Polscy giganci Raków Częstochowa czekają na więcej od Ericka Oumasa w Kenii

Polscy giganci Raków Częstochowa czekają na więcej od Ericka Oumasa w Kenii

NAIROBI, Kenia, 6 lutego – Obrońca Harambee Stars Eric „Marcelo” Ouma ma nadzieję, że w jego nowym klubie Rakov Częstochowa dołączy do niego więcej Kenijczyków.

Ouma powiedział, że polscy giganci są zainteresowani pozyskaniem większej liczby afrykańskich zawodników i nie mają nic przeciwko szukaniu w Kenii kolejnych talentów takich jak on.

„Powiedzieli mi, że chcą inwestować w Afryce, zwłaszcza w Kenii, i że przyjadą szukać graczy. Tak się umówiliśmy i zapewnili mnie, że przyjdą i sprawdzą lokalną scenę. Chcą zbudować wspaniały zespół” – powiedział Ouma.

27-latek zachęcał kenijskich piłkarzy w kraju, aby wykorzystali szansę i ciężko pracowali na swoim boisku.

„Po prostu graj w swoją grę… Bardzo trudno jest przenieść się z Kenii do Europy, więc jeśli dostaniesz taką szansę, jest to dla ciebie plus. Po prostu ciężko pracuj, a nigdy się nie dowiesz… Może już w Kenii.”

Lewy obrońca dołączył do polskiego zespołu na początku roku, przenosząc się ze szwedzkiego giganta AIK za 10 mln SEK (około 158 mln KES).

Obrońca Harambee Stars Eric Ouma w akcji. Fotografia: Raymond Makhaya

Ouma powiedział, że ideały Częstochowy odpowiadają jego osobistym celom, wskazując na jego zwycięską mentalność i osiągnięcia na przestrzeni lat.

„To duży zespół, ponieważ jeśli spojrzeć na ich sukcesy w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat, w zeszłym roku byli mistrzami i zdobyli tytuły. To zespół z wizją przyszłości „- powiedział.

Czinstochowa po raz pierwszy w zeszłym sezonie zdobyła tytuł mistrza Polski w najwyższej klasie rozgrywkowej i mimo braku awansu do fazy grupowej zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów.

reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Nie mogę się doczekać Pucharu Narodów Afryki 2027

Oczekuje się, że Ouma będzie jednym z filarów reprezentacji narodowej, gdy Kenia będzie współgospodarzem Pucharu Narodów Afryki w 2027 r. wraz z Ugandą i Tanzanią.

READ  „Wielka strata” – Pukekohe Raceway powstrzyma sporty motorowe

Nie ma złudzeń co do tego, co należy zrobić, aby Gwiazdy były potężną siłą w tej edycji kontynentalnych zawodów.

„Myślę, że musimy najpierw zacząć budować zespół, ponieważ nie można posunąć się za daleko. Musimy najpierw zbudować zespół, a następnie mieć pierwszy rzeczywisty skład, a następnie stopniowo dodawać do zespołu kolejnych zawodników. Następnie możemy zacząć szukać do przodu.”

Marcelo
Eric Marcelo Ouma przedstawia swój nowy klub. zdjęcie/raco/twitter

Ouma zwróciła również uwagę na potrzebę poprawy infrastruktury, aby móc zorganizować niezapomnianą edycję.

„Musimy także popracować nad obiektami, ponieważ jeśli spojrzymy na przykład na Wybrzeże Kości Słoniowej, tam znajduje się wiele obiektów światowej klasy. Nawet jeśli spojrzymy na ich stadiony, widać, jak są zorganizowane. Dlatego dla nas nie chodzi o mówienie, ale o wcielanie każdego Coś w życie.

Powrót do początków

W międzyczasie Ouma kieruje swoje zasoby z powrotem do lokalnej społeczności, aby umożliwić młodym piłkarzom radzenie sobie z niebezpieczeństwami związanymi ze sportem.

Powiedział, że jego wysiłki wynikają z faktu, że sympatyzuje z wyzwaniami, które utrudniają życie piłkarzowi w krajach rozwijających się.

„Projekt, który wykonuję, ma na celu pomóc piłkarzom w powrocie do domu w każdy możliwy sposób. „Kiedy jestem na wakacjach lub przerwie po sezonie, zawsze wracam do lokalnej społeczności… może buduję siłownię lub ośrodek fizyczny centrum terapeutyczne, które pomoże w powrocie do zdrowia.” Długotrwałe” – wyjaśnia Uma.

reklama. Przewiń, aby kontynuować czytanie.

Dodał: „Wielu zawodników w kraju ma trudności z dostępem do wysokiej jakości usług fizjoterapeutycznych i nie jest w stanie powrócić do poziomu sprawności, jaki osiągnęli przed kontuzją. Wiem, jakie to uczucie, bo byłam w takiej samej sytuacji. Dzięki temu centrum fizjoterapii mogą oni odzyskać zdrowie po dotowanych stawkach.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *