Gry Netflix na iOS napotykają dodatkową przeszkodę w regulaminie Apple App Store – raport

Obecnie gry na Androida są pobierane za pośrednictwem karty Gry w aplikacji Netflix, ale są instalowane pojedynczo za pośrednictwem Sklepu Google Play, tak jak każda inna gra lub aplikacja.

Prawdopodobnie zmieni się to w przyszłości dla użytkowników Androida, mówi Mark Gorman z Bloomberg, który pisze biuletyn Power On, ponieważ gry przejdą na podobne podejście do tych z telewizji i filmów, gdzie można je znaleźć i odtwarzać w aplikacji.

Ale na dłuższą metę prawdopodobnie będzie to sposób, w jaki użytkownicy iOS będą mogli grać w gry, biorąc pod uwagę zakaz Apple’a na „wszystko w jednym” usługach gier na swojej platformie.

„Netflix aktywnie testuje gry na iOS i według kodu odkrytego przez programistę Steve’a Mosera i udostępnionego Power On — Netflix udostępni wszystkie swoje gry w Apple App Store indywidualnie i umożliwi użytkownikom granie w gry za pośrednictwem aplikacji Netflix, ” napisał Gorman.

Nie wszystkie z nich będzie można pobrać i odtworzyć w tej samej aplikacji.

Gorman powiedział, że zasady App Store firmy Apple uniemożliwiają działanie Xbox Cloud Gaming, Nvidia GeForce Now i Google Stadia na urządzeniach z systemem iOS „w jakikolwiek znaczący sposób”.

„Aby była to usługa powszechna w iOS, Netflix będzie musiał przenieść się do chmury — a Apple będzie musiał zmienić swoje zasady lub dać Netflixowi odstępstwo” – napisał Gurman.

„To pozostawia ostateczny sukces Netflix w rękach Apple, wieloletniego partnera, ale także rosnącego konkurenta”.

Liczba i jakość dostępnych gier również będzie miała wpływ na sukces nowej oferty serwisu streamingowego, ale firma ma wyraźnie duże cele.

„Podobnie jak nasze seriale, filmy i programy specjalne, chcemy projektować gry na każdym poziomie rozgrywki i dla każdego typu gracza, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy też przez całe życie”, powiedział Mike Verdo, wiceprezes ds. rozwoju gier.

READ  Nowy prezes SmartThings omawia temat i przyszłość inteligentnego domu

W tym celu we wrześniu Night School kupiła programistę Oxenfree i zobowiązała się do wydania większej liczby gier.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *