Kapitan Namibii otrzymuje długi zakaz po interwencji Duponta

Kapitan Namibii otrzymuje długi zakaz po interwencji Duponta

Udział kapitana Namibii Johana Diessela w finałach Mistrzostw Świata FIFA zakończył się po tym, jak pomocnik został zawieszony na pięć tygodni za niebezpieczny wślizg na kapitana Francji Antoine’a Duponta w ubiegły czwartek.

Deselle złamał kość policzkową Duponta podczas strzelania głową w drugiej połowie w Marsylii, za co Namibijczyk otrzymał czerwoną kartkę.

Po przesłuchaniu przed niezależną komisją dyscyplinarną, podczas którego 32-latek został oskarżony o naruszenie Przepisu 9.13, został zawieszony na dwanaście tygodni. Ze względu na jego dobrą przeszłość dyscyplinarną i przeprosiny zakaz został zmniejszony o połowę i zostanie zniesiony na kolejny tydzień, jeśli zawodnik weźmie udział w programie interwencyjnym trenerskim World Rugby.

Ponieważ Namibii pozostał tylko jeden mecz z Urugwajem i nie może zakwalifikować się do fazy pucharowej Pucharu Świata, zawieszenie kończy cały turniej.

W oświadczeniu dotyczącym Pucharu Świata w Rugby czytamy: „Johan Deselle z Namibii wziął udział w przesłuchaniu Niezależnej Komisji Dyscyplinarnej w związku z przewinieniem sprzecznym z Przepisem 9.13 (niebezpieczny wślizg) w wyniku kontroli przeprowadzonej przez urzędnika ds. przeglądu faulu podczas meczu Pucharu Świata w Rugby w Namibii w 2023 r. przeciwko Francji .” 21 września.

Niezależnej Komisji Dyscyplinarnej przewodniczył Adam Cassilden (Australia), do którego dołączyli byli sędziowie międzynarodowi Donal Courtney (Irlandia) i Juan Pablo Sperandelli (Argentyna).

„Zawodnik zaakceptował fakt, że miał miejsce faul i że przewinienie skutkuje czerwoną kartką.

„Po rozważeniu wszystkich dostępnych dowodów oraz oświadczeń złożonych przez zawodnika i jego przedstawiciela niezależna komisja zakwalifikowała faul jako przestępstwo o najwyższym stopniu powagi, biorąc pod uwagę stopień lekkomyślności, jakiego dopuścił się przestępstwo, bezbronność zawodnika będącego ofiarą oraz odniesiona znaczna kontuzja. Stosując Załącznik 1 do Regulaminu 17, Niezależna Komisja zdecydowała, że ​​właściwym punktem wejścia było 12 meczów.

„Po rozważeniu czynników łagodzących, w tym przyznania się do faulu, ważności czerwonej kartki przy pierwszej okazji, jego przeszłości dyscyplinarnej oraz przeprosin dla zawodnika, niezależny panel obniżył karę o maksymalne złagodzenie wynoszące 50%. karę końcową sześciu meczów nakłada się w następujący sposób:

READ  Burmistrz Barcelony zapowiada, że ​​miasto będzie gospodarzem kolejnego Pucharu Ameryki

Urugwaj vs. Namibia – 27 września
„Dalszy harmonogram meczów zostanie ustalony”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *