Koronawirus, Covid 19: populacja Melbourne wzrosła do 35 w drugim dniu blokady

Koronawirus, Covid 19: populacja Melbourne wzrosła do 35 w drugim dniu blokady

Wydaje się, że prawdopodobieństwo, że siedmiodniowe zamknięcie zakończy się wcześniej, jest niewielkie. Wideo / 7 nowości

Victoria odnotowała pięć nowych przypadków Covid-19 nabytych lokalnie z dnia na dzień, zwiększając grupę z Melbourne do 35.

Dzieje się tak po tym, jak kraj potwierdził w czwartek cztery nowe przypadki, w porównaniu z 11 nowymi potwierdzonymi infekcjami w środę.

Przemawiając na sobotniej konferencji prasowej, lider testów Victorii, Jeroen Weimar, ujawnił, że setki bywalców barów zostało zmuszonych do izolacji po wystawieniu na działanie Covid-19.

Istnieje pięć barów i klubów określonych jako obszary zainteresowania, w tym Three Monkeys in Prahran, Somewhere Bar w Prahran, The Palace Hotel w South Melbourne, The Local w Port Melbourne i The Sporting Globe w Mordialloc.

Jak dotąd urzędnicy zidentyfikowali 500 bliskich kontaktów w tych miejscach

„Niecałe 20 procent tych osób wróciło z negatywnym wynikiem testu i spodziewałbym się negatywnych wyników w ciągu najbliższych kilku dni dla 500 bliskich kontaktów” – powiedział Weimar.

W piątek ujawniono, że jeden z nowych przypadków Covid-19 mógł zarazić się wirusem podczas wizyty w barze w Melbourne.

Pasterz w The Sporting Globe w Mordialoc zaraził się wirusem podczas pobytu na miejscu zdarzenia z osobą zarażoną wieczorem 23 maja.

Jest to pierwszy przypadek niezwiązany bezpośrednio z gospodarstwami domowymi w grupie Whittlesea lub epidemii w miejscu pracy Stratton Finance w Port Melbourne.

Pomimo spadku liczby przypadków epidemiolog powiedział ludności, że spodziewa się „niewielkiego wzrostu” w najbliższych dniach.

Profesor Mary Louise Maclaus, profesor epidemiologii i konsultant Światowej Organizacji Zdrowia, powiedziała, że ​​zrozumienie, ilu z 15 000 ludzi, o których wiadomo, że zaraziło się wirusem, zajmuje trochę więcej czasu.

„Ale spodziewam się niewielkiego wzrostu. Na północnych wybrzeżach, kiedy wybuchła epidemia, potrzeba było sześciu dni, zanim doszło do 30. Potem trwało to dalej, ponieważ jest tam bardzo zżyta społeczność” – powiedziała ABC’s Weekend Breakfast.

READ  Włamano się do sklepu Vaper's Nest na południu miasta i wystrzelono z armaty mgłowej

„To samo dzieje się w Melbourne. Jest to bardzo połączona społeczność. Jest to miasto, które jest łatwe w nawigacji i niestety łatwe do rozprzestrzeniania. Jest to najbardziej niespokojne miasto w Australii z powodu eksplozji przypadków”.

Nowa Zelandia tymczasowo zawiesiła podróżowanie z Victorią bez kwarantanny do piątku 4 czerwca po ogłoszeniu blokady Melbourne Wyślij e-maila do około 5000 osób Osoby, które podróżowały z Melbourne między 20 a 25 maja, otrzymały polecenie wykonania testu na obecność Covid i samoizolacji, dopóki nie uzyskają wyniku ujemnego.

McLaws ostrzegł, że istnieje również możliwość przedłużenia blokady Victorii o siedem dni w zależności od liczby przypadków pojawiających się w ciągu najbliższych dni.

Powiedziała, że ​​siedmiodniowa blokada obejmowała jeden okres inkubacji, a pod koniec blokady mogą zdecydować, że należy ją przedłużyć o kolejne siedem dni.

„W zarządzaniu epidemią zwykle potrzeba średnio dwóch okresów inkubacji, aby dojść do zera i uzyskać naprawdę dobry obraz tego, co się dzieje” – powiedział McLaws.

„Siedmiodniowa blokada prawdopodobnie byłaby w porządku, gdyby była mniejsza liczba przypadków”.

Zgodnie z zamknięciem „wyłącznika automatycznego” na siedem dni mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z pięciu powodów: w celu uzyskania pożywienia i zapasów, autoryzowanej pracy, opieki i opieki, ćwiczeń do dwóch godzin dziennie z inną osobą oraz szczepiony.

Ograniczenia dotyczące masek, spotkań, miejsc i firm obowiązują do 23:59 3 czerwca.

Victoria ostrzegła, że ​​to jeszcze nie koniec

Podczas gdy piątkowe numery przypadków były dobrą wiadomością dla mieszkańców stanu Victoria, główny urzędnik stanu zdrowia, profesor Brett Sutton, powiedział, że nie wyszli jeszcze ze strefy zagrożenia.

READ  Boris Johnson ponownie wyklucza kandydowanie na premiera Wielkiej Brytanii

„To jeszcze nie koniec. Możemy mieć 10 jutro i 20 jutro – absolutnie musimy zdać sobie sprawę, że są tysiące bliskich kontaktów, które wciąż czekają na okres inkubacji i które mogą mieć objawy” – powiedział w piątek.

Sutton wcześniej powiedział, że każdy z 15 000 zidentyfikowanych kontaktów może stać się przypadkiem w ciągu najbliższych 14 dni.

Okazało się również, że mężczyzna znany jako Stan 5, uważany za pierwszego przypadku w grupie Whittlesea, mógł przebywać w społeczności do 12 dni, gdy był zarażony.

Jest to poważny problem, biorąc pod uwagę, jak szybko wirus może rozprzestrzenić się w całej Wiktorii w ciągu kilku dni.

Wszystkie przypadki w tej grupie zidentyfikowano jako wariant B.1.617, znany jako indyjski szczep wirusa.

Odmiana ta jest wysoce zaraźliwa i została oficjalnie wymieniona jako „rodzaj zagrożenia” przez Światową Organizację Zdrowia.

Pełniący obowiązki premiera Victorii, James Merlino, powiedział w czwartek, że stan nigdy nie był świadkiem wybuchu szczepu, który rozprzestrzenia się tak łatwo, mówiąc, że czas między zakażeniem a przeniesieniem wirusa był „krótszy niż kiedykolwiek”.

„Nasze lokalizatory połączeń identyfikują i zamykają pierwszy, drugi i trzeci dzwonek w ciągu 24 godzin. Nie robili tego wcześniej” – powiedział.

„Są to nasze najszybsze narzędzia do śledzenia kontaktów w ciągu 24 godzin, identyfikujące i zamykające pierwszy, drugi i trzeci odcinek spraw. Ale pomimo tak szybkiej pracy i moje podziękowania dla wszystkich naszych narzędzi do śledzenia kontaktów, ta zmienna zmienia się znacznie szybciej.”

Ponad 150 miejsc wystawionych w całej Wiktorii

Sprowadza się do stanu Lista stron narażonych Ciągle się rozwija, z ponad 154 lokalizacjami w całej Wiktorii.

Dziesiątki lokalizacji poziomu 1 zostały dodane z dnia na dzień w całym stanie. Każdy, kto odwiedził miejsce narażenia na poziomie 1 w wymienionych okresach, musi natychmiast przejść do izolacji, przejść testy na koronawirusa i poddać kwarantannie przez 14 dni.

READ  Wypadek quada zabrał Bevana Wendta wzrok, ale nie jego pragnienie ponownego zobaczenia swoich bliskich

Urzędnicy wyrazili zaniepokojenie rosnącą liczbą miejsc na liście programu, z wieloma barami, pubami, klubami i siłowniami, w których ludzie przebywają w pomieszczeniach i albo tańczą, śpiewają, albo ćwiczą w bliskim sąsiedztwie innych.

Niepokój budzi również rozprzestrzenianie się w miejscu pracy, ponieważ jeden z niedawnych przypadków w Port Melbourne spowodował rozprzestrzenienie się wirusa na co najmniej pięciu kolegów, zanim trafił do kilku miejsc wysokiego ryzyka podczas infekcji.

„Ten młody człowiek, który odwiedzał wiele zatłoczonych miejsc w pomieszczeniach – kluby, bary i restauracje – jest w wielkim niebezpieczeństwie” – powiedział profesor Sutton.

„Wewnątrz, bez maskowania się i wysiłku – zamykania i śpiewania – to są czynności wysokiego ryzyka i musimy je uważnie obserwować”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *