Jak używać Universal Control na komputerze Mac i iPadzie (2022)

jeśli posiadasz iPad siedzący na biurku obok MacBooka lub Maca, cóż, możesz go dobrze wykorzystać dzięki funkcji Apple Universal Control, która jest dostępna w najnowszych wersjach Mac OS Monterey I iPadOS. w odróżnieniu wózek boczny, kto skrupulatnie się obraca Twój iPad Na dodatkowym ekranie bezprzewodowym po podłączeniu do komputera Mac funkcja Universal Control umożliwia interakcję między urządzeniami przy zachowaniu ich systemów operacyjnych — możesz nawet sterować nimi za pomocą jednej klawiatury, gładzika lub myszy oraz przenosić zawartość w przód iw tył.

Universal Control to łatwa w użyciu, ale potężna funkcja, która potrafi więcej wydajna stacja robocza. Tutaj wyjaśniamy wszystkie kroki, aby skonfigurować go na komputerze Mac i iPadzie. Jednak ta funkcja jest nadal w wersji beta, więc możesz napotkać pewne dziwactwa.

Czy Twoje urządzenie jest kompatybilne?

Universal Control może być używany z maksymalnie dwoma innymi urządzeniami, oprócz komputera Mac. Oznacza to, że możesz go używać z komputerem Mac i dwoma iPadami, dwoma komputerami Mac i iPadem lub trzema komputerami Mac (spójrz na siebie!). Po pierwsze, jeśli nie zaktualizowałeś jeszcze swoich urządzeń, powinieneś sprawdzić, czy są one kompatybilne z macOS Monterey 12.3 i iPadOS 15.4.

Następujące komputery Mac obsługują system macOS Monterey:

Następujące iPady obsługują iPadOS 15:

Zaktualizuj swojego Maca i iPada

Jeśli Twoja konfiguracja obsługuje Universal Control, następnym krokiem jest upewnienie się, że na wszystkich urządzeniach działa najnowsza wersja ich systemów operacyjnych. Nie zapomnij Zrób kopię zapasową swoich plików przed aktualizacją.

Aby sprawdzić dokładną wersję, na której działa Twój komputer Mac, kliknij logo Apple w lewym rogu ekranu, a następnie kliknij O tym Macu, Zobaczysz aktualną wersję wymienioną poniżej Mac OS Monterey. Możesz również przejść do Preferencje systemowe > Aktualizacja oprogramowania—Jeśli używasz już wersji 12.3 lub nowszej, pokaże, że Twój Mac jest aktualny. Jeśli nie, zobaczysz opcję kliknięcia Aktualizuj teraz (lub Aktualizuj teraz). Po kliknięciu rozpocznie się pobieranie i instalacja.

READ  Drinkbox RPG Nikt nie ratuje świata w Xbox Game Pass

Aby sprawdzić wersję, na której działa Twój iPad, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Stuknij w najnowszą wersję (przynajmniej iPadOS 15.4) i wybierz Ściągnij i zainstaluj.

Jak skonfigurować uniwersalną kontrolę

macOS przez Brendę Stolyar

Zanim uruchomisz Universal Control, musisz sprawdzić kilka dodatkowych wymagań. Najpierw upewnij się, że każde używane urządzenie jest zalogowane przy użyciu tego samego Apple ID przy użyciu uwierzytelniania dwuskładnikowego. Urządzenia muszą znajdować się w odległości nie większej niż 10 metrów od siebie, obsługując Wi-Fi, Bluetooth i Handoff jest włączony. Na koniec ważne jest, aby komputer Mac nie udostępniał połączenia internetowego innym urządzeniom (a iPad nie udostępnia połączenia komórkowego jako hotspota).

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top