Inwazja na Ukrainę: Rosja wydaje nowe ostrzeżenie nuklearne po zakończeniu spornego referendum na Ukrainie

Inwazja na Ukrainę: Rosja wydaje nowe ostrzeżenie nuklearne po zakończeniu spornego referendum na Ukrainie

Arbitraż „pozorny”

Oficjalna agencja informacyjna RIA podała, że ​​pierwsze częściowe wyniki głosowań oddanych w Rosji na temat połączenia czterech okupowanych przez Rosję regionów z Ukrainą pokazały, że przeważająca większość popiera to.

Było to szeroko oczekiwane ogłoszenie po pięciodniowym referendum, że Kijów i Zachód potępiły jako oszustwo i powiedziały, że się do tego nie przyznają. Ukraina Unia Europejska wezwała do nałożenia nowych sankcji karnych w odpowiedzi na operacje głosowania, które, jak powiedział, były w wielu przypadkach przeprowadzane z użyciem broni palnej.

Putin powiedział w państwowej telewizji, że głosowanie miało na celu ochronę ludzi przed, jak to określił, prześladowaniem przez Ukrainę Rosjan i osób mówiących po rosyjsku, czemu zaprzeczył Kijów.

„Ratowanie ludzi na wszystkich terytoriach, na których odbywa się to referendum, jest na pierwszym miejscu i w centrum uwagi naszego społeczeństwa i kraju jako całości” – powiedział Putin.

Wcześniej omawiana mobilizacja rolnicy walczyć na Ukrainie z urzędnikami, co jest ostatnim krokiem w kampanii, którą ogłosił w zeszłym tygodniu na rzecz tego, co Moskwa nazywa „specjalną operacją wojskową” po odwróceniu sytuacji na polu bitwy w tym miesiącu.

Kampania skłoniła tysiące Rosjan do pośpiechu, aby przekroczyć rosyjską granicę do kraje sąsiednie.

Rosyjscy urzędnicy wielokrotnie ostrzegali, że mogą użyć broni jądrowej, jeśli siły Kijowa, kontrolujące niektóre obszary zajęte przez Moskwę, spróbują przejąć to, co Rosja wkrótce uzna za suwerenne terytorium.

Waszyngton powiedział, że prywatnie wyjaśnił Moskwie to, co określił jako „katastrofalne konsekwencje” dla Rosji.

Doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, powiedział, że Ukraina przygotowuje się na możliwość rosyjskiego ataku nuklearnego, ale obowiązek powstrzymania go spoczywa na państwach uzbrojonych w broń jądrową.

„… Gdzie dokładnie powinniśmy ewakuować ludzi w przypadku rosyjskiego uderzenia nuklearnego na Ukrainę?” zapytał w wywiadzie dla szwajcarskiej gazety Blick. Dlatego użycie broni jądrowej jest kwestią bezpieczeństwa globalnego. „

READ  Burmistrz Rotorua odwiedza Japonię i Chiny

W centrum Kijowa nauczyciel muzyki Andriej Lubomir powiedział, że nie przeszkadza mu perspektywa ataku nuklearnego.

„I co z tego?”, powiedział Reuterowi, odnosząc się do początku rosyjskiej inwazji.

Podolak powiedział, że Ukraińcy, którzy pomogli Rosji zorganizować referendum w sprawie aneksji, zostaną oskarżeni o zdradę stanu i co najmniej pięć lat więzienia.

„Mamy listy osób, które były w jakiś sposób zaangażowane” – powiedział, dodając, że zmuszeni do głosowania Ukraińcy nie będą karani. Ukraińscy urzędnicy informują, że urny wyborcze są przenoszone z domu do domu, a mieszkańcy są zmuszani do głosowania przed siłami rosyjskimi.

„Uważam to (referendum) za nielegalne i nierozsądne” – powiedział Ołeksandr Belbenko, 70-letni mieszkaniec Kijowa. „Myślę, że to tylko populistyczny ruch”.

Żadna z prowincji nie jest w pełni pod kontrolą Moskwy, a walki trwają na całej linii frontu, a siły ukraińskie donoszą o dalszych postępach, odkąd na początku tego miesiąca pokonały siły rosyjskie w piątej prowincji, Charkowie.

Putin ma ogłosić przystąpienie okupowanych terytoriów do Federacji Rosyjskiej w najbliższych tygodniach podczas przemówienia w parlamencie 30 września.

Szef rosyjskiej izby wyższej parlamentu powiedział, że izba może rozważyć połączenie czterech rosyjskich regionów 4 października.

zacięta walka

We wtorek siły ukraińskie i rosyjskie toczyły ciężkie walki w różnych częściach Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że region Doniecka na wschodzie pozostaje głównym strategicznym priorytetem dla jego kraju – i Rosji – ze „szczególnie intensywnymi” walkami przetaczającymi się przez wiele miast.

Gubernator okręgu Pawło Kirilenko powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin zginęło trzech cywilów.

Doniesiono również o starciach w północno-wschodnim regionie Charkowa, który w tym miesiącu był głównym celem ukraińskiej kontrofensywy.

Siły ukraińskie na południu nadal starały się trzymać mosty i inne przeprawy rzeczne z dala od drogi, aby zakłócić linie zaopatrzenia dla sił rosyjskich. Siły Powietrzne poinformowały, że zestrzeliły trzy drony produkcji irańskiej obsługiwane przez Rosję po ataku na obwód Mikołajów.

READ  Te linie lotnicze oferują międzylądowania z bezpłatnymi hotelami i innymi gadżetami

Reuters nie był w stanie od razu zweryfikować raportów z pola bitwy.

Reuters

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *