Igrzyska Wspólnoty Narodów 2022: Elsie Andrews i Aaron Jett zdobywają potrójne złoto, a Nowa Zelandia zdobywa cztery kolejne medale kolarskie

Corbin Strong ściga się o złoto w męskim kolarstwie Zero. Wideo / Sky Sports

Ellesse Andrews zdobyła swój czwarty i ostatni medal na torze na Igrzyskach Wspólnoty Narodów i to był najbardziej dominujący z nich wszystkich.

Andrews zdobyła złoto w kobiecym konkursie kirin po opanowaniu siły i strategii podczas całego wydarzenia.

We wszystkich trzech wyścigach Andrews objął prowadzenie na ostatnich okrążeniach i po prostu pokonał przeciwników, którzy byli bezsilni, by ją wyprzedzić.

W swoim pierwszym meczu na ostatnim okrążeniu zjechała z kierownicy, aby wygrać, w drugiej rundzie jechała znacznie do przodu w ostatnich trzech okrążeniach, aby wygrać w bardzo łatwy sposób, w końcu przeszła do trawersowania pary walijskich dżokejów i pokonał Angielkę Sophie Capwell o 0,05 sekundy, aby wygrać O jeden medal lepszy niż srebrny medal, który zdobyłem na igrzyskach olimpijskich.

„Jestem przytłoczony myślami” – powiedział Andrews Sky Sports. „Przyjechałem tutaj, chcąc dać z siebie wszystko i zostawić wszystko na właściwym torze, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że to będzie efekt końcowy”.

Andrews wyjaśnił, że jej strategia wcześniejszego dotarcia do frontu wynikała z nastawienia, które nie pozostawia nic przypadkowi.

„Lubię stawiać siebie w sytuacji, aby wygrać, a żeby to zrobić, musisz robić to w każdej rundzie, musisz zakwalifikować się w wyścigu pierwszym i drugim, aby dostać się do finału, więc ścigam się w każdym wyścigu tak, jakby był ostatni na pewno mogę przejść przez rundy ”.

Jednak ta trudna strategia została połączona z jej zrelaksowaną postawą przed wyścigiem, która, jak twierdzi 22-latka, jest niezbędna do utrzymania dobrej mentalności.

„Byłem naprawdę wygodny, chciałem po prostu wyjść tutaj i dobrze się bawić.

„Byłem bardzo zadowolony z mojej kampanii i chciałem dać z siebie wszystko, ale najważniejszą rzeczą dla mnie było to, że dobrze się bawiłem i spędzałem czas, ponieważ masz dobry, zrelaksowany sposób myślenia, kiedy myślisz o tych rzeczach. wyścig następuje.”

READ  Brendon McCollum podobno zgodził się zostać trenerem egzaminów w Anglii

Andrews dodaje Złoty Medal Kirin do swoich złotych medali za sprint drużynowy i sprint indywidualny, a także srebrne Przypisano jej Aby pomóc zespołowi polowań zespołowych.

Ellesse Andrews zdobyła na torze cztery medale.  zdjęcie/fotosport
Ellesse Andrews zdobyła na torze cztery medale. zdjęcie/fotosport

Godzinę później Andrews zdobyła swoje trzecie złoto, dołączając do Aarona Jetta w potrójnym złotym klubie, wygrywając bieg mężczyzn na 40 km.

Wcześniej złoty medalista w pościgu drużynowym i indywidualnym, Jett zaprezentował elegancki pokaz w wyścigu punktowym, obejmując prowadzenie po 100 okrążeniach, a następnie zdobywając punkty strategicznie i konsekwentnie dzięki wzorowej wydajności zespołu.

Kolega z drużyny Campbell Stewart wziął srebro, aby dodać go do swojego zespołu w walce o złoty medal, z Corbin Strongiem, który zdobył zero złotego medalu, grając ze swoim lojalnym kolegą z drużyny i utrzymując wyścig razem, aby żaden z konkurentów Nowej Zelandii nie mógł wejść na boisko. I dwadzieścia punktów, które mu towarzyszyły.

Zaangażowanie Stronga w rolę gospodarza było bezcelowe aż do 10 okrążeń, podczas gdy ukończył bramkę 45, zbierając punkty w 13 z 16 wyścigów rozgrywanych co 10 okrążeń, aby wyłonić zwycięzcę.

Anglik Ole Wood próbował zakłócić drogę Jettowi do złota, ale mistrzowski styl taktyczny Nowej Zelandii sprawił, że nie byli zdenerwowani, z trzypunktową przewagą z 70 okrążeniami, które powoli rozciągały się z każdym sprintem.

Wood wyglądał na bliską zdobycia srebra, ale Team Kiwi, zdając sobie sprawę, że Jett zdobędzie złoto, jeśli pozostanie na motocyklu, zdecydował się wyprzedzić Stewarta w ostatnim wyścigu, co daje podwójne punkty.

Stewart wygrał sprint w stylu, zdobywając srebro przed Woodem i dał 1-2 Nowej Zelandii w wyścigu kontrolowanym w całości przez trio Kiwi, kończąc doskonałą kampanię na torze na Igrzyskach, w których drużyna Nowej Zelandii zdobyła 13 medali. Osiem złotych i cztery srebrne.

Jeden z czterech zdobytych dzisiaj medali pochodził od Michaeli Drummond, która zdobyła swój drugi medal na Igrzyskach, zdobywając doskonałe srebro w biegu na 10 km kobiet.

READ  Tyson Fury obiecuje walczyć z Josephem Parkerem, jeśli Dillian White się wycofa

Drummond znalazł kierownicę gwiazdy kolarstwa i ulubionego domu Laury Kenny na ostatnich okrążeniach wyścigu, gdzie Kenny pokonał Szkota Neh Evansa.

24-letnia Drummond nie mogła ominąć trudnego Kenny’ego, ale jej taktyka sprawiła, że ​​poszybowała do drugiego srebrnego medalu.

Wyścig został zatrzymany wcześniej, gdy koleżanka Drummonda, Briony Botta, miała wypadek, który zmusił ją do wycofania się z wyścigu.

Po zderzeniu indyjskiego Meenakshi Bhutta nie był w stanie uniknąć kolarza, który spadł z toru, poślizgując się i wjechał na nim. Botha wyszła stosunkowo bez szwanku w porównaniu z Meenakshi, który został zepchnięty z ringu, ale Drummond zapewnił, że szanse Nowej Zelandii nie poszły na marne.

Wcześniej na torze Nick Kergozo de la Pozier zajął piąte miejsce w biegu na kilometr mężczyzn.

Kiwi zaczął powoli, ale wrócił do domu na ostatnich 500 m, aby zająć trzecie miejsce, ale musiał poczekać na finałową trójkę kolarzy – dwóch z nich, Nicholas Poole (brązowy) i Matt Glaitzer (złoty) wywalczyli mu czas, aby umieścić go na piątym miejscu.