Jak AMAGGI wykorzystuje dane planety, aby przenieść zrównoważone rolnictwo na wyższy poziom

Jak AMAGGI wykorzystuje dane planety, aby przenieść zrównoważone rolnictwo na wyższy poziom

Możesz czytać tego bloga także w języku portugalskim i hiszpańskim.

Zrównoważona produkcja wymaga takich działań, jak ograniczenie stosowania pestycydów. Każda decyzja dotycząca maksymalizacji zrównoważonej produkcji wymaga poziomu wiedzy, do którego dostęp może być trudny. Pokazuje, że technologia może pomóc w rozwiązaniu tego problemu Amajjibrazylijska międzynarodowa firma rolnicza.

Dysponując ponad 411 000 hektarami powierzchni produkcyjnej rocznie, AMAGGI angażuje się w zrównoważone praktyki. Inwestują w rolnictwo precyzyjne, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Dzięki temu skupieniu mają bogatą historię transformacji cyfrowej i wykorzystania najnowocześniejszych technologii.

„W rolnictwie istnieje niezliczona ilość zmiennych” – wyjaśnił podczas niedawnego seminarium internetowego Ricardo Moreira, kierownik ds. monitorowania produkcji Agro w AMAGGI. „Aby odizolować jedno od drugiego, trzeba mieć dużo danych”.

Zatem oprócz danych zebranych przez pracowników terenowych oraz danych telemetrycznych i innych czujników mierzących takie czynniki, jak wilgotność, temperatura i opady, zespół AMAGGI zdecydował, że potrzebuje technologii planet geoprzestrzennych, aby uchwycić jeszcze więcej informacji.

Zdjęcia satelitarne firmy zapewniają praktyczne rozwiązanie problemu wielkości. „Codzienne monitorowanie szczegółów całego gospodarstwa o powierzchni 50 000 hektarów jest po prostu niemożliwe, niezależnie od tego, ile osób wyznaczy się do tego zadania” – stwierdził Moreira.

Tymczasowa rozdzielczość zdjęć planety umożliwiła AMAGGI wykorzystanie analizy wykrywania zmian w celu szybszej identyfikacji problemów. Wydając ostrzeżenie, firma może szybko zrozumieć problemy w uprawach, podejmować świadome decyzje i działać szybciej.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku upraw jednorocznych, takich jak soja i bawełna, których cykle trwają od 90 do 180 dni. Jeśli wystąpią jakiekolwiek anomalie i nie zareagujesz szybko, wpływ na produktywność może być druzgocący. „Monitorowanie musi mieć charakter ciągły” – wyjaśnił Moreira. „Nie chodzi tylko o analizę czasową, ale także o szybkość między bieżącym obrazem a poprzednim obrazem, pozwalającą dostrzec jakąkolwiek różnicę, na lepsze lub na gorsze. Dane stojące za tym obrazem są niezbędne, ponieważ to one generują wgląd lub sygnał ostrzegawczy, aby spojrzeć na obraz konkretny punkt w terenie, zamiast 100% monitorowania Twojego obszaru.

Wykorzystując ponad 8,7 miliona zdjęć z bazy danych Planet od 2017 r., firma AMAGGI była w stanie przeprowadzić analizę trendów i zastosować zapobiegawcze podejście do różnych wyzwań, przed którymi stoi.

READ  Google dodaje szyfrowanie po stronie klienta dla niektórych użytkowników Gmaila

Projekt AMAGGI zwiększył także wartość każdego obrazu, wyodrębniając z niego dane dotyczące indeksów roślinności, odblokowując przydatne informacje na temat zrównoważonego rozwoju. „Tworzymy mapy NDVI, aby przedstawić zalecenia agronomiczne dotyczące kontrolowania wzrostu bawełny, czyli stosowania regulatorów wzrostu” – powiedziała Moreira.

Dzięki obrazom Planet firma AMAGGI „ma bardziej dynamiczny i lepszy obraz wysokości bawełny. Możemy tworzyć mapy ze zmiennymi współczynnikami, co zaowocowało oszczędnościami w stosowaniu pestycydów. To zmniejszenie stosowania pestycydów ostatecznie skutkuje zmniejszeniem wpływu na środowisko i poprawą jakości plonów”. ”

Krótko mówiąc, powiedział Moreira, obrazowanie planety pozwala firmie AMAGGI „generować wiedzę niezbędną do podejmowania decyzji w całym procesie rolniczym – od momentu przygotowania gleby do czasu żniw”. Obrazy są dostępne za pośrednictwem licznych platform AMAGGI i na urządzeniach zdalnych dla pracowników terenowych, techników rolniczych i agronomów, aby pomóc w podejmowaniu decyzji w całej organizacji.

Wszystko to doprowadziło Moreirę do przekonania, że ​​AMAGGI podjęła słuszną decyzję inwestując w Planet Images. Odnosząc się do kwestii zwrotu z inwestycji, Moreira powiedział: „Zyski dotyczą nie tylko gospodarki; Korzyści polegają również na zwiększonej produktywności i robieniu właściwych rzeczy we właściwym czasie.

Moreira jest również przekonany, że współpraca AMAGGI z Planet wskazuje na pojawienie się na horyzoncie większej liczby inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju cyfrowego.

„W najbliższej przyszłości zaczniemy wszystko automatyzować. Wtedy zdjęcia planety będą miały większe znaczenie, ponieważ oprócz zidentyfikowania konkretnego problemu, dadzą nam też przestrzenny obraz rozproszenia tych maszyn. Będziemy mieć widoczność na platformach zarządzania nieco bliższą niż w przypadku starej lub nieaktualnej mapy.” „AMAGGI zawsze było na czele” – podsumował Moreira. „Jeśli chcesz być bardziej produktywny i mniej szkodliwy dla środowiska, technologia jest niezbędna.”

Obejrzyj webinarium o godz portugalski Lub hiszpański Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak współpraca AMAGGI z Planeta przyczyniła się do bardziej zrównoważonego podejścia do rolnictwa.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *