszła od Smitha do jego następcy. Górale żyją, by walczyć jeszcze co najmniej tydzień.

Wielka chwila

Vakatava wszedł z ławki, aby pokonać The Reds w Brisbane w zeszłym roku i powtórzył tę dawkę w Dunedin swoim heroicznym późnym stylem.

najlepszy gracz

Billy Harmon ponownie wyróżniał się wśród Highlanders dzięki swojej wysokiej wydajności pracy i wyjątkowej prezencji. Nariki miał kilka dobrych momentów, ale wymazał swój zeszyt kilkoma błędami kopnięcia. Byłoby niegrzecznie nie wspomnieć o Harrym Wilsonie z drużyny Reds nr 8, ale Harmon nie ustępował.

Ocena meczu

8/10. Przez pewien czas brakowało jej jakości, ale nie chciała dramatyzować, ponieważ Highlanders walczyli o utrzymanie sezonu w końcowej fazie.

Wielkie zdjęcie

Highlanders udają się do Eden Park, aby zmierzyć się z The Blues w przyszłym tygodniu i być może będą musieli wygrać play-offy. Zaczęli rok od porażki 60-20 z Oakland i musieliby kopać głęboko, aby wygrać, ale piątkowy wieczór należał do Smiths.

READ  Piłka nożna: Polak Marciniak pozostał sędzią finału Ligi Mistrzów po swoich przeprosinach - English Department