Francja traci połowę gwiazdora z powodu kontuzji przed Pucharem Świata w Rugby: Planet Rugby

Francja poniosła poważną porażkę przed Mistrzostwami Świata w Rugby na własnym terenie, ponieważ Romain Ntamack wykluczył kontuzję.

Rozgrywający opuści turniej po kontuzji w drugim meczu rozgrzewki Pucharu Świata w Rugby przeciwko Szkocji.

24-latek strzelił gola tuż przed przerwą w sobotnim meczu, zanim został wypchnięty z boiska w 55. minucie wygranej 30-27.

Roman Ntamak nie zagra w Pucharze Świata w Rugby

Sztab szkoleniowy nie przejmował się zbytnio kontuzją po meczu.

Roman przeszedł niewielkie przeprostowanie kolana. – Woleliśmy usunąć go z gry, żeby nie było więcej kontuzji – powiedział po zwycięstwie trener Fabien Galthe.

Wygląda jednak na to, że ich najgorsze obawy się spełniły, ponieważ podobno połowa much przegapiła cały turniej.

France Rugby potwierdziło, że Ntamack zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie (kontuzja więzadła krzyżowego przedniego), przez co ominie go turniej i duża część sezonu 2023/24 w Tuluzie.

37-Testowy obrońca był głównym trybikiem we francuskiej drużynie, odkąd Galthe przejął drużynę, a francuski trener w dużym stopniu polegał na własnej osi obrotu Toulouse i Antoine Dupont w ważnych meczach.

Zabłysnął w Mistrzostwach Sześciu Narodów 2022, rozpoczynając wszystkie pięć meczów, gdy Les Bleus zakończyło 12-letnie oczekiwanie na tytuł Wielkiego Szlema.

Ntamack osiągnął również znakomity występ przeciwko All Blacks w listopadzie ubiegłego roku, zanim rozpoczął wszystkie mecze Six Nations na początku tego roku.

Puchar Świata w Rugby 2023 miał być jego drugim Pucharem Świata w Rugby po ostatnim występie w 31-osobowej kadrze Francji cztery lata temu.

20-latek zdołał awansować na startowe 15. miejsce podczas turnieju, grając w pierwszej połowie lotu przed weteranem Camille Lopez.

Anthony Gilonec wraca przed terminem

Podczas gdy kontuzja Ntamaka była ogromnym ciosem dla Les Blues, zespół otrzymał pozytywne wieści, a obrońca Anthony Gilonch wrócił do składu treningowego.

READ  Ellis Andrews i srebrny medal Igrzysk Wspólnoty Narodów, który wygrała, ale nigdy nie zdobyła

Podobnie jak Ntamak, Gilench zerwał więzadła w kolanie i został odsunięty od lutowego zwycięstwa Sześciu Narodów nad Szkocją, ale wygląda na to, że zakwalifikuje się do mistrzostw świata.

Tylny wioślarz będzie musiał przejść zestaw badań lekarskich, zanim zostanie dopuszczony do sesji kontaktowych i wróci do akcji.

Wreszcie Francja potwierdziła również, że trener Cyril Bale będzie nieobecny przez pięć do sześciu tygodni po kontuzji łydki w weekend.