iPhone 13 Pro w końcu otrzymuje nową funkcję

Kiedy iPhone 13 Pro został wprowadzony na rynek, była jedna funkcja, która w niektórych kręgach wywołała panikę. To nie sama funkcja była niemile widziana, ale jej implementacja podzieliła użytkowników. Mowa o trybie makro, który jest nowym dodatkiem do zestawu innowacji w aparacie iPhone’a i został ulepszony w oczekiwanej nadchodzącej aktualizacji oprogramowania iPhone’a, iOS 15.2.

Więcej od ForbesaApple iOS 15.2: kolejne oprogramowanie iPhone’a ma jedną świetną aktualizację

Jeśli spróbujesz, przekonasz się, że działa to tak: gdy zbliżysz się do obiektu za pomocą szerokiego aparatu iPhone’a 13 Pro, coś się dzieje, gdy się zbliżysz. A kiedy mówię z bliska, mam na myśli centymetry od tego, co fotografujesz. W tym momencie obraz świeci na ekranie, gdy iPhone przełącza się na ultraszeroki aparat, a obiekt staje się ostry, odsłaniając szczegóły, których nie potrafi większość aparatów w telefonie. Wyniki były niesamowite.

Ale ludziom nie podobał się brak kontroli oferowany użytkownikom. Powiedzmy, że nie chcesz, aby Twój iPhone przełączał kamery? A co, gdybyś kręcił film, w którym migotanie przesunięcia obiektywu było zauważalnym rozproszeniem?

Osobiście uwielbiam Macro i działa świetnie, tak jak jest. Wiem, kiedy następuje zmiana i widzę całkowitą poprawę. Ale używam go prawie wyłącznie do zdjęć.

Apple szybko zareagował na krytykę – szybciej niż widziałem od dłuższego czasu – i zapowiedział nadchodzącą aktualizację, jeszcze zanim telefony trafiły do ​​sprzedaży. Następnie zaimplementowałem aktualizację oprogramowania, aby wkrótce użytkownicy mogli po prostu wyłączyć automatyczny przełącznik makr, jeśli im się to nie podobało.

Więcej od ForbesaApple ujawnia niesamowity design Apple Watch Series 7

Cóż, to był dobry początek, ale oznaczało to, że musisz przejść do ustawień, aby ponownie włączyć makro, kiedy chcesz. Z systemem iOS 15.2 wszystko staje się znacznie lepsze. Aktualizacja zapewni lepszą kontrolę.

Jeśli wyłączysz przełącznik Auto makro w Ustawieniach, nie musisz tam wracać, gdy chcesz zrobić zdjęcie makro. Zamiast tego, gdy aparat zbliży się wystarczająco do obiektu, na ekranie aparatu iPhone’a pojawi się żółta ikona. To kwiat, idealnie symetryczny kwiat, który domyślnie wskazuje makro. Chociaż nie musisz ograniczać się do fotografowania roślin, rozumiesz to.

Gdy pojawi się ikona, przesunięcie aparatu przenosi Cię do tych wspaniałych zbliżeń lub jednym dotknięciem możesz je wyłączyć, jeśli tego nie chcesz.

Innymi słowy, jest znacznie bardziej pod Twoją kontrolą, a jednocześnie jest łatwy w obsłudze. Aktualizacja jest obecnie w fazie publicznej wersji beta i oczekuje się, że zostanie opublikowana w nadchodzących tygodniach.

Więcej od ForbesaApple AirPods 3 do Sony WF-1000XM4: najlepsze prawdziwe słuchawki bezprzewodowe

READ  Kojima Productions nasadka na rękojeść pomaga potwierdzić wyciek z przedawkowania

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *