Jaushua Sotirio podwaja się, aby dać mężczyznom Wellington Phoenix zwycięstwo nad Macarthurem

Napastnik Phoenix, Jaushua Sotirio, świętuje po strzeleniu jednego ze swoich dwóch goli przeciwko Macarthurowi.

Mark Metcalfe/Getty Images

Wellington Phoenix wskoczył na siódme miejsce w tabeli A-League Men po tym, jak napastnik Jaushua Sotirio znalazł swoje strzeleckie buty w drugiej połowie, by pokonać Macarthura 3:1 na Campbelltown Stadium w niedzielę.

Feniks poprawił się o pięć miejsc po tym, jak Sotirio pokonał hat-tricka chybionych bramek, zdobywając dwa gole w ciągu siedmiu minut drugiej połowy, dając drużynie Ufuka Talaya zwycięstwo w lidze po raz pierwszy w tym sezonie.

Sotirio, który wystartował przed kontuzjowanym Garym Hooperem, który został wykluczony z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego, miał wykluczony gol jako spalony, zanim chybił bramkę z dwóch strzelonych pozycji w pierwszej połowie, by zapomnieć.

Ale jego wykończenie poprawiło się w drugiej połowie, odbijając się z powrotem, aby zdobyć dublet, aby przypieczętować zwycięstwo.

„Jaushy mógł strzelić kilka bramek w pierwszej połowie, a my mogliśmy prowadzić 2:0 lub 3:0 w przerwie i po 45 minutach meczu, ale ponieważ lubimy to, zawsze to robimy. w trudny sposób — powiedział Talay.

„Potrzebujesz postaci w tej grze i grubej skóry, a pozytywne jest to, że znajduje się we właściwych obszarach i im więcej w nie wchodzi, tym więcej okazji ma do zdobycia punktów”.

Reno Piscopo wystrzelił Feniksa na prowadzenie z rzutu karnego w 12. minucie po tym, jak jego słaby strzał skierował się w lewo i pod wyciągnięte ramiona Filipa Kurto, który odgadł właściwą drogę.

Kapitan Macarthur, Ulises Davila, strzela piłką obok obrońcy Phoenix, Finna Surmana.

Nix otrzymał rzut karny po tym, jak Craig Noone wpadł do Sama Suttona w polu karnym.

READ  Ikona polskiego futbolu Błaszczykowski żegna się z piłką

Były kapitan Phoenix, Ulises Davila, wyrównał poziom Macarthura w 58. minucie, wykorzystując błąd 18-letniego obrońcy Finna Surmana, który został pozbawiony posiadania piłki podczas gry z tyłu.

Surman zachował miejsce na środku obrońcy, a Tim Payne zaczął grać jako prawy obrońca po powrocie z drużyny narodowej. Talay powiedział, że wybór nie był pod wpływem chęci All Whites do gry Payne na prawym skrzydle.

„Chciałem tylko, aby Tim Payne grał jako prawy obrońca i dostarczał kilka piłek, a także zagrał kilka piłek za ich obrońcą, ale pomyślałem też, że Finn wykonał dobrą robotę przeciwko Victory w pucharze, więc chciałem dalej z nim grać .

„Wszyscy Biali mogą robić swoje, kolego, ja zrobię swoje”.

Zmieniony Sotirio przechwycił luźne podanie Modiego Najjara w połowie drogi i zakopał swój strzał obok Kurto, aby przywrócić prowadzenie Feniksowi w 71. minucie, po czym złapał piłkę nad głową Suttona i strzelił swoją drugą bramkę w 78. minucie.

– Pozwoliliśmy im wrócić do gry z błędem, który popełniliśmy, ale pod względem wydajności chłopcy byli dzisiaj fantastyczni.

Talay powiedział, że Sotirio był „trochę zdołowany” po odrzuceniu swoich wczesnych szans, ale zespół skupił się wokół niego.

„Słuchaj, najważniejsze jest to, że utrzymujemy go pozytywnie w przebieralni, a on idzie dalej, a on nagrodził się pozytywnym nastawieniem w drugiej połowie”.

Bramkarz Oli Sail wykonał efektowny powrót po kontuzji, strzelając oszałamiającą podwójną obronę w drugiej połowie, podczas gdy Sutton wyróżniał się na lewym obronie, wygrywając rzut karny i asystując przy trzecim golu.

Phoenix powraca w środę do zwycięzcy FFA Cup Melbourne Victory.

Wellington Feniks 3 (Reno Piscopo pen-12′, Jaushua Sotirio 71′, 78′) Macarthur 1 (Ulises Davila 58′)