Kiedy spałem: Chelsea pokonała Paris Saint-Germain, Real Madryt pokonał Vlasnię na wyjeździe, a Barcelona pokonała Villarreal 3-0.

Chelsea odniosła zwycięstwo w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów UEFA Kobiet 2022/23, wygrywając 1:0 na Stade Jean-Point w stolicy Francji. Millie Bright była jedynym najlepszym strzelcem mistrzyń Premier League.

Dyrektor generalny Chelsea, Paul Green, powiedział po zwycięstwie: „To pokazuje, jak daleko zaszła Premier League, że my i Arsenal dotarliśmy do dwóch najlepszych drużyn we Francji z dwoma zwycięstwami”.

Dodał: „Tak, angielskie drużyny wygrały te ostatnie dwie noce, ale przed nami długa droga w grupach i długa droga do przejścia w rozgrywkach, ale myślę, że to naprawdę pozytywna rzecz dla Premier League i to pokazał też, ile czasu minęło, gdy minęły ostatnie lata, może to było niewiarygodne, że angielskie drużyny przyjeżdżały do ​​Francji i wygrywały tego rodzaju mecze.

Real Madryt wygrywa na wyjeździe z Vlasnia

Real Madryt pokonał Vlasnię Szkoder w swoim pierwszym meczu sezonu UWCL, aby zebrać trzy punkty i pozostać na szczycie grupy A. Po pacie w pierwszej połowie Esther Gonzalez otworzyła wynik dla kobiet z Madrytu w 54. minucie.

Hiszpania potrzebowała kolejnych 14 minut, aby wygrać 2:0 z Olgą Carmoną, która podwoiła prowadzenie dzięki celnemu rzutowi karnemu z 12 jardów.

Real Madryt zmierzy się w drugiej rundzie z Paris Saint-Germain w United World Championship.

Barcelona pokonała Villarreal 3-0

Dublet Roberta Lewandowskiego w pierwszej połowie zainspirował Barcelonę do zwycięstwa 3:0 na Camp Nou w meczu La Liga z Villarreal. Polski napastnik trafił dwa razy w ciągu czterech minut.

Ansu Fati potroi przewagę po trzech minutach dla Blaugrany. To zwycięstwo jest ósmym dla Barcelony w tym sezonie.

READ  Ostatni mecz u siebie Man United w kiepskim sezonie zakończył się komfortowym zwycięstwem 3:0 nad Brentford

Drużyna liderów Xaviego Hernandeza zajmuje drugie miejsce w tabeli po przegranej z Realem Madryt na Santiago Bernabeu.