Jeżeli to prawo zostałoby uchwalone w obecnym kształcie, wynajmujący mógłby Cię eksmitować z następujących powodów

Jeżeli to prawo zostałoby uchwalone w obecnym kształcie, wynajmujący mógłby Cię eksmitować z następujących powodów

Jutro upływa termin składania wniosków o nowelizację ustawy o najmie lokali mieszkalnych, która ponownie wprowadziłaby eksmisje bez przyczyny. Choć Minister Mieszkalnictwa twierdzi, że takie posunięcie „jest w najlepszym interesie najemców”, zwolennicy najemców nie zgadzają się z tym.

Jeśli zostanie uchwalona, ​​nowelizacja ustawy o najmie lokali mieszkalnych umożliwi wynajmującym wydawanie najemcom 90-dniowego okresu wypowiedzenia umowy najmu w przypadku czynszów okresowych, jeśli:

 • Nie spodobał im się kolor twoich butów.
 • Wzięli udział w internetowym kursie koloryzacji i chcą sprawdzić swoje talenty, malując każde pomieszczenie w domu na niestandardowe kolory.
 • Nie podoba im się ton Twojego tekstu.
 • Myślą, że mogą uzyskać więcej pieniędzy od kogoś innego.
 • Nagle przyszła im do głowy myśl, że w ogrodzie może znajdować się skarb.
 • Oni to czują.
 • Monitorowali grządkę warzywną i kapusta jest już prawie gotowa do zbioru.
 • Nie podoba im się twoja nowa fryzura.
 • Ich przyjaciel chce się przeprowadzić.
 • Ostatnim razem, gdy sprawdzali, zostawiłeś łóżko niepościelone.
 • Chcą po prostu być tajemniczy i ekscytujący.
 • Podejrzewają, że gotujesz w kuchni rybę, a oni nie lubią ryb.

Co najgorsze, nie będą musieli Ci mówić dlaczego, więc gdy będziesz desperacko szukać innego miejsca do życia, będziesz się martwić, że Twoje buty są brzydkie, Twoja fryzura jest niewłaściwa lub nie jesteś w tym dobry SMS-y.

Twoje poszukiwania będą jeszcze bardziej desperackie, jeśli powodem eksmisji jest to, że zalegasz z czynszem o ponad trzy tygodnie, on lub członek rodziny musi mieszkać w nieruchomości lub potrzebuje tego dla swoich pracowników lub wykonawców, ponieważ będziesz mieć tylko 42 dni na wyprowadzenie się (obecnie 63 dni). Będziesz mieć również tylko 42 dni, jeśli sprzedają dom, a nowy właściciel będzie chciał, aby był pusty (obecnie 90 dni). Jeśli masz umowę najmu na czas określony, zacznij uciekać, ponieważ wynajmujący będzie mógł powiadomić Cię o zakończeniu umowy najmu z 21-dniowym wyprzedzeniem jedynie z 21-dniowym wyprzedzeniem przed końcem ustalonego okresu najmu, bez konieczności podawania powodu.

READ  „Wypadłem z okna”: australijski nastolatek łamie trzy kości podczas lunatykowania

Aha, i podpisanie umowy najmu na podstawie innego rozumienia (tj. obowiązującego prawa) nie miałoby znaczenia. Będzie to dotyczyć wszystkich istniejących i nowych umów najmu.

I może nie powinniśmy lekceważyć całej legislacji – pierwsza jej część wprowadza kaucje za zwierzęta domowe, co zdaniem rządu ułatwi osobom posiadającym zwierzęta znalezienie mieszkania na wynajem (oczywiście pod warunkiem, że będą w stanie zapłacić kaucję). Część druga (wypowiedzenie umowy najmu) przywróciła eksmisje bez przyczyny (tak było wcześniej). Zakazany w nowelizacji z 2020 r (Zgodnie z ustawą o najmie lokali mieszkalnych), co budzi obawy grup wsparcia mieszkaniowego i najemców.

W maju pierwsze czytanie w parlamencie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o najmie lokali mieszkalnych i obecnie oczekuje ona na komisję specjalną, która zwołuje Sugestie opinii publicznej Do jutra (środa, 3 lipca) do godziny 23:59. grupy takie jak Zjednoczeni najemcy Niektórzy zwolennicy ustawy wzywają ludzi do przedstawienia swojej krytyki ustawy, twierdząc, że eksmisje bez powodu podważają wszystkie inne prawa przysługujące lokatorom. Jeśli możesz zostać eksmitowany bez powodu, możesz zachować ostrożność, prosząc wynajmującego o przestrzeganie standardów zdrowego mieszkania lub przestrzeganie innych zasad, ponieważ najłatwiejszą rzeczą, jaką może zrobić, to eksmitować Cię i pozyskać najemcę, który nie będzie dochodził swoich praw — lub tak głosi logika. Eksmisje bez przyczyny pozwalają także wynajmującym na (znaczne) podniesienie czynszu pomiędzy okresami najmu. Obecne prawo pozwala im na podwyższanie czynszu co 12 miesięcy w okresie najmu, a jeśli wydaje się to nadmierne, najemcy mogą odwołać się od podwyżki. Może zatem istnieć zachęta do eksmisji lokatorów i pozyskiwania nowych, którzy płacą więcej.

Deklarowanym celem projektu ustawy jest usunięcie barier w podaży najmu i zachęcenie właścicieli do wynajmu swoich nieruchomości. Mówi, że w kraju jest ponad 1,7 miliona najemców i oczekuje się, że liczba ta wzrośnie, ponieważ coraz więcej osób wynajmuje mieszkania na dłużej i w późniejszym okresie życia. Nie wspomina jednak o dużej liczbie badań, które to pokazują Ewakuacja jest stresująca i kosztownamoge ruszyć Starsi dorośli i ma Długoterminowy negatywny wpływ na dzieciSekretarz ds. mieszkalnictwa, Chris Bishop, próbował przedstawić powrót bezpodstawnych eksmisji jako „posunięcie na rzecz najemców”, ale zgodnie z oświadczeniem Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast dotyczącym wpływu przepisów, nie ma Brak dowodów Że to prawda.

READ  Dziesięć najlepszych ofert na Cyberponiedziałek dla podróżujących w Kiwi

Właściciele nie muszą lubić Twoich butów ani jedzenia i każdy może być zazdrosny o jarmuż – ale większość ludzi zgodzi się, że nie jest to podstawa do eksmisji. Zanim projekt ustawy stanie się obowiązującym prawem, należy podjąć pewne kroki legislacyjne. Komisja specjalna ma sześć miesięcy na zebranie informacji (w tym memorandów), a następnie przygotowanie raportu zawierającego zalecane zmiany. Jeżeli zarekomendowane zostaną zmiany, zostanie opublikowana druga wersja projektu ustawy, następnie przeczytana i poddana pod głosowanie w Izbie. Można go głosować tutaj lub przenieść do innej wersji z dodatkowymi zmianami wprowadzonymi przez Izbę. Następnie następuje głosowanie końcowe. Do tego czasu właściciel może już obserwować Twoje pomidory.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *