Główna funkcja Map Google jest wyłączona w Android Auto

Główna funkcja Map Google jest wyłączona w Android Auto

Mapy Google i Waze to dwie najpopularniejsze aplikacje nawigacyjne w Android Auto, ale jak wszyscy się ostatnio dowiedzieliśmy, obie z nich mogą czasami mieć różne problemy, które mniej lub bardziej psują całe wrażenia z samochodu.

Ostatnio, na przykład, Mapy Google zaczęły źle się zachowywać podczas rozmowy przez telefon z włączonym Android Auto na jednostce głównej, a niektórzy użytkownicy stwierdzili, że nie otrzymują już żadnych instrukcji głosowych.

Mówiąc dokładniej, użytkownicy ci wskazali, że Mapy Google przestają podawać głosowe instrukcje dotyczące drogi, gdy odbierają połączenie z Android Auto. Co dziwne, jeśli połączenie telefoniczne zostanie rozpoczęte przed podłączeniem urządzenia mobilnego do jednostki głównej, wszystko działa poprawnie, a nawigacja głosowa nadal działa poprawnie, dopóki połączenie się nie zakończy.

Niezależnie od problemu, inaczej zachowuje się w przypadku połączeń wykonywanych po podłączeniu telefonu do samochodu (dźwięk mapy nie działa podczas połączeń) w porównaniu do połączeń wykonywanych przed podłączeniem telefonu do samochodu (mapy głosowe działają tak, jak powinny, nakładając się na dźwięk telefonu),Użytkownik wyjaśnia w Google Forum.

Jednak w tym momencie trudno powiedzieć, jak powszechny jest ten problem, a dobrą wiadomością jest to, że niewiele osób postąpiło źle.

Z drugiej strony nie jest do końca jasne, co jest przyczyną wszystkiego, chociaż mogę potwierdzić, że w moim samochodzie wszystko działa poprawnie z najnowszą wersją Androida Auto i w pełni zaktualizowanymi Mapami Google. Tak więc najprawdopodobniej dotyczy to tylko niektórych użytkowników, ale na razie tylko od Google zależy, co dokładnie się dzieje i opracowanie poprawki.

W międzyczasie ci użytkownicy niewiele mogą zrobić, poza wypróbowaniem ogólnych rozwiązań, które obejmują obniżenie wersji aplikacji do wcześniejszej wersji, mając nadzieję, że błąd w końcu zniknie.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *