Koronawirus, Covid 19: Dwa „prawdopodobne” przypadki w społeczności Melbourne

Koronawirus, Covid 19: Dwa „prawdopodobne” przypadki w społeczności Melbourne
Naukowiec

Nowe przypadki Covid znajdują się na północnych przedmieściach Melbourne.

Wiktoriańskie władze zdrowotne prowadzą pilne śledzenie kontaktów po zarejestrowaniu dwóch „prawdopodobnych” przypadków Covid-19.

Dzisiaj wiktoriańskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło możliwość dwóch przypadków zakażenia koronawirusem na północnych przedmieściach Melbourne, zaledwie kilka dni po ujawnieniu, że utraciło Woolworths jako miejsce narażenia na wirusa Corona na początku miesiąca.

Rozumie się, że te dwa przypadki są ze sobą powiązane.

Departament powiedział, że trwa pełne dochodzenie w sprawie wyników i wstępne środki zdrowia publicznego zostały podjęte, podczas gdy obie osoby są izolowane.

Dzieje się tak po tym, jak dyrektor ds. Zdrowia w Victorii Brett Sutton wydał w piątek ostrzeżenie o „niepokojącej” sytuacji na północnych przedmieściach Melbourne.

Skutki wirusa Covid wychwycono w zeszły czwartek w ściekach w regionach Epping i Wallert, prawie trzy tygodnie po tym, jak miasto zgłosiło pozytywny przypadek mężczyzny, który przyjechał z Indii.

Mężczyzna, który mieszka w Wallert, zaraził się koronawirusem podczas kwarantanny w hotelu w Australii Południowej przed podróżą do Melbourne.

W świetle wyników dotyczących ścieków, kontaktowe urządzenia śledzące dokonały przeglądu ruchów człowieka.

To sprawiło, że zdali sobie sprawę, że przegapili supermarket Woolworths Epping North jako miejsce ekspozycji.

Znajduje się na rogu Epping Road i Lyndarum Drive, a mężczyzna udał się tam 8 maja od 17:40 do 18:38.

Pierwotnym miejscem narażenia było Woolworths Epping, w Cooper Corner i High Streets sąsiadujące z innymi miejscami narażenia.

W piątek profesor Sutton ostrzegł każdego z objawami, aby poddał się badaniu przesiewowemu.

„To odkrycie jest godne uwagi, ponieważ na obszarze znajdują się publiczne miejsca narażenia związane z przypadkiem Wolerta, który był izolowany w hotelu uzdrowiskowym poza działem wodnym” – powiedział.

READ  Katastrofa kolejowa w Indiach: wskazanie usterki Możliwa przyczyna, mówi minister

„Ze względu na szczególną ostrożność każdy, kto odwiedził jakiekolwiek narażone miejsca, powinien zostać przetestowany i odizolowany”.

Dziesiątki witryn wymieniono jako witryny publiczne od czasu, gdy pozytywny przypadek został po raz pierwszy zgłoszony 11 maja.

Podczas gdy lokalizacje koncentrowały się głównie na Epping i Altona North, stacje kolejowe Melbourne CBD, Southern Cross i Craigieburn zostały wymienione jako obszary wysokiego ryzyka.

Jednak odkrycia, które pojawiły się pod koniec piątku, wykazały, że narzędzia do śledzenia kontaktów pominęły istotną lokalizację narażenia na wirusa.

Profesor Sutton powiedział, że wystąpił „błąd” w zidentyfikowaniu Woolworthsa w Ebbing North jako miejsca narażenia.

„Zachęcamy każdego z objawami Covid-19 – gorączką, bólem gardła, kaszlem, dusznością, utratą lub zmianą węchu lub smaku” – powiedział.

„Chociaż odkrycia mogą być spowodowane przez osobę z Covid-19, która nie jest już zaraźliwa i nadal wydala wirusa, możliwe jest również, że jest to spowodowane aktywnym stanem zakaźnym, ale nie zostało zdiagnozowane.”

Ostatni wybuch choroby wywołał zakażony mężczyzna w wieku około 30 lat, który 19 kwietnia wrócił do Australii z Indii.

Mężczyzna wrócił do swojego domu w Wallert w stanie Wiktoria 4 maja i cztery dni później wystąpiły objawy, po czym 11 maja ponownie przeszedł pozytywny wynik testu Covid.

Władze uważają, że zaraził się wirusem w hotelu Adelaide Quarantine Hotel, w którym się zatrzymał.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *