Jak włączyć kontrolę uniwersalną w macOS Monterey beta 5

Mac OS Monterey Został ogłoszony w czerwcu na WWDC 2021 z nową funkcją o nazwie Universal Control, która pozwoli użytkownikom sterować iPadem, a nawet innym komputerem Mac za pomocą klawiatury i myszy głównego komputera. Niestety ta funkcja nigdy nie została udostępniona użytkownikom wersji beta, ale teraz programista znalazł sposób na częściowe włączenie Universal Control w macOS Monterey beta 5.

Tę funkcję można włączyć, zmieniając niektóre wewnętrzne pliki w systemie operacyjnym, podobnie jak robią to użytkownicy Wróć do starego Safari w pierwszej wersji beta systemu macOS Monterey. Proces nie jest całkowicie trudny, ale modyfikowanie plików systemowych zawsze może prowadzić do innych problemów, więc pamiętaj o tym przed próbą.

Deweloper Zhuowei Zhang (przez plotki o Macu) uczestniczył w github Obsługiwane są kody potrzebne do włączenia funkcji Universal Control na komputerze Mac. Aby to ułatwić, możesz pobrać plik z GitHub, aby po prostu przenieść go do odpowiedniego folderu na komputerze Mac.

Po pobraniu pliku z poprawnym kodem przenieś go do następującego folderu: /Biblioteka/Preferencje/Flagi funkcji/Domena/ – Jeśli folder nie istnieje, możesz go utworzyć ręcznie. Ponieważ jest to wewnętrzny folder macOS, przed zmodyfikowaniem może być konieczne wyłączenie Ochrony integralności systemu na komputerze Mac. Możesz przeczytać więcej o tym, jak wyłączyć SIP w Ten artykuł znajduje się na stronie Apple.

Po przeniesieniu pliku do odpowiedniego folderu proste ponowne uruchomienie powinno włączyć Universal Control na komputerze Mac. Pamiętaj, że ta funkcja wymaga komputera Mac 2016 lub nowszego z włączonymi usługami iCloud i Handoff.

Jak to działa?

Należy pamiętać, że Universal Control może być używany tylko z innym komputerem Mac zgodnie z tą metodą. Ponieważ nie ma możliwości modyfikowania wewnętrznych plików iPadOS 15 bez jailbreakingu, Universal Control nie będzie w tej chwili działał z iPadem.

READ  Jak sprawdzić dzisiejszy stan transmisji

W moich testach z dwoma komputerami Mac (Intel MacBook Pro i M1 MacBook Air) Universal Control działał tak, jak obiecał. Udało mi się przenosić kursor z jednego Maca na drugi, a także odtwarzać gesty i pisanie na obu urządzeniach za pomocą tej samej klawiatury. Opóźnienie jest ledwo zauważalne, a także mogłem przesyłać pliki między komputerami Mac za pomocą myszy.

W tym momencie nie jest jasne, dlaczego Universal Control nie jest oficjalnie dostępny w wersji beta macOS Monterey. Być może wynika to z jakiegoś problemu po stronie iPada lub Apple planuje opóźnić tę funkcję w celu jej wydania w przyszłości.

Oczywiście ta metoda została przetestowana tylko z macOS Monterey beta 5 i może nie działać z nadchodzącymi wersjami beta.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *