French Open: Świątek i Kasatkina awansują do półfinału

Numer jeden na świecie Iga Świątek straciła trochę nerwów na początku, by przedłużyć swoją passę zwycięstw do oszałamiających 33, kiedy pokonała Amerykankę Jessicę Pegula 6:3 6:2 i zapewniła sobie miejsce w półfinale French Open w środę.

Swatik, która we wtorek skończyła 21 lat, ma najdłuższą passę bez porażki w kobiecej trasie od 34 wygranej Sereny Williams w 2013 roku.

Oferta limitowana | Express Premium z usługą ad-lite za jedyne 2 Rs dziennie Kliknij tutaj, aby zasubskrybować

Polak, który ściga się z Rolandem Garros o drugi tytuł w ciągu trzech lat, wyglądał na roztrzęsionego w meczach wstępnych, zanim przekroczył 11. miejsce, by umówić się na spotkanie z Rosjanką Darią Kasatkiną o miejsce w sobotnim finale.

Najlepsze z Express Premium
doskonały
Preferencje BJP dla 4. miejsca Rajya Sabha w stanie Karnataka w Kongresie, JD(Q)…doskonały
Gujarat: Złe pożyczki w ramach planu premiera MUDRA wzrosły o 69% w roku pandemiidoskonały
Wyjaśnienie: Przeczytaj dane dotyczące wzrostu PKBdoskonały

Mistrz z 2020 roku stara się zostać czwartym graczem od 2000 roku, który wielokrotnie podnosił Puchar Susan Lenglin po Justinie Heninie, Serenie Williams i Marii Sharapovej.

„Grała bardzo nisko, więc żeby być dobrym musiałem być nisko na nogach. To było kluczowe i cieszę się, że grałem z dobrą dynamiką, żeby ją trochę odepchnąć” – powiedział Świątek w słoneczny dzień. ale smagany wiatrem sąd.

„Czasami stres jest pozytywną rzeczą, sprawi, że będziesz bardziej energiczny i napięty, abyś mógł dobrze działać. Więc starałem się to wykorzystać w ten sposób.”

Dwa dni po odpadnięciu pierwszego seta w mistrzostwach Świątek szybko wystartowała, kradnąc serwis Peguli dośrodkowaniem forhendowym.

Ale niezamierzone faule natychmiast wkradły się do jej gry, a jej plecy zostały natychmiast złamane i wykazała wczesne oznaki nerwów.

Jednak Polak ponownie awansował na przerwę, by prowadzić 4-3, po czym utrzymał ustalone punkty w dziewiątym inningu. Pegula wyświadczył jej przysługę, wysyłając jej rutynowe uderzenie szerokim forhendem na sekundę.

READ  Aktualizacje Wimbledonu | Powrót Sereny kończy się w pierwszej rundzie

Kolejna z nich dała Świątek przerwę 3-1 w drugim secie i utrzymała przyczepność, marnując tylko trzy punkty meczu, zanim zakończyła go na zaserwowanie Peguli potężnym bekhendem w dół linii.

Kasatkina wygrał ogólnorosyjską bitwę o półfinał Wielkiego Szlema

Daria Katkina pokonała Rosjankę Veronikę Kudremetovą 6:4 7:6 (5) podczas French Open w środę i awansowała do półfinału wszech czasów Wielkiego Szlema.

Grając przed rzadkim tłumem, Kudermetova przebiła piłką szerokie trybuny Philippe Chatriera i ostatecznie zapłaciła za kiepski występ 50 niewymuszonymi błędami – dwa razy więcej niż Kasatkina.

– Widać, że mecz był naprawdę napięty i zacięty, zwłaszcza w dogrywce – powiedział Kasatkina, który stracił cztery punkty z rzędu, zanim ostatecznie przypieczętował zwycięstwo.

„To dla mnie bardzo ważne zwycięstwo i cieszę się, że po raz pierwszy jestem w półfinale. Próbowałem zapomnieć o przegranych meczach. To bardzo mentalne, ale cieszę się, że udało mi się to utrzymać.”

Światowy numer 20 Kasatkina zostanie zagrany przez topową Igę Świątek, która zdobyła tylko jednego seta w drodze do ćwierćfinału, lub rozstawiającą amerykańską 11. Jessicę Pegula.

W bolesnej walce między kluczowymi graczami, dwoje 25-latków wymieniło się wczesne przerwy, a Katakina zdobyła dwa dodatkowe punkty przerwy przy 3-3.

Została zdementowana, zanim odzyskała mocny forhend na dośrodkowaniu po dwóch grach, aby objąć prowadzenie 5-4 i zakończyć seta na drugim setowym punkcie, gdy Kudermetova uderzyła szerokim forhendem.

Duet ponownie zamienił przerwę w pierwszych dwóch grach drugiego seta, ale Kudermetova przez cały czas miała problemy ze swoim serwisem i ponownie złamała Kasatkinę po zakwestionowanym sprawdzeniu linii i prowadziła 2-1.

READ  Boks: Joseph Parker wymienił inny wynik przeciwko Derekowi Chisora

Kontynuowała służbę, aż Kudremetova zremisowała kolejną przerwę 4-4. Kudermetova następnie objęła prowadzenie 6-5 po tym, jak Kasatkina straciła kilka punktów przełamania. \

Mimo uzyskania przewagi po raz pierwszy w meczu, Kudermetova musiała zrobić sobie przerwę medyczną, by wyleczyć kontuzję stopy i przegrała kolejny mecz oraz tiebreak po stracie 6:1.

Obaj gracze rywalizowali jako gracze neutralni po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym. Nie będą rywalizować na Wimbledonie jeszcze w tym miesiącu, po tym, jak w turnieju zakazano udziału wszystkim rosyjskim i białoruskim graczom.