Koronawirus: ostatnia epidemia COVID-19 z całego świata w nocy – sobota 2 października

Australia

Premier Australii Scott Morrison ogłosił w piątek 18-miesięczny zakaz wyjazdów Australijczyków za granicę Zostanie przesłany w przyszłym miesiącu, aby złagodzić jedno z najostrzejszych ograniczeń COVID-19 nałożonych na całym świecie.

Fidżi

Grupa księży kościelnych na Fidżi zrezygnowała, ponieważ nie chcą być zaszczepieni przeciwko COVID-19, Zgodnie z przepisami rządowymi.

Indie

Obywatele Wielkiej Brytanii odwiedzający Indie w tym miesiącu będą musieli przejść obowiązkową kwarantannę, nawet jeśli zostaną w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19 w odpowiedzi na brytyjskie ograniczenia dotyczące obywateli Indii, Wysokie źródło rządowe w New Delhi poinformowało w piątek.

Europa

Zjednoczone Królestwo

Brytyjskie Biuro Statystyki Narodowej poinformowało w piątek, że częstość występowania zakażenia Covid-19 w Anglii wzrasta, napędzana wzrostem zakażeń wśród dzieci w wieku szkolnym. Szkoły w Anglii są otwarte od około miesiąca, a niektórzy epidemiolodzy podkreślają zaniepokojenie wzrostem zachorowań wśród dzieci.

Ogólny wskaźnik rozpowszechnienia w Anglii wyniósł 1 na 85, nieco wyższy niż w poprzednim tygodniu 1 na 90.

Francja

Dane Ministerstwa Zdrowia opublikowane w piątek pokazały, że średnia siedmiodniowa nowych przypadków COVID-19 we Francji ponownie spadła poniżej 5000 po raz pierwszy od 13 lipca. Zgłoszono kolejne czterdzieści dziewięć zgonów.

Szwajcaria

Obywatele szwajcarscy, którzy przekonują swoich znajomych, by zrobili sobie szczepionkę na COVID-19 Może spodziewać się bezpłatnego posiłku w restauracji lub wycieczki do kina z kraju?, w ramach programu mającego na celu promowanie niskiego wskaźnika szczepień w kraju.

Szczepionki i leczenie

Globalny program mający na celu zapewnienie sprawiedliwego dostępu do szczepionek COVID-19 w tym miesiącu po raz pierwszy będzie dystrybuować szczepionki tylko do krajów o najniższym poziomie pokrycia, Światowa Organizacja Zdrowia powiedziała.

READ  Wyjaśnienie: Co to jest uniwersalny dochód podstawowy i czy może działać?

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top