Irlandzki ekspert wzywa do wykluczenia Włoch z Sześciu Narodów, aby zrobić miejsce dla Republiki Południowej Afryki

Irlandzki ekspert wzywa do wykluczenia Włoch z Sześciu Narodów, aby zrobić miejsce dla Republiki Południowej Afryki

Irlandzki komentator telewizyjny i reporter rugby, Hugh Cahill, wezwał Włochy do wykluczenia z Pucharu Sześciu Narodów po porażce z drużyną All Blacks w Lyonie 96:17.

Sposób, w jaki przyznano prawie 100 punktów, był dowodem na to, że włoskie rugby nie nadawało się już do rywalizacji w najważniejszych międzynarodowych zawodach rugby w Europie.

Od czasu dołączenia do zawodów w 2000 roku Włochy odniosły zaledwie 13 zwycięstw w 120 meczach Sześciu Narodów, często przez długie okresy bez zwycięstwa.

Separator wideo

Udało im się przełamać siedmioletnią passę porażek w 2022 r., kiedy pokonali Walię 22-21 odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo od 2015 r., ale w 2023 r. ponownie zdobyli drewnianą łyżkę z kolejnym sezonem bez zwycięstw.

Cahill napisał, że to „tylko kwestia czasu”, zanim Republika Południowej Afryki zajmie miejsce Włoch w turnieju. Uważano, że ze względu na wymogi rocznego kalendarza nie ma miejsca dla obu drużyn.

Lokalne drużyny z Republiki Południowej Afryki rywalizują już w Europie w United Rugby Championship, a Stormers dotarli do dwóch finałów, wygrywając jeden.

Jednak włamanie się do Sześciu Narodów kosztem Włoch będzie trudne przy istniejącej strukturze własności. Udziały w konkursie ma sześć związków krajowych i oddział private equity CVC.

Ci, którzy sprzeciwiali się propozycji Cahilla, szybko zwrócili uwagę na sukces Włoch na poziomie wiekowym.

READ  Młodzieżowa drużyna piłkarska zostaje zawieszona, a ojciec strzela do trenera podczas treningów

Włoska reprezentacja do lat 20 oferowała w ostatnich sezonach pewne nadzieje, zajmując trzecie miejsce w 2023 r. i czwarte miejsce w 2022 r. w Pucharze Sześciu Narodów do lat 20.

Historyczny wynik osiągnęli także w tegorocznych Mistrzostwach Świata U-20, pokonując gospodarzy RPA 34:26.

Reprezentacja narodowa może w ciągu najbliższych kilku sezonów skorzystać z tych obiecujących plonów i zwiększyć konkurencyjność Włoch.

Republika Południowej Afryki wprowadzi do rywalizacji jedną z najpotężniejszych fizycznie drużyn na świecie, która wywróci konkurencję do góry nogami.

Wraz z obecnymi dwoma najwyżej sklasyfikowanymi drużynami, Irlandią i Francją, dodanie Republiki Południowej Afryki stworzyłoby superligę.

Jednak sukces Springboków nie będzie gwarantowany, biorąc pod uwagę siłę europejskiego rugby i to, jak trudno jest wygrać na wyjeździe.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *