Google w 2022: 5 rzeczy, które chcemy zobaczyć

Scott Brown / Urząd ds. Androida

Jeśli nic więcej, rok 2021 będzie uważany za wielki rok dla Google tylko ze względu na serię Pixel 6. Bez wątpienia najnowsze telefony Pixel były jednymi z najbardziej ekscytujących telefonów tego roku. Świadczy o tym fakt, że wciąż trudno go zdobyć.

prawidłowy: Wszystko, co musisz wiedzieć o serii Pixel 6

Ale wprowadzenie na rynek jednego świetnego telefonu od Google nie wystarczy do 2022 roku. Istnieją również inne kategorie produktów, o które musi się martwić Big G, takie jak urządzenia do noszenia i tablety. Nie wspominając o kwestii przyszłości serii Pixel teraz, gdy firma zmieniła losy swojej reputacji.

Poniżej znajdziesz informacje, które mamy nadzieję zobaczyć więcej w Google w 2022 roku.

Przeczytaj nasze inne Listy życzeń na rok 2022:


1. Utrzymuj te ceny na niskim poziomie

Pokrowce na aparaty Google Pixel 6 Pro i Google Pixel 6

Robert Treggs / Android Authority

Oprócz kilku wad, Pixel 6 i Pixel 6 Pro to świetne telefony. Biorąc pod uwagę solidną cenę obu telefonów, robią one jeszcze większe wrażenie.

Pozorny sukces telefonów Pixel 6 jest dowodem na to, że Google musi podcinać konkurencję, aby odnieść sukces. Jako jedna z najbardziej dochodowych finansowo firm na świecie, ma do tego potencjał. W końcu to nie jest tak, że Google nie zarabia na telefonie po jego sprzedaży. Cenne dane użytkowników mogą być dla firmy bardziej wartościowe niż jakikolwiek sprzęt. Dlaczego więc Google próbował wyceniać swoje telefony w tej samej dziedzinie, co Apple, które nie zarabia na danych użytkowników (przynajmniej nie w takim samym stopniu)?

Mamy szczerą nadzieję, że Google ujrzało światło dzienne z serią Pixel 6. Jeśli rozsądnie wyceni i zaoferuje świetny produkt, ludzie będą go kupować masowo. To nie jest Apple. Nie możesz pobierać premii za sprzęt tylko ze względu na logo. Mamy nadzieję, że do 2022 roku Google tego nie zapomni!


2. Nigdy nie pozwól, aby linia pikseli ponownie się zepsuła

Telefony Google Pixel obok siebie

Ryan Thomas Shaw / Android Authority

Jednak teraz pytanie brzmi, czy Google zapobiegnie ponownemu powtórzeniu się tej dokładnej powtarzającej się daty. Tak, ma teraz kilka świetnych piosenek, ale co z telefonami w przyszłym roku? Czy będzie to po prostu klon Pixela 6 z nowym chipsetem i może jedną nową funkcją? Czy Google po prostu wróci, by w kółko powtarzać ten sam telefon w ciągu najbliższych kilku lat?

Nasz werdykt: Recenzja Google Pixel 6 | Recenzja Google Pixel 6 Pro

Mamy nadzieję, że tak się nie stanie. Oczywiście nie oczekujemy, że od teraz Google będzie co roku całkowicie zmieniać formułę sprzętową. Ale oczekujemy, że firma udowodni, że naprawdę zależy jej na zadowoleniu swoich klientów, oferując im to, co chcą kupić. Seria Pixel 6 najwyraźniej zrobiła to w 2021 roku. Ale co będzie musiał zrobić jego następca w 2022 roku? Firma miała na to lepszy plan.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, jest kolejny tryb Pixel 5. Rozumiemy przez to, że nie chcemy widzieć idealnie przyzwoitego telefonu, który nie jest seksowny, ponieważ wygląda i działa tak, jak ten, który widzieliśmy lata temu. Już raz popełniłem ten błąd, Google. nie rób tego ponownie.


3. Spraw, aby Wear OS miał wyższy priorytet

Fossil Gen 5 LTE Wear OS na nadgarstku نسخة

Jimmy Westenberg / Android Authority

Kiedy pojawił się Samsung Galaxy Watch 4, zapytaliśmy Google i Samsunga o zaangażowanie w oprogramowanie Wear OS 3, systemu operacyjnego, który napędza smartwatch. Obie firmy powiedziały, że nie mogły wówczas składać żadnych obietnic. Teraz, w 2022 roku, nadal nie mamy żadnych zobowiązań z żadnej marki.

Podobnie nadal nie mamy Asystenta Google na tym smartwatchu. Nie mamy również żadnych znaczących aktualizacji oprogramowania pozwalających na oszczędzanie baterii. Zaledwie kilka miesięcy po lądowaniu Watch 4 wydaje się już refleksją.

Nasza recenzja: Zegarek Samsung Galaxy 4

To nie może być kontynuowane w 2022 roku. Jeśli Google (a co za tym idzie Samsung) chce uczynić Wear OS realnym konkurentem dla Apple WatchOS, naprawdę musi nad tym popracować. System operacyjny wymaga opieki i uwagi. Firma musi słuchać opinii konsumentów i odpowiednio na nie reagować. Powinien przynajmniej formalnie zobowiązać się do tego, jak długo i jak często jego zegarki będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania.

READ  Dr Disrespect ujawnia nowe szczegóły dotyczące swojego tajemniczego zakazu korzystania z Twitcha

Google nie jest głupi. Wie, że rynek smartwatchy rośnie jak błyskawica, podczas gdy rynek smartfonów stoi w martwym punkcie. Wie, że musi wejść na ten rosnący rynek i odebrać swój kawałek tortu. Wiemy, że ona to wie. Nie wiemy, dlaczego nie zrobił tego, co musi zrobić, aby tak się stało, i mamy nadzieję, że zmieni się to w 2022 roku.

Prawidłowy profil Samsung Galaxy Tab S7 Plus

Eric Zeman / Urząd ds. Androida

Pod koniec 2021 roku Google zaskoczył nas wszystkich, ogłaszając Androida 12L. Ta wersja Androida 12 została specjalnie zaprojektowana, aby działać lepiej na dużych ekranach (stąd litera „L”). Warto zauważyć, że po raz pierwszy od lat firma Google podjęła jakikolwiek znaczący krok, aby pomóc branży tabletów z Androidem.

To prawda, że ​​Android 12L korzysta również ze składanych telefonów, co najbardziej interesuje Google. Chociaż składane telefony są ważne, zdecydowana większość konsumentów nie będzie w najbliższym czasie kupować składanych urządzeń. Jednak wielu z nich kupi tabletki. Pytanie brzmi, czy kupią iPada, jak wszyscy inni, czy też skrócą się i zamiast tego dostaną tablet z Androidem?

Zobacz też: Twój przewodnik po najlepszych tabletach

Słuchaj, nie lubimy przyznawać, że tablety z Androidem nie mogą wytrzymać iPada. Kochamy Androida i chcemy, aby odniósł sukces. Jednak pismo jest na ścianie, jeśli chodzi o rynek tabletów, który do tej pory dominował Apple, z Około 56% ciasta. Jeśli Samsung (drugi co do wielkości gracz na rynku (26%) ma poczynić dalsze postępy, potrzebuje pomocy Google, aby aplikacje na Androida i Androida były bardziej odpowiednie dla tabletów.

Jak powiedzieliśmy, Android 12L to świetny początek. Ale tak właśnie jest: początek. Dowód tkwi w cukierkach, mówią, a Google ma wiele do nadrobienia.


5. Lepsze telefony, nie więcej

Google Pixel 6 Pro stacjonował z tyłu na stacji kolejowej

Eric Zeman / Urząd ds. Androida

Google przypisuje się odgrywanie znacznie bliższej roli niż Playbook Apple w 2021 roku, wypuszczając tylko trzy telefony: Pixel 6, Pixel 6 Pro i Pixel 5a. Ostatni z nich pojawił się tylko w dwóch krajach i za pośrednictwem jednego dostawcy, więc nie ma to większego znaczenia.

Apple wypuściło serię iPhone 13 dopiero w 2021 roku. Google musi trzymać się tej samej strategii i utrzymywać bardzo małą listę startową.

Oczekuje się, że w 2022 r. Google wypuści telefon Pixel 6a. Seria Pixel 7 prawdopodobnie zostanie uruchomiona, teoretycznie z Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Na końcu pojawia się również bulgotanie tak zwanego Pixel Folda.

Możemy mieć tylko nadzieję, że Google nie stanie się zbyt duży dla swoich dzieci, jeśli chodzi o wydawanie telefonów w 2022 roku. Im więcej wyda urządzeń, tym trudniej będzie utrzymać te wersje. Podobnie konsumentom trudno jest odróżnić wszystkie telefony. Wystarczy spojrzeć na Pixel 4a, 4a 5G, 5 i 5a, jeśli potrzebujesz na to dowodu. Google zawsze chciał, aby linia Pixel była iPhonem w świecie Androida. Aby tak się stało, należy skupić się na jakości, a nie na ilości.


Powiedz nam: co chcesz zobaczyć od Google w 2022 roku?

Powyżej znajdziesz pięć najważniejszych rzeczy, które chcemy zobaczyć od Google w 2022 roku. Która z tych pięciu rzeczy jest Twoim zdaniem najważniejsza? Poniższa ankieta pozwoli Ci na nią zagłosować, więc dotknij jej i daj nam znać!

Co chcesz zobaczyć od Google w 2022 roku?

29 głosów

Czy jest coś, co Twoim zdaniem powinno znaleźć się na tej liście, a co pominęliśmy? Daj nam znać w komentarzach!

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top