GA4 dodaje opcje pomocy online i nowe samouczki wideo

GA4 dodaje opcje pomocy online i nowe samouczki wideo

Google Analytics wprowadziło 4 nowe funkcje wsparcia w czasie rzeczywistym, które pomagają użytkownikom efektywniej poruszać się po platformie.

Ponadto w YouTube udostępniono szereg nowych filmów instruktażowych dotyczących GA4, zawierających szczegółowe wskazówki dotyczące wydobywania bardziej przydatnych informacji z danych witryny.

Dodatkowe wsparcie i wskazówki dotyczące poruszania się po Google Analytics 4 będą szczególnie cenne dla osób, które nadal borykają się z platformą, zwłaszcza po wymuszonej migracji z Universal Analytics zeszłego lata.

Nowe funkcje. Dostęp do nowych narzędzi pomocy w Google Analytics 4 możesz uzyskać, umieszczając ikonę szarego znaku zapytania w prawym górnym rogu. Kliknięcie tej ikony spowoduje wyświetlenie rozwijanego menu zawierającego cztery nowe funkcje:

  • Dowiedz się o tej stronieW tym przewodniku szczegółowo wyjaśniono, jak korzystać z funkcji dostępnych na istniejącej stronie Google Analytics.
  • Rozpocznij wycieczkę: Możesz rozpocząć wycieczkę z przewodnikiem, jeśli jest dostępna, aby przejść przez procedury krok po kroku dla bieżącej strony.
  • Uzyskaj dodatkową pomoc: aby uzyskać dodatkową pomoc, odwiedź Centrum pomocy Google Analytics lub dołącz do społeczności pomocy Google Analytics.
  • Wyślij swoją opinię: możesz teraz podzielić się swoją opinią z zespołem Google Analytics, gdy napotkasz problem.

Oto podgląd nowej oferty pomocy w Google Analytics 4:

Obsługa Ga4 800x300

Lekcje YouTube’a. Oprócz nowych funkcji pomocy w GA4, Google udostępniło serię nowych filmów Lekcje na YouTubie Aby zapewnić użytkownikom praktyczne wskazówki dotyczące efektywniejszego korzystania z Google Analytics 4. Jednostki objęte serią obejmują:

  • Jak sprawdzić, skąd pochodzą użytkownicy w raportach pozyskania.
  • Jak odkryć różne sposoby interakcji użytkowników z Twoją witryną lub aplikacją za pomocą raportów zaangażowania.
  • Mierz wydajność e-commerce za pomocą raportów monetyzacji.
  • Identyfikuj nieoczekiwane trendy za pomocą raportów Google Analytics.
  • Raporty i interfejs użytkownika.
READ  NERF: Legends przenosi gry do świata gier wideo do akcji wieloosobowej

Otrzymuj codzienny biuletyn, na którym polegają marketerzy.


Głębokie nurkowanie. Przeczytaj Google reklama W pełni, aby uzyskać więcej informacji.


Nowość w wyszukiwarkach


O autorze

Mikołaj AgiuszMikołaj Agiusz

Nicola Agius jest redaktorem ds. mediów płatnych w Search Engine Land, dołączyła do nas w 2023 r. Zajmuje się mediami płatnymi, mediami detalicznymi i nie tylko. Wcześniej była dyrektorem SEO w Jungle Creations (2020-2023), gdzie nadzorowała strategię redakcyjną firmy dla wielu serwisów internetowych. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w dziennikarstwie, wcześniej pracowała w OK! Magazine (2010-2014), Mail Online (2014-2015), Mirror (2015-2017), Digital Spy (2017-2018) i The Sun (2018-2020). Wcześniej współpracowała także z agencją SEO Blue Array, aby być współautorką bestsellerowej książki Amazon Mastering In-House SEO.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *