Koronawirus: nowy wariant COVID-19 „C.1.2” z „wieżami związanymi z mutacją” znaleziony w RPA

Koronawirus: nowy wariant COVID-19 „C.1.2” z „wieżami związanymi z mutacją” znaleziony w RPA

Epidemia jeszcze się nie skończyła

Jego pojawienie się mówi nam, że „ta epidemia jeszcze się nie skończyła, a ten wirus wciąż bada sposoby poprawy możliwości infekcji” – powiedział Richard Lisels, specjalista ds. chorób zakaźnych i jeden z autorów artykułu na temat C.1.2.

Powiedział, że ludzie nie powinni się tym zbytnio przejmować i że warianty z większą liczbą mutacji z pewnością pojawią się częściej podczas epidemii.

Dane sekwencjonowania genomowego z Republiki Południowej Afryki pokazują, że wariant C.1.2 jest nadal bliski translokacji dominującego wariantu delta w lipcu, ostatnim miesiącu, dla którego dostępna jest duża liczba próbek.

W lipcu C.1.2 stanowiło 3 procent próbek w porównaniu z 1 procentem w czerwcu, podczas gdy Delta stanowiła 67 procent w czerwcu i 89 procent w lipcu.

Delta to najszybsza i najwygodniejsza alternatywa, z jaką mierzył się świat i podważa założenia dotyczące COVID-19 Nawet gdy kraje rozluźnią ograniczenia i ponownie otworzą swoje gospodarki

Lisels powiedziała, że ​​C.1.2 może mieć więcej właściwości przeciwko odporności niż delta, w oparciu o wzór mutacji, a wyniki zostały zgłoszone do Światowej Organizacji Zdrowia.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Republiki Południowej Afryki odmówił komentarza na temat badań.

Kampania szczepień przeciwko COVID-19 w Republice Południowej Afryki jest powolna, a do tej pory w pełni zaszczepiono tylko około 14 procent dorosłej populacji.

Reuters

READ  Wellington zdobywa międzynarodową nagrodę i 650 000 dolarów za kontrowersyjną propozycję dotyczącą cyklu powietrznego

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *