Horizon Irish Open: Adrian Mironek pierwszym polskim zwycięzcą w historii DP World Tour | Wiadomości golfowe

Horizon Irish Open: Adrian Mironek pierwszym polskim zwycięzcą w historii DP World Tour |  Wiadomości golfowe

Meronk w rundzie finałowej uzyskał 66 punktów, kończąc trzy punkty przewagi nad Ryanem Foxem i zapewniając sobie swój pierwszy tytuł DP World Tour. David Law, John Catlin i Fabrizio Zanotti po zajęciu czwartego miejsca kwalifikują się do 150. turnieju Open w ramach Open Qualifying Series.

przez Aliego Stafforda


18:07, Wielka Brytania, niedziela 03 lipca 2022 r

Adrian Meronek osiągnął niezwykły wynik i został pierwszym polskim zwycięzcą w historii DP World Tour imponującym zwycięstwem w Horizon Irish Open.

Meronk strzelił orła i dwa birdie na odcinku trzech dołków pod koniec swojej ostatniej rundy, aby wyskoczyć z zatłoczonej tabeli liderów na Mount Juliet, uzyskując wynik 6 poniżej 66, co pozwoliło mu zakończyć tydzień ze stratą 20 poniżej i zapewnić sobie zwycięstwo trzema strzałami .

Ryan Fox zajął drugie miejsce przed Thriston Lawrence, a Scot David Law, Amerykanin John Catlin i Paragwajczyk Fabrizio Zanotti zarezerwowali swoje miejsca w 150. turnieju Open Qualifying Series za pośrednictwem Open Qualifying Series i wszyscy zajęli czwarte miejsce z wynikiem 15 poniżej.


zdjęcie:
Ryan Fox o włos nie zdobył trzeciego tytułu DP World Tour

Ostatniego dnia Meronk prowadził jednym uderzeniem i z dwoma birdie wyprzedził swoje pierwsze cztery dołki, by następnie wykonać bogeing na czwartym dołku i rozprowadzić serię puttów wzdłuż przedniej dziewiątki, by dotrzeć do pierwszego zakrętu za nim.

Zawodnik zajmujący 110. miejsce na świecie, który rozpoczął tydzień z czołową 10-tką w połowie swoich 12 rund w tegorocznym DP World Tour, pozostał jeszcze bardziej w tyle, gdy Fox – który rozegrał kilka setów przed nim – wykonał trzy birdie w serii odcinek czterodołkowy od trzeciej dziesiątej. Używając siedemnastego orła, aby dzisiaj przenieść dziewięć poniżej.

Fox wykonał bogeye jako ostatni, zamykając dzienną rundę 64 punktów i wyprowadzając klub na prowadzenie 17 poniżej, podczas gdy Lawrence wstępnie osiągnął tę sumę, po czym zakończył swoją ostatnią rundę 67 bogeyem.

READ  Westpac ASB podąża za ANZ poniżej

Meronk uderzył z parą piątą 10-tego, aby objąć prowadzenie, zanim przejął kontrolę nad mistrzostwami, przetaczając się z 25 stóp 15-tego i putt z wysokości 30 metrów w następnym, aby ruszyć do przodu.


zdjęcie:
Zwycięstwo Mironka zapewniłoby polskiemu golfiście miejsce w pierwszej setce najlepszych na świecie

Świetny orzeł tuż za 17. greenem dał Mironkowi trzy czyste uderzenia na czwarte miejsce, gdzie 29-latek znalazł się na środku greenu po podejściu i dwóch puttach, które przypieczętowały zwycięstwo.

„Szczerze mówiąc, to ulga” – stwierdził Meronek. „Byłeś tak blisko i wreszcie otwarcie drzwi to spełnienie marzeń. To jest to, co ćwiczymy każdego dnia i to jest ulga – jestem bardzo szczęśliwy!”

Zwycięzca irlandzkiego Horizon Open Adrian Meronek określił swoje zwycięstwo jako spełnienie marzeń, stając się pierwszym polskim zwycięzcą w historii DP World Tour.

Law uzyskał wynik 5 do 67 lat, ale wydawało się, że będzie gotowy stracić miejsce w turnieju Open ze względu na niższą pozycję w światowym rankingu niż Jorge Campello, który również miał 15 do 67 lat, ale Hiszpan zaliczył bogey na ostatnim dołku i dostarczył Szkota. Debiut otwarty.

Catlin miał 69 punktów w rundzie finałowej, a Zanotti w trzech z ostatnich czterech uzyskał wynik dwa poniżej 70, kończąc trio z udziałem na czwartym miejscu, podczas gdy czołowi rozstawieni Shane Lowry i Aaron Ray z Anglii zakończyli tydzień z remisem na dziewiątym miejscu.

Wydarzeniem w przyszłym tygodniu będzie Genesis Scottish Open, który po raz pierwszy został współorganizowany z PGA Tour, a turniej oferuje najsilniejszą stawkę w historii DP World Tour. Transmisja na żywo rozpoczyna się w czwartek od 8:00 w Sky Sports Golf i Main Event Sky Sports.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *