Koronawirus, Covid 19: Rząd przedłuża moratorium na podróże bez kwarantanny z Victorią

Koronawirus, Covid 19: Rząd przedłuża moratorium na podróże bez kwarantanny z Victorią

Focus Live: Minister ds. Reagowania na Covid-19, Chris Hipkins, przedstawia aktualne informacje na temat ograniczeń w podróżowaniu bez kwarantanny w Melbourne

Minister ds. Odpowiedzi Covid-19, Chris Hipkins, rozmawiał dziś po południu z reporterami w Wellington z dyrektor generalną ds. Zdrowia Ashley Bloomfield.

Przerwa w podróżowaniu bez kwarantanny między Nową Zelandią a Wiktorią zostanie przedłużona o kolejne siedem dni Nowa epidemia W stanie australijskim, powiedział Hipkins.

Przedłużenie oznacza, że ​​przerwa potrwa do co najmniej 19:59 w piątek 4 czerwca. Hepkins powiedział, że przedłużenie to wynika z rosnącej liczby przypadków, większej liczby zdarzeń narażenia i wysokiego ryzyka związanego z niektórymi z tych zdarzeń.

Hepkins powiedział, że każdy, kto był w jednym z ważnych miejsc w Wiktorii, nie mógł podróżować do Nowej Zelandii przez co najmniej 14 dni po tym, jak był na miejscu. Hepkins powiedział, że ludzie, którzy odwiedzili jedną z tych stron, nie mogli podróżować do Nowej Zelandii, nawet jeśli mieli negatywny wynik testu Covid-19.

Powiedział, że rozważane są dalsze ograniczenia, takie jak testy przed wyjazdem.

Bloomfield powiedział, że każdy, kto podróżował do Nowej Zelandii po tym, jak był w większym obszarze Melbourne od XX wieku, musi teraz zostać przetestowany i odizolowany. Jest to dodatek do tych, którzy podróżowali do Nowej Zelandii od 11 maja.

Minister ds. Odpowiedzi Covid-19 Chris Hipkins i dyrektor generalna zdrowia Ashley Bloomfield rozmawiają z reporterami w Wellington.  Zdjęcie / Jason Walls
Minister ds. Odpowiedzi Covid-19 Chris Hipkins i dyrektor generalna zdrowia Ashley Bloomfield rozmawiają z reporterami w Wellington. Zdjęcie / Jason Walls

Bloomfield powiedział, że ryzyko dla Nowej Zelandii jest nadal niskie, ale podejście zapobiegawcze jest właściwe.

Hepkins powiedział, że zrobimy wszystko, aby osoby, których dotyczy powiadomienie prawne, zostały dziś o tym powiadomione.

Powiedział, że zainteresowane osoby będą rozproszone po całym kraju i wyraził zadowolenie, że dostępne są dobre możliwości testowe.

Hepkins powiedział, że zatrzymanie bańki podróżniczej z Victorią będzie nadal przedmiotem przeglądu. Jeśli przerwa będzie się utrzymywać – rząd rozważy inne opcje, takie jak awaryjna podróż kiwi do Wiktorii, która musi wrócić, powiedział.

READ  Omicron NZ: Dlaczego codzienne dane dotyczące Covid-19 wkrótce będą trochę zagmatwane

Hepkins powiedział, że jeśli przerwa wydaje się trwać dłużej niż planowano, ludzie mogą spodziewać się więcej wskazówek w połowie przyszłego tygodnia.

Jeśli chodzi o szerszą bańkę Tasmana, Hepkins powiedział, że dalsze decyzje będą zależeć od tego, co wydarzy się w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Victoria będzie zamknięta przez „wyłącznik automatyczny” przez siedem dni od północy do piątku rano w przyszłym tygodniu.

Liczba aktywnych przypadków w stanie wzrosła do 34, do tej pory zidentyfikowano 150 miejsc narażenia i „ponad 10 000” kontaktów – i oczekuje się, że wzrośnie.

W ramach blokady osoby w Wiktorii będą mogły opuścić swoje domy tylko z pięciu powodów, w tym dostępu do żywności i zapasów, autoryzowanej pracy, opieki, opieki medycznej, ćwiczeń do dwóch godzin dziennie z inną osobą oraz szczepień.

To już czwarty raz, kiedy kraj został zamknięty.

Ministerstwo Zdrowia Nowej Zelandii poinformowało dziś wcześniej, że nowozelandzcy urzędnicy zdrowia utrzymywali bliski kontakt ze swoimi odpowiednikami w Victorii po ogłoszeniu dzisiaj blokady.

„Krytyczne” było to, że każdy podróżnik z regionu Kiwi w Wiktorii od 11 maja odwiedzał strony, którymi interesuje się Victoria Health.

Ponieważ pierwszy przypadek w grupie Melbourne został zidentyfikowany nieco ponad dwa tygodnie temu – 11 maja – możliwe jest, że ludzie z obszaru samorządu terytorialnego Whittlesea w Melbourne zostali narażeni na wirusa i przebywają obecnie w Nowej Zelandii, Ministerstwo Zdrowia powiedziany.

„Ministerstwo wymaga od każdego, kto był w tym rejonie, aby po pięciu dniach od ostatniego przybycia do Whittlesea przystąpił do testu i pozostał w miejscu zamieszkania, aż pojawi się negatywny wynik testu – nawet jeśli nie wykazuje objawów”.

Subskrybuj Premium

Każdego z szerszego obszaru Melbourne, u którego występują objawy w Nowej Zelandii, wzywa się do natychmiastowego podjęcia działań, dzwoniąc do Healthline pod numer 0800 358 5453 i organizując badanie Covid.

READ  Ekspert WHO ds. zdrowia publicznego na temat zagrożeń związanych z Omicron

Interesujące strony związane z Grupą Melbourne są regularnie aktualizowane w witrynie Covid poświęconej Wiktorii stronie internetowej.

W międzyczasie Nowa Zelandia nadal odnotowuje wszelkie przypadki Covid-19 w społeczności.

Wczoraj na granicy nie wykryto żadnych pozytywnych przypadków – Ministerstwo Zdrowia nie zgłosiło nowych przypadków w żadnej z zarządzanych izolatek w całym kraju.

Jeśli chodzi o szczepienia, Hepkins powiedział, że „dobre pokrycie” dla pierwszej i drugiej grupy.

„Jestem przekonany o posiadanych szczepionkach, jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *