„Jesteśmy gotowi”: Fidżi przygotowuje się na przyjęcie turystów prawie dwa lata po zamknięciu granic | wiadomości ze świata

Fiji twierdzi, że już obserwuje wzrost popytu po tym, jak ogłosił w tym tygodniu, że otworzy podróże bez kwarantanny dla odwiedzających z wybranych krajów, prawie dwa lata po zamknięciu granic z powodu pandemii Covid-19.

„Dane z naszej strony internetowej są dobre – obserwujemy prawdziwy wzrost zainteresowania. To ekscytujące i chcemy zachęcić ludzi do przyjazdu i spędzenia Bożego Narodzenia i Nowego Roku na Fidżi” – powiedział Brent Hill, dyrektor ds. turystyki Fidżi.

„Nasza branża turystyczna czekała na to od dawna. Chociaż nie wszyscy będą mogli otworzyć się 1 grudnia, zdecydowana większość naszej branży i osoby korzystające z dużej liczby osób stoją za reklamą, gotową ponownie bezpiecznie otworzyć nasze granice, aby świat.

„Mamy kolejne siedem tygodni, aby naprawdę dopracować nasze przygotowania, ale wszyscy pracowaliśmy w nadgodzinach od początku roku, aby ponownie otworzyć naszą branżę na świat. Jesteśmy gotowi”.

Fidżi On ponownie otworzy swoje granice Dla w pełni zaszczepionych podróżnych z krajów, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i większości krajów wyspiarskich Pacyfiku od 11 listopada, pomimo oficjalnego ponownego otwarcia 1 grudnia, kiedy to pierwszy zaplanowany lot turystyczny tego kraju będzie na pokładzie narodowych linii lotniczych Fidżi.

Odwiedzający muszą mieć negatywny wynik testu Covid na trzy dni przed przyjazdem, a także wykonać szybki test po przybyciu. Powracający turyści i rezydenci wciąż muszą poddać się rezerwacji hotelowej na dwa lub trzy dni z rzędu.

Bungalowy nad wodą w Maumee Marriott Resort na Fidżi
Fidżi zezwala na podróże bez kwarantanny z wybranych krajów po rozpoczęciu agresywnej kampanii szczepień przeciwko Covid, w której do tej pory 96% osób powyżej 18 roku życia otrzymało pierwszą dawkę. Zdjęcia: Rob Rickman/The Guardian

Premier Furik Bainimarama powiedział, że kraj jest „w pełni przekonany o naszej zdolności do zarządzania ryzykiem związanym z podróżami bez kwarantanny”.

Nasze samoloty są gotowe. Nasze lotniska zostały przystosowane. Każdy hotel i organizator wycieczek na Fidżi będzie akredytowany w ramach Programu Certyfikacji Zgodności Care Fiji, który będzie wymagał od wszystkich hoteli i wycieczek spełniania najwyższych standardów komfortu, zdrowia i bezpieczeństwa.

Bainimarama powiedział, że hotele będą musiały zapewnić dostęp do wygodnych i dobrze wyposażonych pomieszczeń izolacyjnych i opieki medycznej, takich jak badania przesiewowe i rutynowe ankiety personelu oraz protokoły eskalacji w przypadku wykrycia pozytywnych przypadków.

„Bez dźgnięcia, bez akcji”

Złagodzenie ograniczeń podróży i wymogów dotyczących kwarantanny następuje po tym, jak rząd rozpoczął masową kampanię szczepień; 96,6% populacji docelowej w wieku 18 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę, podczas gdy 80,3% otrzymało obie dawki.

Polityka rządu „bez ciasta, bez pracy” dla urzędników i pracowników sektora prywatnego, ogłoszony w lipcuWielu Fidżijczyków zostało zmuszonych do zaszczepienia.

Fantasha Lockington, prezes Fidżi Hotel and Tourism Association, powiedziała, że ​​miesiące przygotowań rozpoczęły planowanie ponownego otwarcia.

„Branża z zainteresowaniem przygląda się naszym podstawowym rynkom w Australii i Nowej Zelandii oraz własnemu zarządzaniu szczepieniami i zarządzaniem granicami, ponieważ ponowne otwarcie Fidżi musi w końcu zbiegać się z tymi krajami, aby umożliwić swoim obywatelom podróżowanie tutaj” – powiedziała.

Widok z lotu ptaka na wybrzeże koralowe na Fidżi
Widok z lotu ptaka na wybrzeże koralowe na Fidżi. Przed pandemią turystyka stanowiła prawie 40% gospodarki Fidżi. Zdjęcie: AFP/Getty Images

„Operatorzy wycieczek, którzy pozostali otwarci, zostali przygotowani z wymaganymi protokołami zdrowotnymi, chociaż te sloty mogą mieć zmniejszoną pojemność lub otwierać się tylko sporadycznie.

„Mimo to byli gotowi i byli w stanie przetrwać przy ograniczonym lokalnym zapotrzebowaniu, a także przy mniejszym, ale bardzo dochodowym napływie odwiedzających dzięki naszym inicjatywom Blue (jachting) i VIP Lane”.

Lockington powiedział, że dla mniejszych operatorów o ograniczonym ruchu, które ograniczają nawet turystykę krajową, bardzo trudno było im zapewnić, że ich kluczowe rynki będą mogły podróżować, aby z większą pewnością planować ponowne otwarcie wszystkich z nich.

„Z punktu widzenia ośrodka muszą brać pod uwagę koszty zamkniętego ośrodka, utrzymującego swoją działalność ze strukturą szkieletową, aby utrzymać wszystko w ruchu, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy zaczynają z pełną wydajnością z narzutami i otwartymi z całym personelem na pokładzie i restauracjami oraz bary znów w pełni zaopatrzone, ale wciąż bez nich. Wchodź, dopóki nie przyjdą wszyscy twoi goście.

Przed epidemią turystyka Wniósł prawie 40% PKB Fidżi Około 2 miliardów dolarów fidżijskich (1,4 miliarda dolarów australijskich) i bezpośrednio lub pośrednio zatrudnia ponad 150 tysięcy osób. Ale gdy liczba odwiedzających spadła o 87%, gospodarka spadła o 19% w 2020 roku.

„Podczas gdy ekonomiści wciąż mówią inaczej, Fidżi zaskoczyło wszystkich tym, co może zacząć się jako stopniowe ożywienie nabierające rozpędu” – powiedział Lockington.

„Emigranci z Fidżi na całym świecie są bardzo chętni, aby zobaczyć rodzinę i przyjaciół i okazali ogromne wsparcie w związku z rezerwacjami przyjmowanymi przed ogłoszeniem. Planują tutaj wakacje, wiedząc, że wesprą więcej Fidżijczyków, aby odzyskać pracę. „

Najbardziej rozwijającymi się rynkami na Fidżi w ciągu ostatnich pięciu lat były Indie, Korea Południowa, Chiny i Nowa Zelandia. Australia pozostaje największym rynkiem Fidżi, a australijscy odwiedzający rosną w średnim tempie 2%. Od 2013 roku liczba przyjazdów turystów na Fidżi wzrosła średnio o 5%.

READ  Gabi Pettito: Narzeczona Brian Laundry oskarżona o użycie karty bankowej, wydała nakaz aresztowania

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top