Google planuje dostosować oceny aplikacji w Sklepie Play do kraju i urządzenia użytkownika

przeglądarka google Ogłoś zmiany Jak obliczać i wyświetlać oceny aplikacji w Sklepie Play w poniedziałek, co może sprawić, że będą one bardziej przydatne i wygodne dla użytkowników i programistów (przez 9do5Google). Zamiast pojedynczej oceny dla całej aplikacji, która może mieć różne kształty i poziomy względnej jakości w zależności od urządzenia, Google planuje podzielić wszystko z konkretnymi ocenami dla kraju, w którym Twoje urządzenie jest zarejestrowane, oraz konkretnymi ocenami dla format urządzenia, którego używasz do przeglądania Sklepu Play.

Jest kilka oczywistych powodów, dla których ta zmiana może być korzystna. Po pierwsze, nie każda aplikacja oferuje wszędzie te same funkcje lub funkcje ze względu na przepisy krajowe i jedno prawo globalne – Skrót Androida. Jeśli jestem programistą sprzedającym aplikację do przesyłania wiadomości w Sklepie Play, nie chcę, aby moje oceny były wyolbrzymiane, ponieważ funkcja płatności, którą oferuję tylko w jednym kraju, jest obecnie nieprawidłowa. Drugi, ważniejszy powód: niektóre aplikacje są do bani dla większych tabletów lub składanych. Google Miał problemy z czymkolwiek większym niż telefon, więc konkretne alternatywne oceny współczynników kształtu oznaczają, że możesz zostać ostrzeżony z wyprzedzeniem, gdy pobierzesz coś na tablet z Androidem, które może nie działać tak dobrze, jak pamiętasz, że działało na telefonie.

Google planuje wprowadzić oceny dla poszczególnych krajów w listopadzie, a oceny współczynnika kształtu w 2022 r. (dla tabletów, składanych, Chrome OS, Wear OS lub Android Auto). Firma powiadomi również programistów przed wprowadzeniem obu zmian, jeśli nowy sposób obliczania ocen przez Google celowo zmieni ocenę ich aplikacji.

Co najmniej 10 tygodni przed wprowadzeniem jakiejkolwiek zmiany w Sklepie Play automatycznie przeanalizujemy zmianę, której oczekuje Twoja aplikacja, i skontaktujemy się z każdym programistą, który zauważy zmianę o więcej niż 0,2 gwiazdki na dowolnym typie urządzenia na dużym rynku ( jeden z ponad pięcioma procentami odwiedzających stronę z informacjami o Twoim sklepie) . Dzięki temu będziesz mieć czas na zaplanowanie, czy chcesz wprowadzić fundamentalne zmiany w swojej aplikacji.

Obie zmiany powinny się przydać, ale szczególnie względy nadchodzącego urządzenia. składany jak plik Samsung Galaxy Z Fold 3 lub Odwróć 3 Staje się coraz bardziej popularny, ale jeszcze nie każda aplikacja się do niego dostosowała (patrz na Ciebie, Instagram). Teraz istniałaby nieco silniejsza zachęta, aby to zrobić lub zaryzykować gorszą ocenę od osób już korzystających z aplikacji na tych urządzeniach.

READ  Nowy chatbot Google przeszedł amerykański (ale tylko) test medyczny: ScienceAlert

W ramach ogłoszenia Google firma pokazuje również więcej danych i wskaźników ze Sklepu Play dla programistów do przeglądania w Konsoli Google Play, w tym statystyki typu urządzenia, które dzielą oceny na podstawie tego, które urządzenie korzysta z aplikacji. Mógłbyś Sprawdź Blog Google dla wszystkich innych zmian.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *