Google Chrome poprawia bezpieczeństwo użytkowników, aktualizując bezpieczne przeglądanie w czasie rzeczywistym

Google Chrome poprawia bezpieczeństwo użytkowników, aktualizując bezpieczne przeglądanie w czasie rzeczywistym

Firma Google LLC ogłosiła dziś ulepszenia swojej popularnej przeglądarki Chrome, które zapewniają użytkownikom nową ochronę w czasie rzeczywistym dzięki funkcji Bezpieczne przeglądanie w przeglądarce.

Usługa Bezpieczne przeglądanie została wprowadzona przez Google w 2005 roku w celu ochrony użytkowników przed atakami na tożsamość i phishingiem poprzez ostrzeganie użytkowników w przeglądarce podczas odwiedzania złośliwych witryn internetowych. Ta ochrona jest obecnie znacznie wzmocniona, ponieważ Google zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym zapewniającą bezpieczne przeglądanie i ochronę nowym hasłem.

Poprzednia standardowa piaskownica Bezpiecznego przeglądania korzystała z listy przechowywanej na urządzeniu użytkownika w celu sprawdzenia, czy dana witryna lub plik była znana jako potencjalnie niebezpieczna. Lista była jednak aktualizowana co 30–60 minut, a Google ustaliło, że przeciętna złośliwa witryna istniała krócej niż 10 minut.

Dzięki aktualizacji standardowa piaskownica dla przeglądarki Chrome na komputery stacjonarne i iOS będzie skanować witryny w czasie rzeczywistym pod kątem listy znanych złośliwych witryn po stronie serwera Google. Jeśli użytkownik spróbuje odwiedzić złośliwą witrynę znajdującą się na liście, wyświetli ostrzeżenie zawierające więcej informacji. Google spodziewa się, że sprawdzając witryny w czasie rzeczywistym, będzie blokować o 25% więcej prób phishingu.

Lista po stronie serwera zawiera niebezpieczne witryny natychmiast po ich wykryciu, umożliwiając wychwytywanie witryn, które szybko konwertują. Może także powiększać się w miarę potrzeb, ponieważ serwer Bezpiecznego przeglądania nie jest ograniczony w taki sam sposób, jak urządzenia użytkownika.

„Nowa funkcja – która jeszcze w tym miesiącu zostanie wdrożona również w systemie Android – wykorzystuje szyfrowanie i inne techniki zwiększające prywatność, aby mieć pewność, że nikt, łącznie z Google, nie będzie wiedział, którą witrynę odwiedzasz” – wyjaśnili Jonathan Lee i Kasika Bawa z Google. Post na blogu. „Chociaż wymaga to dodatkowej mocy przeglądarki, pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić płynność i szybkość działania.”

READ  Wszystkie moje ulubione gry w tym roku są stare

Ogłoszono także dzisiaj aktualizację funkcji sprawdzania hasła w przeglądarce Chrome na iOS. Oprócz oznaczania naruszonych haseł funkcja ta będzie teraz oznaczać także słabe i ponownie użyte hasła. Chrome wyświetli alert, gdy wykryje problem z hasłem wprowadzonym przez użytkownika.

Zdjęcie: SiliconANGLE/DALL-E 3

Twój głos jest dla nas ważny i pomaga nam zachować wolność treści.

Jedno kliknięcie poniżej wspiera naszą misję zapewniania bezpłatnych, pogłębionych i odpowiednich treści.

Dołącz do naszej społeczności na YouTube

Dołącz do społeczności ponad 15 000 ekspertów #CubeAlumni, w tym dyrektora generalnego Amazon.com Andy'ego Jassy'ego, założyciela i dyrektora generalnego firmy Dell Technologies Michaela Della, dyrektora generalnego firmy Intel Pata Gelsingera oraz wielu innych znanych osobistości i ekspertów.

„TheCUBE jest ważnym partnerem w branży. Wy naprawdę jesteście częścią naszych wydarzeń i naprawdę doceniamy wasze przybycie i wiem, że ludzie też doceniają treści, które tworzycie. ” -Andy Jassy

Dziękuję

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *