Google tworzy nowe inteligentne okulary AR, które tłumaczą języki w czasie rzeczywistym

Google tworzy nowe inteligentne okulary AR, które tłumaczą języki w czasie rzeczywistym

„Pracujemy nad technologią, która pozwala nam przełamywać bariery językowe, przeprowadzić lata badań nad Tłumaczem Google i wprowadzić to do spektaklu” – powiedział Eddie Chung, dyrektor ds. zarządzania produktami w Google, opisując światu możliwości .

Sprzedaż większej liczby urządzeń może pomóc Google zwiększyć zyski, utrzymując użytkowników w swojej sieci technologii, ponieważ nie musi dzielić sprzedaży reklam z producentami urządzeń, takimi jak Apple i Samsung, którzy pomagają w dystrybucji usług.

Google wprowadził również tablet, który pojawi się na rynku w 2023 roku, oraz smartwatch, który trafi do sprzedaży pod koniec tego roku, ujawniając strategię oferowania szeregu produktów podobnych do Apple.

Ale branża sprzętowa Google jest wciąż niewielka, a jej globalny udział w rynku smartfonów wynosi na przykład poniżej 1 procent, według badacza IDC. Konkurencja w wyszukiwarkach została niedawno uruchomiona wraz z trwającymi na całym świecie dochodzeniami antymonopolowymi w sprawie dominacji Google w zakresie oprogramowania mobilnego i innych obszarów, które grożą ograniczeniem zdolności firmy do zdobywania nowych pozycji.

Akcje Alphabet Inc, spółki macierzystej Google, spadły w środę o 0,7 procent.

Prezentacja nowych okularów odzwierciedla rosnącą ostrożność firmy w związku z większą kontrolą Big Tech. Kiedy Google Glass został pokazany na I/O w 2012 roku, paralotniarze wykorzystali go do transmisji na żywo, aby wskoczyć do budynku w San Francisco, a firma otrzymała specjalną przepustkę lotniczą na tę przygodę.

Tym razem Google pokazało tylko wideo swojego prototypu, które zawierało napisy do rozmów, w tym angielski, mandaryński, hiszpański i amerykański język migowy.

Nie określiła daty premiery ani od razu potwierdziła, że ​​w urządzeniu brakuje aparatu.

Niezależnie od tego narzędzia, Google wcześniej wdrożył funkcję, która ostatecznie pozwoli użytkownikom nagrywać filmy z półek sklepowych z butelkami wina i prosić wyszukiwarkę o wykonanie takich funkcji, jak automatyczne wybieranie opcji z winnic należących do Blacka.

READ  Microsoft Flight Simulator Cessna Citation Mustang i inne wydane; Kodiak 100 Amphibians dostają datę premiery; Lotniska Asturii, Spaceport America i Lüdao zostały ogłoszone

Podobnie jeszcze w tym roku użytkownicy będą mogli zrobić zdjęcie produktu i zlokalizować pobliskie sklepy, w których jest on dostępny.

Jeszcze w tym roku Mapy wprowadzą wciągający widok niektórych głównych miast, które łączą zdjęcia Street View i zdjęcia lotnicze, aby „stworzyć bogaty cyfrowy model świata” – powiedział Google.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *