google: Sonos do Google: cała Twoja decyzja o wyrządzeniu większej szkody klientom

Google A Sonos Wygląda na to, że znowu walczy. Google podobno obwiniło producenta inteligentnych głośników Sonos za problem, który uniemożliwia niektórym nowym właścicielom smartfonów Pixel skonfigurowanie ich inteligentnych urządzeń domowych. Według raportu w Android Central, Google twierdzi, że niektóre telefony Pixel tymczasowo nie są w stanie skonfigurować nowych produktów inteligentnego domu. Firma zrzuciła winę na Sonos, ale nie podała szczegółów. Wydaje się, że problem jest związany z niedawnym zakazem importu, który Sonos wygrał przeciwko Google, i toczącą się sprawą patentową między obiema firmami.
Co mówi Google?
„Jako członkowie naszej społeczności wiemy, że wielu z was używa wielu produktów do budowy swojego inteligentnego domu, a nawet najmniejsza zmiana może wpłynąć na to, jak wszystko działa. Niestety, z powodu awarii spowodowanej przez Sonos, niektórzy z was używają Pixela telefony w stanach. Stany Zjednoczone i Kanada od konfigurowania urządzeń w tej chwili. Mamy nadzieję, że jest to tymczasowa decyzja, która dotyczy tylko niewielkiej liczby z was” – powiedział Google w poście na blogu.
Co mówi Sonos?
„Zakłócenie działania Google Pixel jest bezpośrednią konsekwencją jego decyzji o naruszeniu, a nie licencjonowaniu patentów Sonos, jak orzekła Komisja Handlu Międzynarodowego” – powiedział serwisowi rzecznik Sonos. „Decyzja Google ma na celu wyrządzić więcej szkody swoim klientom niż działać odpowiedzialnie, a próba obwiniania firmy, która sprzeniewierzyła jej innowacje, jest arogancka”.
Rozwiązanie Google dla dotkniętych użytkowników
Google podzieliło się również wskazówkami dla użytkowników dotkniętych błędem w poście. Jeśli próbujesz skonfigurować urządzenie, które nie było połączone z Wifi przez jakiś czas (lub nigdy), w aplikacji Google Home może pojawić się komunikat „Urządzenie musi być aktywowane przed konfiguracją”. W takim przypadku wykonaj poniższe czynności:
* Jeśli Twoje urządzenie zawiera pliki Google TV lub Android TVUżyj procedury konfiguracji w telewizorze, aby aktywować urządzenie.
* Jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi lub Kanadą, wykonaj poniższe czynności, aby aktywować urządzenie za pomocą aplikacji Device Utility
* Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, skontaktuj się z nami lub na czacie
Wojna prawna Google-Sonos
Na początku tego roku Sonos wygrał proces sądowy w Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego przeciwko Google. Sonos wytoczył przeciwko gigantowi wyszukiwania dwa pozwy dotyczące pięciu patentów na zaprojektowanie głośników bezprzewodowych. Firma zażądała również zakazu sprzedaży szerokiej gamy produktów Google. International Trade Center orzekł na korzyść Sonos, że Google naruszył wszystkie pięć patentów, które poprzednio złożył w sądzie. W odpowiedzi Google musiał zmienić sposób działania niektórych głośników. Obejmuje to również ograniczenie niektórych funkcji. Google odwołało się od orzeczenia Międzynarodowego Trybunału Handlowego.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top