Kontroler adaptacyjny Xbox i Elite Series 2 umożliwiają ponowne mapowanie klawiatury

Kontroler adaptacyjny Xbox i Elite Series 2 umożliwiają ponowne mapowanie klawiatury

W ostatnich latach Xbox był mistrzem w zapewnianiu każdemu dostępu do gier, a wczoraj zaprezentował nową falę aktualizacji i funkcji ułatwień dostępu, w tym tę, która umożliwi kontrolerowi Xbox Adaptive Controller i Elite Series 2 obsługę ponownego mapowania klawiatury, aby gra na PC była jeszcze bardziej wyrównana Bardziej dostępne. wyczerpujący.

W Nowy wpis na bloguMicrosoft ujawnił, że oba kontrolery będą mogły przypisać przyciski dla około 90 klawiszy klawiatury, jak widać na obrazku poniżej, umożliwiając graczom o ograniczonej sprawności ruchowej dostęp do większej liczby gier komputerowych.

Gracze wkrótce będą mogli zaoferować zmianę mapowania klawiatury na konsolach Xbox Adaptive i Elite Series 2. | Źródło obrazu: Xbox

Chociaż niektóre gry na konsole Xbox, takie jak Halo Infinite, obsługują mysz i klawiaturę, ta nowa funkcja idealnie nadaje się do gier na PC, zwłaszcza tych, które nie obsługują kontrolera i wymagają myszy i klawiatury. Chociaż nowsze gry wydawane na komputery PC często mają podwójny kontroler i obsługę myszy/klawiatury, starsze gry lub gry, których wejścia kontrolera są gorsze lub trudne do skonfigurowania, staną się teraz bardziej dostępne. Jednym z przykładów jest Wersja Steam gry Dead Rising 2Który oprócz kontrolera obsługuje mysz i klawiaturę, ale ten ostatni obsługuje tylko nowoczesne kontrolery Wiele rozwiązań Lub zmodyfikowany, aby działał poprawnie.

Xbox zauważa, że ​​funkcja resetowania będzie dostępna w aplikacji Akcesoria Xbox na komputerze i konsoli. Funkcja jest obecnie dostępna dla członków Xbox Accessibility Insiders League i Xbox Insiders, a ogólny dostęp będzie możliwy „w nadchodzących miesiącach”.

Taylor jest reporterem w IGN. Można ją śledzić na Twitterze @Ty Nexter.

READ  Tańczące niedźwiedzie, drony i zegarki: najdziwniejsze urządzenia Alexa, jakie do tej pory widzieliśmy

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *