Jett Johnson składa hołd swojemu inspirującemu wujkowi

Jett Johnson składa hołd swojemu inspirującemu wujkowi
Pokaz Jett Johnson Super2 Mustang nr 138 na cześć jego zmarłego wujka. Zdjęcie: Dostarczone

Elton Holman był na najlepszej drodze do zostania jednym z najlepszych australijskich zawodników superbike'ów, dopóki wypadek podczas zawodów w Coffs Harbor w sylwestra w 1990 roku nie spowodował u niego porażenia czterokończynowego.

Tej nocy umarł dwukrotnie, ale pokonał pozornie nieprzezwyciężone szanse, by nie tylko przeżyć, nie mówiąc już o samodzielnym oddychaniu, ale także żyć zdrowo.

Choć powiedziano mu, że będzie miał szczęście, jeśli dożyje 30. roku życia, Elton zmarł zaledwie w zeszłym miesiącu, 29 kwietnia.

Został pochowany 11 maja, w dniu, w którym skończyłby 50 lat, z planami przyjęcia urodzinowego-niespodzianki, które stało się świętem jego życia.

Teraz Jett złoży swój hołd, przejmując stary numer Eltona w supercrossie na Mustangu AIM Motorsport, którym ściga się w Super2.

„Elton był dla mnie inspiracją przez długi czas” – wyjaśnił kierowca wyścigowy trzeciej generacji, który zwykle jeździ samochodem nr 17 lub 117 na cześć swojego dziadka, Dicka Johnsona.

„Uwielbiał patrzeć, jak się ścigam i zawsze rozmawiał ze mną o tym, co muszę zrobić, aby poprawić się na trasie, aby być jak najlepszym. Aż do ostatnich dni nigdy nie przestał mieć obsesji na punkcie zdrowia i sprawności.

Elton Holman w swoim samochodzie nr 138 Zdjęcie: w zestawie
Elton Holman w swoim samochodzie nr 138 Zdjęcie: w zestawie

„Mimo że Elton poruszał się na wózku inwalidzkim, nigdy nie słyszałem, żeby narzekał na swój stan, zamiast tego zawsze pozytywne myśli o tym, jak coś zrobić lub jak ułatwić sobie życie. Zawsze możesz porozmawiać z Eltonem o wszystkim, a on ci wszystko da najlepsza rada.

„Zawsze będę spędzać najlepsze dni z Eltonem.

„Kiedy miałem około 10 lat, Elton mieszkał w Surfers Paradise i często do niego chodziłem i spędzałem z nim dzień. Brałem deskorolkę, a Elton woził mnie po Surfers Paradise na swoim elektrycznym wózku inwalidzkim.

„Zawsze dostawaliśmy darmowe jedzenie i napoje, ponieważ wszyscy go kochali i jego zaraźliwą osobowość i uważali, że to urocze, że mnie ciągnął.

READ  Chicago Roundup: Uczestnicy rozmawiają o ulotkach o gwarantowanym dochodzie, meczu Meksyk-Polska na Mistrzostwach Świata jednoczy mieszkańców Chicago i nie tylko

„Elton zawsze spoglądał na życie z odpowiedniej perspektywy, gdy którykolwiek z nas myślał, że mamy zły dzień i szybko z uśmiechem na twarzy pytał: „Co cię smuci?”.

Elton Holman i jego rodzina, w tym Jett Johnson.  Zdjęcie: Dostarczone
Elton Holman i jego rodzina, w tym Jett Johnson. Zdjęcie: Dostarczone

„Sprawił, że spojrzałem na życie zupełnie inaczej. Dla niego kubek był zawsze do połowy pełny, a nie do połowy pusty.

„Czuję, że dzięki obecności Eltona w moim życiu przez ostatnie 19 lat stałem się bardziej stabilną, wyrozumiałą i lepszą osobą”.

Po wypadku Elton miał maszyny zaprojektowane do utrzymywania mięśni przy życiu, zanim w końcu był w stanie wykonywać trening siłowy na siłowni, co wydawało się niemożliwe dla kogoś, kto miał uszkodzony rdzeń kręgowy.

Konsekwentnie kwestionując konwencjonalną wiedzę medyczną, stała się narzędziem nauczania dla lekarzy i pielęgniarek, jak opiekować się osobą w ich stanie.

To także Elton kupił Jettowi swój pierwszy motocykl i był dumny, że mógł szkolić go w zakresie techniki i doskonalić swoje umiejętności.

Wpływ Eltona był odczuwalny na szerszą karierę Jetta w sportach motorowych, oferując porady dotyczące zdrowego odżywiania i ćwiczeń fizycznych, co było jego pasją podczas jego dni w wyścigach supercrossowych, a zwłaszcza po wypadku.

Trening 1 rundy 2 serii Super2 rozpoczyna się w Wanneroo w piątek o 10:10 czasu lokalnego/12:10 AEST.

Elton Holman na swoim superbike'u.  Zdjęcie: Dostarczone
Elton Holman na swoim superbike'u. Zdjęcie: Dostarczone

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *