Gry Netflix na iOS napotykają dodatkową przeszkodę w regulaminie Apple App Store – raport

Obecnie gry na Androida są pobierane za pośrednictwem karty Gry w aplikacji Netflix, ale są instalowane pojedynczo za pośrednictwem Sklepu Google Play, tak jak każda inna gra lub aplikacja.

Prawdopodobnie zmieni się to w przyszłości dla użytkowników Androida, mówi Mark Gorman z Bloomberg, który pisze biuletyn Power On, ponieważ gry przejdą na podobne podejście do tych z telewizji i filmów, gdzie można je znaleźć i odtwarzać w aplikacji.

Ale na dłuższą metę prawdopodobnie będzie to sposób, w jaki użytkownicy iOS będą mogli grać w gry, biorąc pod uwagę zakaz Apple’a na „wszystko w jednym” usługach gier na swojej platformie.

„Netflix aktywnie testuje gry na iOS i według kodu odkrytego przez programistę Steve’a Mosera i udostępnionego Power On — Netflix udostępni wszystkie swoje gry w Apple App Store indywidualnie i umożliwi użytkownikom granie w gry za pośrednictwem aplikacji Netflix, ” napisał Gorman.

Nie wszystkie z nich będzie można pobrać i odtworzyć w tej samej aplikacji.

Gorman powiedział, że zasady App Store firmy Apple uniemożliwiają działanie Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now i Google Stadia na urządzeniach z systemem iOS „w jakikolwiek znaczący sposób”.

„Aby była to usługa powszechna w iOS, Netflix będzie musiał przenieść się do chmury — a Apple będzie musiał zmienić swoje zasady lub dać Netflixowi odstępstwo” – napisał Gurman.

„To pozostawia ostateczny sukces Netflix w rękach Apple, wieloletniego partnera, ale także rosnącego konkurenta”.

Liczba i jakość dostępnych gier również będzie miała wpływ na sukces nowej oferty serwisu streamingowego, ale firma ma wyraźnie duże cele.

„Podobnie jak nasze seriale, filmy i programy specjalne, chcemy projektować gry na każdym poziomie rozgrywki i dla każdego typu gracza, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy też przez całe życie”, powiedział Mike Verdo, wiceprezes ds. rozwoju gier.

READ  Po co patrzeć na rzeczywistość, kiedy możesz modyfikować to, co widzisz w czasie rzeczywistym?

W tym celu we wrześniu Night School kupiła programistę Oxenfree i zobowiązała się do wydania większej liczby gier.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top