Jak stworzyć bota Discord i dodać go do swojego serwera?

Discord bardzo się rozwinął przez lata i jest teraz zaufaną platformą nie tylko dla graczy, ale także dla każdego, kto chce łączyć się ze swoimi rówieśnikami za pośrednictwem wiadomości, czatów wideo i nie tylko. Tak wiele osób używa go jako pliku alternatywa dla WhatsApp i inni Popularne aplikacje do przesyłania wiadomości, zwłaszcza dzięki dużemu ukierunkowaniu na grupy i społeczeństwa. Discord ma miliony aktywnych codziennych użytkowników, a duża część z nich codziennie używa bota do automatyzacji rzeczy. Jeśli używasz Discorda w jakimkolwiek charakterze, istnieje duża szansa, że ​​użyjesz bota. Jeśli zastanawiasz się, jak samemu je stworzyć, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć bota Discord:

Przejrzyj ten artykuł:

Podstawowe wymagania

Stworzenie bota Discord to stosunkowo proste zadanie. Aby to skonfigurować, potrzebujesz trochę wiedzy programistycznej, ale złożoność kodu zależy od rodzaju robota, którego próbujesz zrobić. Przyjrzyjmy się kilku rzeczom, których potrzebujesz, aby zacząć. Najpierw potrzebujesz konta Discord, które prawdopodobnie masz. Jeśli nie, możesz utworzyć je za darmo, przechodząc do Plik Strona główna Discord. Możesz także pobrać i używać klienta Discord na pliku laptop do gier Albo nawet telefon.

Po zakończeniu musisz Skonfiguruj własny serwer korzystać z Androida. Następnie możesz łatwo zaprosić bota na swój serwer, wykonując kilka prostych kroków. Gdy bot uzyska dostęp do twojego serwera, możesz na stałe zakodować dla niego funkcję i używać jej na swoim serwerze lub przypisać ją do innych serwerów, do których masz uprawnienia administratora. Aby ustawić funkcję bota, użyjemy Node.js, aby uzyskać dostęp do biblioteki węzłów discord.js. Możesz pobrać najnowszą wersję Node.js z pliku Oficjalna strona internetowa.

Dodatkowo będziemy potrzebować również edytora kodu do pisania i modyfikowania funkcji bota. użyjemy Kod studia wizualnego Jednak w tym samouczku możesz używać tego, co chcesz.

READ  Dajesz swoim aplikacjom na Androida zbyt wiele uprawnień


Jak stworzyć i dodać bota Discord do swojego serwera

Pierwszym krokiem jest utworzenie aplikacji na Discord, aby Twój bot działał. Pomysł polega na tym, aby utworzyć token dla swojego bota, aby Discord rozpoznał kod. W tym celu musisz przejść do strony aplikacji Discord. Zostaniesz przekierowany bezpośrednio na stronę po zalogowaniu się na swoje konto Discord, gdzie zobaczysz listę swoich aplikacji. Nie martw się, jeśli lista jest pusta, ponieważ utworzymy ją teraz.

 • Uderzyć Nowa aplikacja przycisk, aby rozpocząć.
  Strona aplikacji Discord Bot
 • Teraz nazwij swoją aplikację i dotknij Tworzyć.
  Nazwij swoją stronę bota Discord
 • Przeniesie Cię teraz na stronę, na której możesz wprowadzić szczegóły, takie jak opis aplikacji, dodać tagi, ikonę aplikacji i inne. Po zakończeniu naciśnij Zapisywania zmian przycisk, aby kontynuować.
 • Teraz znajdź opcję Bot na liście menu na lewym pasku bocznym. Dotknij go, aby otworzyć stronę botów i dotknij dodaj bota przycisk. Po wyświetleniu monitu zezwól na utworzenie bota.
  Dodaj bota do strony serwera
 • Na następnej stronie zobaczysz kod zabezpieczający swojego bota. Jeśli token nie został wygenerowany, po prostu kliknij Resetowanie przycisk, aby utworzyć nowy token. Skopiuj ten identyfikator tokena, ponieważ będziemy go potrzebować w kolejnych sekcjach.
 • Token ten pozwala na kontrolowanie bota, co oznacza, że ​​nie należy nikomu go udostępniać. Jeśli uważasz, że ten token został zhakowany, po prostu wróć na tę stronę i naciśnij przycisk resetowania, aby wygenerować nowy.
  Ikona bota w niezgodzie
 • Teraz znajdź opcję OAuth2 na liście na lewym pasku bocznym i kliknij ją, aby znaleźć swój identyfikator klienta. Jest to długi ciąg liczb, który musisz skopiować i wkleić do poniższego adresu URL — zastąp CLIENTID rzeczywistym identyfikatorem klienta, który właśnie skopiowałeś —
  https://discordapp.com/oauth2/authorize?&client_id=CLIENTID&scope=bot&permissions=8
 • Po prostu wklej ten adres URL do przeglądarki internetowej i naciśnij Enter. Otworzy się strona, na której możesz powiedzieć Discordowi, gdzie przesłać swojego bota. Wybierz serwer, do którego chcesz dodać nowego bota z menu rozwijanego, np. –
  Zadzwoń do bota niezgody na serwerze
 • Kliknij Kontynuuj i potwierdź, czy chcesz przyznać uprawnienia administratora do serwera swojemu botowi. Możesz przyznać lub cofnąć uprawnienia administratora później, więc nie znudzi Ci się ta opcja.
 • Po dodaniu bota do serwera zobaczysz komunikat potwierdzający dostęp bota. W ten sposób będziesz wiedział, że to działa. Zobaczysz również bota w kolumnie Członkowie po prawej stronie.
  Bot testowy został dodany do serwera
READ  Mówi się, że poprawka dla projektu PlayStation Plus Spartacus jest „bardzo blisko” premiery • Eurogamer.net

Ok, to wszystko, utworzyłeś teraz bota Discord dla swojego serwera. Jeśli dokładnie wykonasz wszystkie kroki, powinieneś być w stanie zobaczyć bota na swoim serwerze. Bot pozostanie offline, dopóki nie zdefiniujesz dla niego funkcji za pomocą kodu i zsynchronizujesz go z platformą Discord. Tutaj zaczyna się prawdziwa praca, ponieważ ustawiasz pewne parametry i mówisz botowi, co chcesz, aby zrobił.

Jak ustawić funkcjonalność bota i hosting botów Discord

Teraz wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć i hostować bota Discord na swoim komputerze:

W tym samouczku stworzymy prostego bota Discord „Ping-Pong”, który, jak sama nazwa wskazuje, będzie odpowiadał „Pong” za każdym razem, gdy wpiszesz „Ping”.


Po uruchomieniu polecenia node bot.js zauważysz, że bot Discord na twoim serwerze będzie online. Następnie możesz przetestować bota wpisując „ping”, na co odpowie „pong”.

Bot Discord jest już aktywny

Możesz także tworzyć i hostować Discord w chmurze, aby inni mogli z nich korzystać. Dlatego do hostowania kodu będziesz musiał użyć internetowego IDE, takiego jak Replit.

Złożoność procesu kodowania zależy od funkcjonalności, którą chcesz przypisać do swojego bota. Na przykład proces kodowania prostego „bota powitalnego” nie będzie tak skomplikowany, jak „bota muzycznego”, który może odtwarzać muzykę z Twojej ulubionej platformy. Możesz także utworzyć bota, aby zmodyfikować swój serwer, a nawet wyrzucić członków, którzy często łamią zasady na twoim serwerze. Istnieje wiele przydatnych botów Discord, więc możliwości są naprawdę nieograniczone. Top.gg To dobre miejsce do szukania botów Discord, jeśli nie chcesz przechodzić przez kłopoty z kodowaniem. Po prostu wybierz bota ze strony i wprowadź niezbędne zmiany, aby zmodyfikować bota zgodnie z Twoimi potrzebami. Istnieje wiele opcji do wyboru, więc użyj paska wyszukiwania u góry, aby znaleźć to, czego szukasz.

READ  Xenoblade 3 już mnie przekonuje

Cóż, to prowadzi nas do końca tego konkretnego samouczka. Obecnie istnieje mnóstwo przydatnych botów Discord, więc zdecydowanie zalecamy wyszukiwanie w Google, aby sprawdzić, czy ktoś już stworzył bota, aby zautomatyzować Twój proces. A przed wyjazdem również proponujemy Dołącz do serwera Discord XDA Gdzie znajdziesz osoby o podobnych poglądach, a także będziesz na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy XDA. Więc którego bota Discord zbudujesz jako pierwszy? Daj nam znać, upuszczając linię w komentarzach poniżej.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top